Taková normální rodinná NEdovolená

26.05.2017 -

Irena Špringlová, majitelka a tvůrkyně zájezdů CK TRIP

Dovolená s dětmi na kole je oblíbeným trendem posledních let. Pochopitelně že já – v dvojroli tvůrkyně cykloturistických programů CK TRIP a matky dvou kluků – mám s dovolenou s dětmi na kolech bohaté zkušenosti. Přesněji řečeno – s přípravou cyklotras pro naši cestovní kancelář. Vězte, že průzkum a příprava cyklozájezdů v doprovodu dětí s sebou nesla mnohdy více dobrodružných až adrenalinových prvků, než prvků dovolené. Na rozdíl od rodinného výletu, který člověk může kvůli změněným okolnostem (např. bouřka, hlad, nevyhovující trasa) prostě přerušit, jsme byli nuceni dílo – tedy trasu – vždy zdárně dokončit...a co víc – vymyslet i vhodné alternativy.

Taková normální rodinná NEdovolená

1. kapitola aneb hledání hranic
Průzkumy s dětmi bych rozdělila (zatím) do čtyř kapitol. V kapitole první figuruje novorozeně a kojenec a nahlédnutí do pozadí nádherných pohodových cyklozájezdů v této průzkumné sestavě vzniklých by mohly leckoho poněkud iritovat...


2. kapitola aneb průzkum bruslostezek s kočárkem
Druhá kapitola je euforická a zahrnuje průzkum bruslařských stezek. Geniální kombinace jízdy na kole, na bruslích a v kočárku. Ne, že by nezahrnovala dobrodružství a nezdary, ale samotný fakt, že se celá rodina pohybuje společně na kolečkách a ještě zvládne připravit trasy pro zájezd, pro mě byla fantastická. Dnes snad již mohu prozradit, že na pozadí vzniku inline zájezdů CK TRIP před 15 lety byly mé rozpaky nad nemožností skloubit jízdu na kole s miminkem v kočárku. Můj tehdy zcela revoluční nápad nahradit kolo bruslemi a vyrazit s kočárkem na hladké asfaltované cyklo-, tedy vlastně bruslostezky, dal vzniknout celé sérii inline zájezdů CK TRIP, jejichž přípravy, zejména do oblasti Lužických jezer, na stezky Spreewaldu, do braniborských vesnic a podél Nisy a Odry, jsme si moc užívali a já byla pyšná na více než sto autobusových zájezdů s bruslaři, kteří následně s TRIPem na inline zájezdy vyrazili. Na hledání toho nejhladšího asfaltu v „NDR" s láskou vzpomínám. Byly to objevné výpravy se všemi překvapeními, které průzkumníky mohou potkat!


3. kapitola aneb cyklozájezdy pro děti s Tripískem
Třetí kapitola je zcela originální a užívaly si ji hlavně děti. Aby také ne – šlo o přípravu zájezdů „s Tripískem", tedy cyklozájezdů pro rodiče i prarodiče s dětmi. Čapí stezka a Sprévská stezka vede romantickou krajinou německého Spreewaldu po dokonalých cyklostezkách nedaleko od českých hranic. Jsou to stezky, na kterých se naučily jezdit na kole také obě naše děti.
Boom cyklozájezdů s Tripískem přišel s naším nápadem zkombinovat cyklistiku po bezpečných a rovinatých rakouských říčních cyklostezkách se zastávkami u dětských zábavných parků, které vznikají v lyžařských oblastech, zejména ve Ski Amadé. Dokážete si představit tu nádheru? Velehory, skvělé dětské parky, rodiče na prosluněné terase s kafíčkem vedle cyklostezky... Tyto zájezdy nesou název Rakouské Kolorádo pro děti a jsou ubytované v našem Pensionu Heidi - v krásné horské vesnici St. Martin am Tennengebirge.

4. kapitola aneb na kolech kolem vrcholů Alp
Čtvrtou kapitolu mám teprve „rozepsanou". Přesunula jsem do ní zájezdy z třetí kapitoly, které byly krásné, ale na Tripíska příliš náročné; jsou v ní trasy, kopírující již existující zájezdy CK TRIP, ale v atraktivních obměnách, varianty na horských kolech, odvážné experimenty využívající výjezdy lanovkami nebo neotřelé nápady místních bikerů. Nyní pracujeme na nádherném projektu – na trasách kolem vrcholů Alp, které se zdají být náročné, ale když se necháme vyvézt autobusem nebo lanovkou, následuje nenáročná panoramatická trasa, kterou si vychutná každý. Zde – vysoko nad údolím, daleko od měst, tváří v tvář sousedním velikánům - zažijete ohromující pocit člověka na vrcholu, pocit mezi nebem a zemí; obklopen majestátem hor pocítíte hrdost i pokoru. Vyrazte s námi i Vy a okuste vznešenost cykloturistických tras naší „čtvrté kapitoly"!

 
 
Archiv
 
   

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.