TIP na cyklozájezd CK TRIP do Rakouska a Itálie:

15.06.2018 - Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity. Termíny:2.-9.7., 3.-10. 8., 5.-10.9. 2018 Více informací naleznete ZDE

TIP na cyklozájezd CK TRIP do Rakouska a Itálie:

Od Předmět Přijato Velikost Kategorie
Irena „Fascinuje mě kontrast rozkvetlých pastvin a dramatické kulisy velehor. Lákají mě nové cesty, po kterých lze bez větší námahy na kole projíždět alpskými údolími a vychutnávat si majestátnost hor. Drsnost východotyrolských horských dialektů je pro mě klíčem k duším zdejších obyvatel. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což je pro člověka vždy dobrá zkušenost." Irena Špringlová, majitelka a tvůrkyně programů CK TRIP


Fascinující kombinace lehkosti jízdy po rovinaté cyklostezce a panoramatu velehor učinila z rakouských cyklostezek, lemujících alpské řeky, nedostižný cykloturistický fenomén.


V nejjižnějším koutu Rakouska, na rakousko-italském pomezí, cykloturisty doslova ohromí amfiteátr velehor, obestupující Drávskou cyklostezku, která tvoří osu Východního Tyrolska: Na jihu rozeklané skalnaté masívy Dolomit s bizarními tvary a měnícími se barvami dle počasí od kovově šedé přes oranžovou až po fialovou, na severu důstojný hřeben Vysokých Taur s nejvyššími vrcholy Rakouska. V tomto reji velehor očekávají skutečné milovníky neporušené horské krajiny nádherné silnice i cyklostezky. Vězte, že cyklistika zde není jen sportovní, ale i emoční záležitostí. Po silničkách i cyklostezkách pronikneme panenskými údolími do klínu velehor, např. údolím Virgental v sevření Grossvenedigeru (3674 m) a Dreiherrenspitze (3499 m) a po klesající cyklostezce Iseltalradweg sjedeme do elegantního Lienzu s jižanským šmrncem. Spatříme nejfotografovanější tvář Grossglockneru z jihu, nejvyšší hory Rakouska (3798 m), přičemž se pohodáři nechají do „perly Alp" Heiligenblutu (1291 m) vyvézt autobusem, aby si vychutnali Glocknerskou cyklostezku, zatímco chrti se podívají pravdě do očí při zdolávání Grossglocknerské panoramatické silnice.


Náš autobus nám pomáhá překonat „zbytečné" převýšení do okolních horských sedel, a tak se můžeme radovat z nenáročné cyklistiky po cyklostezkách tím správným, tedy klesajícím směrem. Glocknerská cyklostezka nám také zpřístupní jednu z nejstarších cest v celých Alpách vedoucí Mölltalským údolím na úpatí 3122 m vysokého Scharecku s moderním ledovcovým lyžařským areálem, do kterého lyžaře dopravuje „mölltalský expres", nejdelší podzemní lanovka na světě (4,796 km).
Navzdory nepopiratelně velehorskému rázu si vás Východní Tyrolsko získá svou idylickou atmosférou, která vám vmžiku dá zapomenout na malicherné starosti všedních dnů. Vydejte se s námi na kolech do zdejší divoce romantické krajiny a poznáte, že jste ještě vše nepoznali:-)


Špringlová propagace Iselsbergu, možno sdílet z mého FB nebo text níže 1:04 20 kB

 
 
Archiv aktualit
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks