Za krásou alpských jezer a jezírek  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus Strava = PP
 

Stát(y): Rakousko

 

Nejkrásnější jezera mezi Solnou komorou a Taurami
• romantická zákoutí i světoznámý Hallstatt (UNESCO)
• lázeňská města i horská střediska
• 5denní jarní a týdenní letní pobyt

Cestopis k zájezdu ZDE

 
 
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
21205 26.08.2017 - 30.08.2017 4/5 APT / PP
5 / Kč 6950 Kč
-
250

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

V ceně: doprava vč. kola, ubytování, pobyt. taxa, polopenze, průvodce, povlečení a ručník, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně není lanovka na Planai (8/13,50 EUR), ZIPLINE (39 EUR/os.).

Popis zájezdu

Po říčních, údolních i rovinatých jezerních cyklostezkách proniknete do nitra překrásné krajiny Solné komory, jakési jemné verze norských fjordů uprostřed nepřístupných hor. Spatříte jezera velká i hluboká, honosná i nenápadná, jezírka melancholická, skrytá, romantická i tajemná. Zážitkem bude okruh spojující nejkrásnější jezera Hallstätter See, Grundlsee a Altauseer See s využitím nové cyklostezky kaňonem řeky. Horské cesty vás dovedou k alpským jezírkům s nezapomenutelnými panoramaty a harmoni-zující energií.

Program

1. Přesun busem do Rakouska, po cyklostezce Traunweg od jezera Traunsee do císařských lázní Bad Ischl (37 km). 2. Překrásný okruh z Bad Goisern k jezerům Altauseer See, Grundlsee, Toplitzsee a soutěskou Koppental po nové cyklostezce k Hallstattskému jezeru (45/61 km). 3. Z lyžařského střediska Obertauern v sedle Taur okruh k horskému jezírku Hunds-feldsee, sjezd do Untertauern a po Taurašské a Enžské cyklostezce do Altenmaktu k aquaparku Therme Amadé (35 km), ukončení etapy nebo dojezd do St. Martina (+16 km). 4. Okruh přes náhorní planinu Weitenau k horskému jezírku Seewaldsee s hospůdkou na břehu a po vyhlídkové silničce sjezd do lázní Bad Vigaun, zpět po „Solné a jezerní cyklostezce" do historického Gollingu (30/47 km). 5. Z Ramsau na kolech klesající silničkou a lesní cestou úpatím Dachsteinu do údolí řeky Enns a po cyklostezce do Schladmingu, kabinovou lanovkou na Planai (mezistanice 1342m, vrchol 1906 m) a na kolech do romantického údolí Untertal s hospůdkami a 14 tématickými zastávkami podél divoké horské řeky, korunované 140metrovým vodopádem Riesachfall. Pěší výstup soutěskou podél hřmícího vodopádu přes 500 ocelových schodů a 50metrový visutý most skrz vodopád k jezeru Riesachsee (2x1 h, možnost též „nedobrodružné" trasy). Na kolech do historického Schladmingu pozvolný sjezd další soutěskou (42 km). 6. Na kolech pronikneme do nitra Přírodního parku Sölktäler – dojedeme k dřevěné hospůdce Breitlahnhütte a od ní pěšky pohodlnou naučnou cestou k tajemnému jezeru Schwarzensee s třemi salašemi s občerstvením na břehu (1,5 h). Na kolech do Gröbmingu (34 km), odsud zájemci cyklopřídavek po Enžské cyklostezce na koupaliště do Aichu (18 km) nebo po nejvyšší a nejkrásnější štýrské alpské silnici Stoderzinken Alpenstrasse (9% stoupání, 10 km do 1845 m) nebo absolutní adrenalin na nejdelší lanové dráze ZIPLINE v Alpách. 7. Na kole od Gosauského jezera s dech beroucím pohledem na ledovec Dachsteinu (UNESCO) sjezd k Hallstattskému jezeru a po Traunské cyklostezce se zajížďkou k romantickému Nussen See do cíle u nejkrásnějšího jezera Solné komory – Wolfgangsee (52 km). Návrat do ČR. 5denní program bez etap č. 3 a 5;

NOVINKA: 8denní program navíc s dnem relaxace u jezírka Seepark v St. Martinu či individuálním výletem na kole či pěšky k horské salaši nebo do údolí Lammertal. Terén členitý, střídavě roviny podél jezer a řek, stoupání mezi jezery, povrch asfalt a šotolina.

RELAXACE: večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 13,50 EUR/2 h; uskuteční se při min. zájmu 8 účastníků). Infrasauna v Pensionu Heidi (200 Kč/h pro 3 osoby). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1×za pobyt.

Náročnost

2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Informace o ubytování

4x; resp. 6x; resp. 7x ve studiích a apartmánech pro 2–4 osoby s 2–4lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, sat. TV (vč. českých programů) v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 300 Kč/noc na přistýlce. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 500 Kč/os./noc. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, zdarma WiFi, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.

TIP: navštivte www.apartmany-heidi.cz s bohatou fotogalerií a tipy na pěší a jiné výlety v okolí.

Informace o stravování

4x; resp. 6x; resp. 7x polopenze v Pensionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 450 Kč/os., resp. 750 Kč/os. u 21203 a 900 Kč/os. u 21204).

TIP: možnost objednání svačin na etapu (35 Kč, objednávka i platba na místě).

Tipy

Salcburkem na kole MOZARTOVO MĚSTO Cestopis naleznete ZDE
Cestopis Solná komora naleznete ZDE

Jiná sdělení

21201 * státní svátek

Kolem jezer Solné komory
z hotelu I. - FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU

Foto klientů

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

« Zpět na nabídku zájezdů

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Lyžování, snowboarding

Korutanské skisafari

Korutanské skisafari Termín: 29.12.-02.01.

Slunce + jižanská pohoda

Zillertal + ledovec Hintertux

Zillertal + ledovec Hintertux Termín: 20.01.-23.01.

Velehorské lyžování!

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass Termín: 13.12.-18.12.

PŘEDVÁNOČNÍ SKI-FREE: SKIPAS V CENĚ! Při zájezdu 10801 navštívíme 2x do rakouského Naudersu a 2x do italského Schönebenu/Reschenpass.

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel Termín: 26.12.-29.12.

Světové ocenění nejkvalitnější lyžařské oblasti!

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz

 
   

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.