Wildspitze  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Wildspitze
 

 

Stát(y): Rakousko

• Ledovcová túra s krátkou via ferratou
• Ubytování na chatě s možností polopenze
• Vhodné i pro méně zkušené horské turisty
• Wildspitze - druhá nejvyšší hora Rakouska

Wildspitze je nejvyšší hora Ötztalských Alp a druhá nejvyšší hora celého Rakouska. Výstup na ni můžeme doporučit i začátečníkům, kteří dosud nemají zkušenosti s pohybem po ledovci. Samozřejmostí je alespoň nějaká fyzická kondice. Oba dny vystoupíme 1000 výškových metrů, nejprve z Ventu na chatu a druhý den pak nalehko na vrchol. Na chatě Breslauer Hütte na které budeme nocovat, je možné využít restaurace a ušetřit tak na váze batohu.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava minibusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Informace o stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).
Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.
V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Informace o ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
ubytování – 2x na chatě Breslauer Hütte asi 20 EUR, vč. polopenze asi 48 EUR (členové Alpenvereinu mají slevu 50 % na ubytování)

Program

1. - 2. den
Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu. Dopolední výstup na chatu Breslauer Hütte (2840 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností, ev. výstup na nedaleký Urkundkolm (3100 m), (výstup asi 3 h).
3. den
Výstup k ledovci a dále po krátké jištěné cestě do sedla Mitterkarjoch (3470 m), po ledovci Taschachferner na nejvyšší horu Tyrolska a Ötztalských Alp Wildspitze (3774 m), sestup stejnou cestou zpět na chatu (celodenní túra asi 9 h).
4. den
Pro zdatné výstup na další třítisícovku, po krátké jištěném chodníku na Wildes Mannle (3019 m), sestup do Ventu; po poledni odjezd, návrat do ČR v pozdních večerních hodinách (sestup vč. Wildes Mannle asi 4,5 h).

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je ck Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies