Výstup na Watzmann  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Výstup na Watzmann
 

 

Stát(y): Německo

• Lehká až středně těžká via ferrata
• Penzion a horská chata, možnost stravování
• Vhodné i pro začínající horaly bez závratí
• Nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp

Výstup na nejkrásnější vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann (2713 m) a vyhlídkovou cestou nad jezerem Königsee. Během našeho výletu absolvujeme tři zajištěné cesty. V úvodu lodí přeplujeme jezero Königsee a vystoupáme po zajištěné cestě přímo nad jeho hladinou až na chatu Watzmann Haus. Budeme moci obdivovat krásy jezera a kostelík v St. Bartholomä z ptačí perspektivy. Druhý den se pak pokusíme zdolat nejvyšší vrchol této oblasti a také našeho výletu Watzmann. Za technicky a fyzicky náročnější výstup budeme odměněni nádhernými pohledy na horské štíty a ledovcová jezera. V závěru zájezdu pak absolvujeme lehkou via ferratu, vedoucí od Hitlerova Orlího hnízda až na vrchol Hoher Göll. Maximální denní převýšení je do 1400 m. Zázemím nám bude horská chata Watzmannhaus s polopenzí. Jedenkrát přenocujeme v údolí v rodinném penzionu se snídaní.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava mikrobusem, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

ubytování – 1x na chatě Watzmannhaus vč. povinné polopenze asi 46 EUR (členové Alpenvereinu mají slevu 50 % na ubytování), 1x v penzionu v údolí vč. snídaně asi 36 EUR, loď přes jezero asi 7 EUR

Informace o stravování

Na chatě Watzmannhaus nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze. V údolí bude možné si zajít na večeři do některé z místních restaurací.

Informace o ubytování

Na chatě Watzmanhaus je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytování taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů.

Program

1. - 2. den
Večerní odjezd, noční přesun do německého Berchtesgadenu, lodí přes nejhlubší německé jezero Königsee do vesničky St. Bartholomä, odtud po zajištěné cestě Rinnkendl (obtížnost A) nad jezerem Königsee na chatu Kührointhütte (1403 m) a dále na chatu Watzmannhaus (1930 m).
3. den
Ráno výstup z chaty přes vrchol Hocheck (2651 m) a krátkou zajištěnou cestou (obtížnost B) na prostřední vrchol Watzmannu - Mittelspitze (2713 m), sestup zpět na chatu a dále do Ramsau. Nocleh v údolí.
4. den
Výjezd po Rossfeld Panoramastrasse k Enzian Hütte (1200 m), dále pěšky k Hitlerovu Orlímu hnízdu - Kehlstein (1834 m). Odtud po zajištěné cestě Mannlsteig (obtížnost B/C) až na vrchol Rauchfang (2245 m), eventuálně až na Hoher Göll. Sestup zpět k autobusu, návrat v nočních hodinách.

Náročnost

Výstup na Watzmann a sestup nejsou technicky náročné, ale dlouhé. Proto je nutná dobrá kondice a vytrvalost.

Velikost skupiny
Zájezd jede v malé skupině max. 15 účastníků.

Nástupní místa

Praha, Příbram, Písek, České Budějovice

Jiná sdělení

Garant ck Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies