Za horským majestátem Jungfrau  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Za horským majestátem Jungfrau
 

 

Stát(y): Švýcarsko


Vydejte se s námi do překrásného prostředí Bernských Alp, do oblasti, ležící pod dominantní kulisou hlavních vrcholů Eiger (3.970 m), Mönch (4.099 m) a Jungfrau (4.158 m).

Je to oblast, kde lze v tentýž den spatřit věčný sníh a led na vrcholcích hor i palmy na březích jezer v údolí, kde monumentální skalní štíty s hučícími vodopády kontrastují s klidem zelených luk a bílých oveček. Není náhodou, že je celý region pro své přírodní krásy zapsán na seznamu UNESCO.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • 5x ubytování v Chalet im Rohr
  • 5x polopenze v Chalet im Rohr
  • Turistická taxa
  • Zubačka Grindelwaldu-Kleine Scheidegg
  • Zubačka Lauterbrunnen-Mürren
  • Plavba lodí po Thunském jezeře
  • Návštěva Rýnských vodopádů
  • Návštěva manufaktury v Emmentalu
  • U programu A výjezd do unikátního vysokohorského sedla Jungfraujoch (tato cena platí jen při výjezdu aspoň 10 osob)
  • Kompletní cestovní pojištění
  • Vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

Služby za příplatek:

  • Neobsazené lůžko na pokoji v Chalet im Rohr: 500 Kč za lůžko (platí pouze při nárokování samostatného pokoje)
  • Ubytování v hotelu Jungfrau***, 2- až 4-lůž. pokoj se sprchou/WC:
  • .........s polopenzí v Chalet im Rohr: 3000 Kč/os
  • .........se snídaní v h.Jungfrau a večeří v Chalet im Rohr: 4500 Kč/os
  • .........s polopenzí v hotelu Jungfrau: 7000 Kč/os
  • Za příplatek Mladá Boleslav, min. 7 os

Další služby (placení na místě)

  • Další vstupy a lanovky viz text programu

Slevy

  • Děti do 10 let v doprovodu rodiče -800 Kč (1 rodič = 1 dítě), jinak -250 Kč
  • Děti 11-15 let -150 Kč

Informace o stravování

polopenze, začíná v den příjezdu večeří a končí v den odjezdu snídaní.

Pro ubytované v Chalet im Rohr snídaně formou bufetu, večeře o 3 chodech dle jednotného menu.
Stravu připravuje český kuchař - česká kuchyně. Při pobytu je možno zakoupit za Kč nápoje (kávu, pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje) a občerstvení dle aktuální nabídky.

Hosté ubytovaní v hotelu Jungfrau mají možnost stravování buď v Chalet im Rohr nebo v hotelu Jungfrau. Při stravování v hotelu Jungfrau snídaně formou bufetu, večeře o 3 chodech, servírovaná, dle jednotného menu. Výše příplatku - viz Služby za příplatek pod tabulkou s ceníkem.

Informace o ubytování

alpské středisko Lauterbrunnen (768 m), ležící ve stejnojmenném údolí mezi vrcholy Jungfrau a Schilthorn. Ubytování v následujících objektech:

Chalet im Rohr-turistická rustikální chalupa uprostřed Lauterbrunnenu. Jednoduché ubytování v 1- až 4-lůžkových pokojích, lůžka s povlečením, na pokojích umývadlo. Na chodbách společné WC (9x) a sprchy (6x). K dispozici jídelna zároveň jako společenská místnost s TV, lyžárna. Parkování před objektem zdarma.

Hotel Jungfrau***– toto ubytování za příplatek (viz Služby za přípatek pod tabulkou s ceníkem). Milý tradiční rodinný hotel poblíž centra městečka, cca 200 m od Chalet im Rohr. V hotelu krytý vyhřívaný bazén (pro ubytované hosty vstup zdarma), za poplatek solárium. Ubytování ve 2- a 4-lůž. pokojích se sprchou/WC, rádiem a telefonem, na požadavek TV a balkón. V objektu restaurace, společenská místnost s video/TV a bar.

Program

1. den:večer odjezd z ČR 2. den:ráno pěší túra podél jedinečné soutěsky Aareschlucht (vstupné cca 9 CHF), pokračování do místa pobytu v Lauterbrunnenu, po ubytování pěší procházka po okolí, případně návštěva místního muzea (zdarma) 3. den:horská turistika s využitím lanovky a vláčku (v ceně) do Mürrenu (1.634 m) * pěší túra v okolí Mürrenu a následně sestup zpět do údolí * pro zdatné turisty možnost výstupu na proslulou třítisícovku Schilthorn (2.971 m) s rotující restaurací, kterou proslavil pod filmovým názvem Piz Gloria známý filmový akční hrdina Agent 007 James Bond. Výstup na vrchol lze pěšky (cca 5 hod v jednom směru) nebo s využitím lanovky: ....- Mürren – Schilthorn s přesedáním v mezistanici Birg (cca 44 CHF, zpáteční cca 72 CHF) ....- Mürren – Birg (2.677 m), odtud pěšky na Schilhorn cca 1:40 hod. (cca 25 CHF, zpáteční cca 40 CHF) 4. den:Program A: Celodenní výlet zubačkou po trase z poloviny vedoucí stěnou Eigeru do vysokohorského sedla Jungfraujoch (3.454 m - nejvyšší železniční stanice Evropy). Zde návštěva Ledového Paláce a observatoře Sphinx, možnost pěší túry po ledovci až na hřeben k chatě Mönchjochhütte (3.650 m) pod vrcholem Mönch (4.099 m), výhled na nejdelší evropský ledovec Aletschgletscher Program B: Individuální horská turistika podél bystřin a vodopádů v údolí Lauterbrunnental, výběr z několika tras různých obtížností. 5. den:alternativně * pěší výstup z Wilderswil (584 m) do horské oblasti Schynige Platte (1.967 m), túra kolem vrcholu Daube a přes vrchol Oberberghorn s nejkrásnější vyhlídkou na panoráma hor a jezer (na jedné straně Jungfrau, Mönch a Eiger, na druhé straně Interlaken s oběma jezery – Thuner See a Brienzer See), prohlídka Alpské zahrádky. Možnost využití zubačky: ....- jízdenka do horní stanice (1.967 m): cca 35 CHF, zpáteční cca 58 CHF ....- jízdenka do střední stanice Breitlauenen (1.542 m): cca 25 CHF, zpáteční cca 42 CHF * pěší výstup na horskou vyhlídku Harder Kulm (1.322 m) nad Interlakenem, možnost využití zubačky (cca 16 CHF, zpáteční 25 CHF) 6. den:výjezd zubačkou z Lauterbrunnenu na náhorní plato Kleine Scheidegg (2.061 m, v ceně) pod Severní stěnu Eigeru, odtud pěší túra podél ledovců, skal a vodopádů do Wengenu (1.274 m) – horského městečka bez autoprovozu a dále pěšky (event. zubačkou za cca 6,5 CHF) do Lauterbrunnenu. Cestou možnost návštěvy Trümmelbašských vodopádů, jediných zpřístupněných vodopádů nacházejících se uvnitř skály (vstupné cca 11 CHF) 7. den:romantická plavba výletní lodí do středověkého Thunu, prohlídka města, návštěva manufaktury na výrobu známého sýra v Emmentalu, odpoledne prohlídka mohutných Rýnských vodopádů u Schaffhausenu (v ceně) 8. den:dopoledne příjezd do ČR

Náročnost

2

Nástupní místa

Chomutov, Most, Ústí nad Labem, Praha, Plzeň. Za příplatek Mladá Boleslav, min. 7 os.

Jiná sdělení

Garantem CK SMART TRAVEL.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies