Nabídka zájezdů » Inline skating zájezdy

Svobodnější než na kole a rychlejší než pěšky!

Vyberte si inline zájezd v této sekci nebo si prolistujte katalog ZDE.

INLINE či kombinace cyklo & brusle:
Benátky severu 4.-6.8.2017 cyklo & in-line
Fläming Skate NOVĚ 25.-27.8.2017


Zájezdy doprovází autobus a náš odborný průvodce. Individualisté i rodiny na bruslích projíždějí skatelines (stezky pro bruslaře), kvalitou asfaltu a délkou nesrovnatelné s trasami v ČR. Bruslení nezná věkové hranice. Zájezdy vedou po speciálně vybudovaných a značených asfaltových stezkách bez provozu aut a doprovází je náš odborný průvodce. Vaše zavazadla veze doprovodný bus, který u etapových zájezdů nabízí občerstvení i možnost zkrácení trasy. U některých zájezdů lze bruslení kombinovat s cyklistikou. Náročnost etap lze zvýšit prodloužením tras či naopak snížit jejich zkrácením. Zájezdy jsou tak vhodné pro méně zkušené bruslaře i vyslovené bruslochrty.

Užijte si na zájezdu legraci a protáhněte si tělo s partou podobně laděných bruslařů. Jakožto „vynálezci" bruslařských zájezdů se cítíme být zavázáni jejich inovováním - vyražte s námi a přesvědčíte se!

Inspirujte se našemi CESTOPISY či BLOGY

Vyhledat

Zobrazovat zájezdy bez termínů:
Text v názvu nebo popisu:
Kód termínu nebo zájezdu:
Typ zájezdu:
Stát:
+ Zobrazit další vyhledávací kriteria
Termín od (den-měsíc-rok):
Termín do (den-měsíc-rok):
Délka zájezdu ve dnech:
Doprava: 1)
Typ ubytování: 1)

1) Pro vícenásobný výběr z nabídek držte stisknutou klávesu Control

Podrobný výpis Stručný výpis
 
 

Litujeme, ale požadovaným kritériím neodpovídá žádný zájezd.

Prosím, změňte kritéria vyhledávání nebo kontaktujte CK TRIP na e-mailu ck-trip@ck-trip.cz, centrála 483312276, pobočka Praha 222521623 a mobilní telefon 777711734

In-line, inline nebo in line?

Láme si někdo hlavu nad pravopisem anglické verze kolečkového bruslení? Jazykovědná sekce CK TRIP se rozhodla ukončit nekoncepční užívání těchto výrazů. Zdálo se, že najít odpověď bude pro vystudované lingvisty otázkou několika sekund a kliknutí. Není totiž nic snazšího, než nahlédnout do pravidel českého pravopisu. Realita však byla trpčí, než jsme očekávali – sport, kterému se věnuje několik set tisíc Čechů, několik málo tvůrců pravidel českého pravopisu dosud minul. Výrazy in-line, inline ani in line pravidla českého pravopisu neznají.
Sáhli jsme k méně vědeckému postupu a četnost výskytu výrazů in-line, inline a in line jsme si vygooglovali.

Seznam.cz nás překvapil těmito výsledky:


Inline 3.564.786 odkazů na webu
In line 3.144.953 výskytů
In-line 556.773 výskytů,
tedy odkazůInlajn 5459 odkazů.

Jako zastánci používání pomlčky ve výrazu in-line skating jsme doufali , že google.com bude k pomlčce milosrdnější. Šokovalo nás, že tento prohlížeč výrazy in-line, inline ani in line nezná.

Místo nich nám nabízí anglosaské bruslařské termíny:
Skating 418.000.000 – toto ohromující číslo samozřejmě zahrnuje nejen bruslení na kolečkách, nýbrž i bruslení na ledě a na běžkách.
Rollerblading 5.740.000

Jazykový chaos


Zneklidněni jazykovým chaosem přecházíme na českou wikipedii, která sice nezná skating, ale umí vysvětlit inline bruslení a typy inline bruslí. Pochopili jsme, že náš průzkum neuzavřeme jen několika kliknutími a pokračovali jsme weby výrobců in line bruslí. Začínáme firmou K2, která nás názvem své stránky inspirovala k dalšímu lingvistickému pátrání, v jehož průběhu jsme zjistili, že zatímco je „in“ používat inline nebo in line nebo in-line, jsou tyto výrazy v běžné mluvě amerického bruslařského světa sotva srozumitelné, neboť tam se prostě bruslí na skates a rollerblades. A na čem se bruslí v Německu, ve kterém jsou inline, in line i in-line velmi populární a kde – jak CK TRIP velmi dobře ví – jsou ty nejkvalitnější in-line, inline a in line trasy s nejjemnějším asfaltovým povrchem? Ačkoliv jsou Němci jazykoví puritáni, i zde se tento sport nazývá americky skating. Německé Rollschuhe (kolečkové brusle) měly na nohou naposledy dnešní babičky. Skatující čili bruslící Němci, nejedná-li se o závodníky (speed-skater), se však s oblibou účastní anglicky znějících blade nights, tedy hromadného nočního bruslení ve velkých městech.

Z bruslařských metropolí


Opavy, Prahy či Pardubic – známe blade nights i u nás. Blade nights nás jazykově zaskočily. Jde pochopit, že bruslařské noci zní méně „in“, ale proč ne třeba skate nights? Výraz blade nights nám do jinak čisté inline skatingové češtiny zřejmě vpašoval první světový výrobce inline bruslí, firma Rollerblade. Jazykový průzkum výskytu skatingu v anglosaském a germánském bruslařském světě nás inspiroval k průzkumu jazyka bruslařů dalších zemí (Pari roller, patinatge inline Barcelona, rolki). Také pohled na východ by mohl být jazykově inspirující. Trochu nás mrzí, že se hezké české bruslení jazykově neprosadilo na úkor skatingu podobně jako jeho zvukomalebný slovenský soused korčulovanie. Je patrné, že problematika inline, in line a in-line skatingu je jazykově mnohem složitější než jazykovědná sekce CK TRIP zpočátku odhadovala. Je zajímavé, že in-line shop nabízí inline brusle. Kurzů inline bruslení je výrazně více než kurzů in-line bruslení. Podobných paradoxů najdeme na webu více.

Jak je to správně?


Úkolem sekce bylo rozhodnout, jaké ze slov inline, in line či in-line skating nebo bruslení (nedej bože blading) pro označení zájezdů na kolečkových bruslích nabízených CK TRIP je jediné správné. Vzhledem k tomu, že pravidla českého pravopisu k této rozporuplnosti mlčí, neodvažuje se zatím ani naše sekce problematiku definitivně rozseknout. Jednoznačné výsledky statistického průzkumu nás však dovedly k rozhodnutí, že chceme-li být na bruslích virtuálně i reálně „in“, musíme se s označením našich bruslařských i skatingových zájezdů zařadit mezi 3.564.786 vyskytujících se výrazů v internetových prohlížečích a ODSTRANIT zastaralou POMLČKU i zbytečně zdržující MEZERU. Ode dneška tedy již jen dynamicky a kompaktně INLINE!

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
E-mail info@ck-trip.cz

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz

 
Podrobnosti

Navštivte

Pension Heidi, Salcbursko

www.apartmany-heidi.cz

 

Výlety a ubytování Ski Amadé

www.amade.cz

 

Informace, nabídky Dolomity

www.dolomity.cz

 

Jizerské hory

www.domky-nisa.cz

 

Aktuality

UPOZORNĚNÍ

UPOZORNĚNÍ 12.10.2017
Více »

 

Vážení zákazníci, v pondělí 16.10. bude PRAŽSKÁ kancelář otevřená pouze do 11:00, úterý 17.10.-pátek 20.10. bude ZAVŘENO! V případě potřeby prosím kontaktujte naší JABLONECKOU centrálu. Děkujeme za pochopení. CK TRIP

 

Gladiator Race v Josefově

Gladiator Race v Josefově 11.09.2017
Více »

 

Již tradičně byla CK TRIP partnertem závodu INOV-8 Gladiator Race v Josefově, který se konal 1.-2.9.2017. ZDE můžete shlédnout propagační video ze závodu. Vaše CK TRIP

 

Naši průvodci jsou velmi hraví!

Naši průvodci jsou velmi hraví! 15.08.2017
Více »

 

Petr Pohanka jako VODNÍK ze zájezdu "Za vodníky alpských jezer" 5.-12.8.2017

 

VOLNÉ APARTMÁNY!!!

VOLNÉ APARTMÁNY!!! 29.06.2017
Více »

 

Máme pro Vás volné apartmány/studia v Penzionu HEIDI v Rakousku (St. Martin am Tennengebirge). Termíny ZDE

 

Další aktuality »

Novinky e-mailem

Chcete dostávat aktuální nabídky a informace o dění v CK Trip na svůj e-mail?

Registrovat »

Sleva za kredit

Vyměňte své kredity získané účastí na zájezdech CK Trip za slevu na Váš další zájezd!

Více informací »

Doporučujeme

Lyžování, snowboarding

Korutanské skisafari

Korutanské skisafari Termín: 29.12.-02.01.

Slunce + jižanská pohoda

Zillertal + ledovec Hintertux

Zillertal + ledovec Hintertux Termín: 20.01.-23.01.

Velehorské lyžování!

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass

Skiaréna Silvretta: Samnaun-Ischgl+Nauders-Reschenpass Termín: 13.12.-18.12.

PŘEDVÁNOČNÍ SKI-FREE: SKIPAS V CENĚ! Při zájezdu 10801 navštívíme 2x do rakouského Naudersu a 2x do italského Schönebenu/Reschenpass.

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel

Ski Welt Wilder Kaiser / Ski Juwel Termín: 26.12.-29.12.

Světové ocenění nejkvalitnější lyžařské oblasti!

Kontakty

Centrála Jablonec

Telefon 483 312 276
483 314 298

 

E-mail ck-trip@ck-trip.cz
info@ck-trip.cz

 

Pobočka Praha

Telefon 222 521 623

 

E-mail praha@ck-trip.cz

 
   

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.