Za romantikou alpských salaší...

14.11.2018 - Na obálku katalogu CK TRIP LÉTO 2019 jsme letos vybrali fotografii cyklistů u jezer Giglachseen ve Schladmingských Taurách.

Za romantikou alpských salaší...

K jezerům Giglachseen a k chatě  Mattis-Hütte je možné dojet po široké horské cestě i na horském kole, ale vyžaduje to odhodlání a kondici. Tuto panenskou trasu jde zdolat i na elektrokole, není to výzva? Trasu jsme zařadili do nového cykloturistického zájezdu pro MTB a elektrokola Za romantikou alpských salaší se souběžně probíhajícím turistickým zájezdem Za romantikou alpských salaší (turistika)

Nápad na tuto trasu vznikl již před 10 lety, když bylo synům 6 a 2 a vyrazili jsme na dvoudenní přechod Alp. Jako motivační trik jsem použila slovní hříčku – nocleh na Mattis-Hütte, nazvané po horolezci a řediteli Alpenvereinu Ignazi Mattisovi (1868-1953), jméno Mattis měl evokovat souvislost mezi názvem chaty a jménem syna Matyse. Trasa údolím Ursprungtal k jezerům Giglachseen byla nádherná. Během dalších let a výletů jsme poznali mnoho míst, ale do Nízkých Taur a hlavně do jejich části Schladmingské Taury se vracíme nejraději: jezera zrcadlí okolní vrcholy a všudypřítomná zeleň je pohlazením po duši. Srdeční záležitost!

 

Fotogalerie

 
 
Archiv
 
   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.