Ski-Welt Wilder Kaiser – zajímavosti a pozvánka na lyžařské zájezdy CK TRIP 8.-12. 2. a 8.-12. 3. 2023

Ski-Welt Wilder Kaiser – zajímavosti a pozvánka na lyžařské zájezdy CK TRIP 8.-12. 2. a 8.-12. 3. 2023

360° výhledy * nejvýše položený kostel v Rakousku * svahy bývalými chmelnicemi

  • Lanovkou na nejvyhlídkovější vrchol Rakouska
  • Na lyžích kolem nejvýše položeného kostela v Rakousku
  • Několikakilometrová sjezdovka bývalými chmelnicemi

 Lyžování v lyžařské oblasti Ski Welt Wilder Kaiser si rozhodně nenechejte ujít. Ski Welt byl již čtyřikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařská oblast na světě! Patří mezi lyžařské oblasti s nejlepším poměrem ceny a kvality lyžování v Rakousku.360° výhledy * nejvýše položený kostel v Rakousku * svahy bývalými chmelnicemi

 

  • Lanovkou na nejvyhlídkovější vrchol Rakouska
  • Na lyžích kolem nejvýše položeného kostela v Rakousku
  • Několikakilometrová sjezdovka bývalými chmelnicemi

 

Lyžování v lyžařské oblasti Ski Welt Wilder Kaiser si rozhodně nenechejte ujít. Ski Welt byl již čtyřikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařská oblast na světě! Patří mezi lyžařské oblasti s nejlepším poměrem ceny a kvality lyžování v Rakousku.

Lyžařská oblast nese název podle divoce rozeklaného vápencového horského masívu Wilder Kaiser (Divoký Císař), který tvoří nezapomenutelnou kulisu lyžařskému „kolotoči" s 91 lanovkami a 279 km sjezdovkami vinoucími se kolem kuželovitého vrcholu Hohe Salve.

(1829 m n. m.). Pokořit lze rychle a bez námahy díky kabinovým lanovkám z Hopfgartenu a Söllu. Pozdravte více než 70 třítisícovek z otočné platformy horské restaurace Hohe Salve - slovo pozdravte je namístě, název salve totiž vychází z latinského pozdravu („ahoj!“). Kuželovitý tvar hory souvisí s geologickým podložím – dolomit a břidlice. Na vrcholku Hohe Salve se nachází prastaré kultovní místo, kde se můžete zastavit a pozorovat nebe a vnímat čas svými smysly.  

 Na vrcholu Hohe Salve stojí i nejvýše položený kostel v Rakousku, poutní kostel sv. Jana Křtitele, k němuž se váže legenda, podle níž kdysi v údolí žila ctnostná žena, jež měla nezdárného syna, který pil a se svými komplici se potloukal po okolních lesích, v nichž loupil a vraždil. Žena se nedokázala smířit s tím, že výsledkem její lásky je zločinec, a začala ho v lesích hledat. Po třech dnech hledání vystoupila na vrchol Hohe Salve, kde vyčerpaně usnula. Zdál se jí sen o Janu Křtiteli a spáse syna. Stejný sen se této noci zdál i jejímu synovi. Nazítří se shledali. Syn se rozhodl, že změní svůj život a šel se i se svými dvěma komplici udat. Byli odsouzeni k smrti. Žena prodala svůj statek a za utržené peníze v místě setkání se synem postavila kostelík. První písemná zmínka o kostele sv. Jana Křtitele, nejvýše položeném kostele v Rakousku, pochází z roku 1589. Dnes je Hohe Salve v turistických průvodcích vyzdvihován jako nejvyhlídkovější vrchol Tyrolska, z něhož vedou do hlubokého údolí řeky Inn strmé sjezdovky.

Jedna z nejdelších sjezdovek oblasti vede z vrcholu Hohe Salve do údolí v Hopfgartenu. Název Hopfgarten svědčí o pěstování chmele a velkém významu vaření piva.  V horách obklopujících údolí Innu se v 16. století rozvinulo hornictví, těžila se měď a stříbro, silné postavení měly i sklárny. Za napoleonských válek bojovali Brixentálší po boku Tyroláků za osvobození, ačkoliv oficiálně podléhali Salcbursku. Brixental náleží Tyrolsku až od roku 1816.  

Text: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz

 

Fotogalerie

prev_1673514457_SkiWelt_Wilder_Kaiser_-_Brixental_Fotograf_ChristianKapfinger_(2)_(1).jpg prev_1673523203_©-SkiWelt-Wilder-Kaiser-Brixental-Tim-Marcour-scaled.jpg prev_1673523203_©-SkiWelt-Wilder-Kaiser-Brixental-Tim-Marcour-scaled.jpg prev_1673523203_©-SkiWelt-Wilder-Kaiser-Brixental-Tim-Marcour-scaled.jpg prev_1673523203_©-SkiWelt-Wilder-Kaiser-Brixental-Tim-Marcour-scaled.jpg prev_1673523203_©-SkiWelt-Wilder-Kaiser-Brixental-Tim-Marcour-scaled.jpg prev_1673523203_©-SkiWelt-Wilder-Kaiser-Brixental-Tim-Marcour-scaled.jpg
 
 

Archiv cestopisů »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks