Zugspitze – noc v oblacích  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Zugspitze – noc v oblacích
 

 

Stát(y): Německo ,Rakousko

• Středně těžké via ferraty, přechod masivu
• Ubytování na chatách s možností polopenze
• Pro pokročilejší turisty s dobrou fyzickou kondicí
• Zugspitze (2962 m) - nejvyšší vrchol Německa

Zugspitze (2962 m), nejvyšší vrchol německých Alp, je impozantním vrcholem tyčícím se nad městečkem Garmisch-Partenkirchen. Stěny Zugspitze se zvedají nad krajinu s neuvěřitelným převýšením 2200 m. Během třídenní túry poznáme větší část celého masivu. Lanovkou Alpspitzbahn se vyvezeme na Osterfelderkopf a odtud vyrazíme po via ferratě skrze severní stěnu Alpspitze. Druhý den se pak vydáme přímo k vrcholu Zugspitze. Součástí tohoto výstupu je i krátký ledovec, který překonáme pomocí maček. Z vrcholu se nám naskytne pohled na scenérii alpských velikánů včetně vrcholů Silverety, Ötztalských a Zillertálských Alp či skupinu Wetterstein-Mieminger-Gebirge. Večer se můžeme těšit na krásný západ slunce. Poslední den sjedeme vlakem do údolí k jezeru Eibsee, odkud se vydáme zpět do Prahy.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava mikrobusem, zapůjčení kompletního vybavení na jištěné cesty, pojištění.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení na via ferraty: kombinace prsního a sedacího úvazku provázaná plochou smyčkou, lanová brzda se speciálními karabinami na jištěné cesty, horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

ubytování – 2x na chatách Höllentalangerhütte 24 EUR/noc a Münchner Haus 28 EUR/noc (členové Alpenvereinu sleva 50% a 10 EUR), lanovka Alpspitze asi 17,5 EUR, vlak z vrcholu Zugspitze asi 29,5 EUR.

Program

1.–2. Odjezd v nočních hodinách, přejezd do německého Garmisch-Partenkirchenu, lanovkou na Osterfelderkopf (2033 m), po via ferratě severní stěnou na vrchol Alpspitze (2629 m), sestup k chatě Höllentalangerhütte (1381 m); nocleh.
3. Výstup via ferratou údolím Höllental na vrchol Zugspitze (2962 m), ubytování přímo na vrcholu na chatě Münchner Haus. Z vrcholu výhledy na scenerie alpských velikánů včetně vrcholů Silvretty, Ötztalských a Zillertalských Alp. Večer se můžeme těšit na krásný západ slunce.
4. Z vrcholu sjezd vlakem do údolí, možnost prohlídky Garmisch-Partenkirchenu; návrat ve večerních hodinách.

Náročnost

Via ferraty, po kterých se vydáme, jsou střední obtížnosti a převážně dobře zajištěné. Přesto je však nutná dobrá kondice a jistota chůze ve skalním terénu.
Velikost skupiny
Zájezd jede v malé skupině max. 15 účastníků.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Garant ck Adventura.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies