Na lyže do Rakouska a Itálie? „Přísně, zato bezpečně!“

01.11.2021 - - takto zní v Rakousku slogan pro nastávající lyžařskou sezónu.

Na lyže do Rakouska a Itálie? „Přísně, zato bezpečně!“

Rakousko zavádí od 22. 11. 2021 lockdown, který má trvat 10 dní, pravděpodobně však až do 13. 12. 2021.

Z tohoto důvodu jsme nuceni zrušit zájezd Ski Amadé v termínu 8.-12. 12. 2021. Náš další lyžařský předvánoční zájezd Nauders+Reschenpass v termínu 15.-20.12 2021 je obsazen dostatečným počtem klientů a pokud nedojde ke změně ze strany rakouské vlády, tak se ZÁJEZD USKUTEČNÍ!

Milovníkům Alp a nedočkavým lyžařům nabízíme poslední volná místa na tomto tradičním předvánočním zájezdu! A buďte bez obav - pokud by se zájezd neuskutečnil, o své finanční prostředky nepřijdete - buď si vyberete jiný zájezd, nebo vám peníze obratem vrátíme.

 

ON neboli 2G - zpřísněná opatření od 8. 11. 2021: Rakousko zavedlo plošné zpřísnění podmínek pro ubytování, gastronomii, vstupy apod., kdy toto vše je umožněno výhradně očkovaným (max. 9 měsíců od 2. dávky) a těm, kteří v posledních 6 měsících prodělali covid-19. Výjimku mají děti do 12 let. Do 6. 12. 2021 je přechodné období, kdy v případě očkování jen 1. dávkou, se dotyčný může prokázat platným PCR testem.

Více ZDE.

Aktuální informace pro VSTUP do Rakouska naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Vídni:

https://www.mzv.cz/vienna/cz/viza_a_konzularni_informace/informace_pro_cesty_a_pobyt/zimni_turisticka_sezona_2021_22_v.html

 

Aktuální informace pro návrat z Rakouska (nyní tmavě červené)

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html

 

Opatření platící od 15. 11. 2021 najdete níže. 

Svoboda pro očkované, pro osoby do 180 dnů po prodělání covidu a pro děti před dovršením 12 let. Komplikace a omezení pro neočkované. 

Z důvodu bezproblémového a plnohodnotného absolvování programu důrazně doporučujeme všem klientům být držitelem certifikátu o ukončeném očkování proti Covid-19 (netýká se dětí do 12 let včetně). K tomuto rozhodnutí nás vede přísné nastavení současných pravidel pro nadcházející lyžařskou sezonu v Rakousku a Itálii.

 

RAKOUSKO

Pro očkované, osoby do 180 dnů po prodělání covidu a děti před dovršením 12 let platí minimální omezení – povinnost nosit v nástupním prostoru lanovek a v kabinových lanovkách a lanovkách s ochrannými kryty respirátory FFP 2. U dětí do 12 let stačí jakákoli ochrana úst a nosu (nákrčník). Lanovky nebudou mít žádná kapacitní omezení a ve frontách není potřeba dodržovat minimální vzdálenost (ta v Rakousku činí 1,5 m). 

Pro gastronomii, ubytování a nákup skipasů musí mít u sebe děti od 12 let a všichni dospělí doklad o bezinfekčnosti (rakouské „3G“ = české ONT)Skipasy budou prodány pouze na dobu platnosti dokladu o bezinfekčnosti. Doklady (QR kódy) jsou kontrolovány důsledně (čtečkami). 

AG testy jsou v Rakousku do konce března 2022 zdarma, platí ale jen pro stupeň opatření 1. a 2. V případě dosažení 3. stupně se výrazně komplikuje cestování neočkovaných a těch, kteří covid neprodělali, jelikož se musí každých 48 h prokazovat novým PCR testem. Informace o testovacích místech a způsobu objednání na testy klientům pomůžeme zjistit, ale rezervace, doprava na testy a jejich platba je na klientovi, jakož i rozhodnutí o slučitelnosti této povinnosti a důsledků z ní vyplývající s účastí na autobusovém zájezdu. Opatření pro nadcházející lyžařskou sezónu, která vstoupí v platnost 15. 11. 2021, najdete ZDE:  https://www.sichere-gastfreundschaft.at/#lp-pom-block-2735 

Opatření se v Rakousku odvíjejí od 5stupňového plánu dle obsazení intenzivních lůžek v nemocnicích. Pro stupeň 1 a 2 platí pro lyžování a pobyt v restauracích „3G“ = ONT, přičemž pro gastronomii a ubytování od stupně 2 neplatí samotesty. Od stupně 3 (od obsazenosti nemocnic 20% nebo 400 lůžek) se pro lyžování a pobyt v restauracích zavádí pravidlo „2,5 G“ (neplatí antigenní testy, ale pouze PCR testy) a od obsazenosti nemocnic 25% nebo 500 lůžek se zavádí pravidlo „2 G“ (testy neplatí, omezení pohybu neočkovaných). 

S omezeními při apre-ski a večerních návštěvách restaurací a diskoték musí počítat neočkovaní, kteří neprodělali covid: I v 1. stupni platí „2,5 G“ (tedy pouze PCR-test). Od 2. stupně se pro apre-ski, diskotéky a večerní návštěvy restaurací zavádí pravidlo „2 G – tedy vstup očkovaným a těm, kteří prodělali covid.“ 

ITÁLIE 

Pro lyžování, ubytování a gastronomii v Itálii se od dětí od 12 let a dospělých rovněž vyžaduje platný doklad o bezinfekčnosti. V uzavřených místnostech a uzavřených lanovkách (kabiny, sedačky s kryty) je povinnost nosit roušku. Kapacita kabinových lanovek je omezena na 80%, sedačky a vleky bez omezení. Za nepředložení platného certifikátu hrozí pokuty 600 – 1500 EUR. 

 
 
Archiv aktualit
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.