Magdin sněhový zápisník (20.11.2018)

21.11.2018 - Obertauern a Planai hlásí 23.11. start lyžařské sezóny! Více ZDE

Magdin sněhový zápisník (20.11.2018)

Třikrát hurá! Nekončící sledování zasněžování na webkamerách lyžařských středisek nabírá novou dimenzi – pohled na bílé svahy a točící se lanovky.

Letošním vítězem v prestižní interní soutěži rakouských středisek – pokud nepočítáme Resterhöhe nad Kitzbühlem, které na konci října rozmístilo na sjezdovce v délce 500 m loňský sníh ze zásobníků a otevřelo ji Rakušanům a Němcům v době dušičkových svátků – se stává dvojice Obertauern a Planai. Obě střediska startují sezónu v pátek 23.11. Lyžařům se za zlevněné tarify otevřou první sjezdovky.– Obertauern připravilo na start sezóny čtyři svahy, Planai dva. Je velmi pravděpodobné, že ještě dnes zahlásí víkendový start i třetí středisko, které většinou otvírá mezi prvními - Reiteralm  Nadějně vypadají i přípravy v Lungau, nad kterým se rozsypalo nejvíce přírodního sněhu (15 cm). Dalších 10 cm bílé pohádky by Lungau mělo zasypat v sobotu. 

Obě střediska využila mírného sněžení během soboty a včerejška a náporu studeného vzduchu, který do Evropy protlačila fronta ze Skandinávie. Od soboty všechna střediska Rakouska za ideálních mínusových teplot spojených s nízkou vlhkostí intenzivně zasněžovala. A věděla proč. Studená fronta, která přichází od Středomoří, má dnes zeslábnout. Další nápor chladného vzduchu, který se rozepne mezi Skandinávií u Ruskem a ovlivní i počasí ve středu Evropy, je hlášen na konec listopadu. Začátkem prosince ráz počasí určovat nízká fronta od Atlantiku, která přinese přeháňky, ale i vzestup současných ryze zimních teplot.

Pozitivní zprávou pro střediska i lyžaře je odhad meteorologů, kteří očekávají, že se kolem 5. prosince mírně rozbije od léta stabilní polární vortex, který do Evropy tlačí studený vzduch. I pokud by se kompaktní vortex nerozbil, zahájení zimy s Tripem na zasněženém Reiterlamu a Planai (většina svahů od mezistanice nahoru má hotový podklad) nestojí nic v cestě. Pojďte se s námi 6.-9. prosince nadechnout zimy do Amadé


Text: Magda Stehnová - překladatelka, sportovkyně, průvodkyně CK TRIP

 
 
Archiv aktualit
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks