Ski amadé gurmánské

03.01.2018 - Nadcházející lyžařskou sezónu se ve Ski amadé můžete těšit na trilogii požitků: regionální
pochoutky + rakouská vína + nádherné sjezdovky.

Ski amadé gurmánské

Pro tuto zimu si totiž horské chaty ve Ski amadé připravily speciální kulinářskou nabídku založenou na místních specialitách z domácích zdrojů s rakouskými víny.

Lyžování, pití a dobré jídlo udržují tělo i duši pohromadě. Proto je v Ski amadé již roky kladen velký důraz na kulinářství a je podporována iniciativa horských chat nabízejících požitek jak z lyžování, tak z vína. Od sezóny 2014/15 jsou – kromě na těchto chatách obvyklých rakouských jakostních vín – nabízeny také regionální speciality z místních produktů. Tyto pokrmy jsou na jídelních lístcích uváděny zvlášť a mají jasně dané označení původu. Ze zdejší oblasti musí pocházet nejen zpracovatel nebo pěstitel, ale i produkt samotný. Provozovatelé horských chat nabízejí denně alespoň dva různé regionální pokrmy z místních surovin, z nichž jeden je hlavním chodem. A dostane se Vám nejen požitku z jídla, ale i doporučení na vhodné víno. Lyžaři si tak budou moci na takové horské chatě objednat například ravioli z Radstadtského šedého sýra s bílým zelím a rajčaty, od sedláka v údolí zase jablkové kolečko s vanilkovou omáčkou nebo sýrový talíř s různými druhy sýra a s domácím selským chlebem ze zdejší sýrárny. Přísady na sladkou pochoutku z listového těsta z domácí mouky s

borůvkami pocházejí ze zdejšího lesa a hovězí pečeně na cibulce zase od sedláka v obci. K tomu na doporučení sklenička Veltlínského Zeleného nebo Modrého Zweigeltu. Hosté si tak plnými doušky mohou užít čerstvost a domácí původ vynikajících potravin přímo od sedláka či zemědělských podniků v regionu. K partnerům sdružení lyžařských a vinařských horských chat patří již 20 horských chat a restaurantů v celé oblasti Ski amadé. U vchodu jsou označeny plaketou s certifikátem.

Vrcholem pro milovníky vína mezi lyžaři bude jistě týden věnovaný lyžařským a vinným požitkům v Ski amadé. Probíhat bude od 14. do 21. Března 2015. Vedle řady akcí na 20 oceněných horských chatách nabídne v tomto období 16 vybraných hotelů v oblasti četné akce na téma rakouské kultury vína a regionálních specialit. K degustacím vína nabídnou hotely také ochutnávky místních produktů jako je šunka, sýr, marmeláda a další včetně speciálních menu.

Text: Mgr. Irena Špringlová; irena@ck-trip.cz

Foto: Ski amadé ©

 

 

Fotogalerie

 
 
Archiv
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.