Sportovní cestovní kancelář CK Trip - Váš specialista na aktivní dovolenou 26.rokem...

 

Naše tipy

 

SKI AMADÉ

SKI AMADÉ
AKTUÁLNĚ 180 cm sněhu!
760 km nejdokonalejších sjezdovek na jeden skipas. Strategická poloha našeho penzionu umožňuje volbu těch nejlepších nástupních lanovek ve Flachau, Wagrainu, Zauchensee, Reiteralmu, Schladmingu, Hochkönigu, Gasteinu, ale i v Obertauernu.
Poslední volná místa v autobusových zájezdech s průvodcem, ubytování v Pensionu Heidi s polopenzí: 11.-15. 3., 15.-18. 3. a 25.-29. 3. 2020
 
 Poptávky: ck-trip@ck-trip.cz

Pokračování
 
 

Grossglockner + Heiligenblut Last minute

Grossglockner + Heiligenblut
- prašanový ráj - AKTUÁLNĚ 220 cm!
- ubytování přímo v Heiligenblutu
- SKIPAS V CENĚ
Poslední volná místa na lyžařský zájezd autobusem s průvodcem do hotelu s polopenzí: 20.-24. 2. v nabídce Last Minute 8980 Kč a v termínu 13.-17. 3. 2020 .

Vychutnejte si lyžování po boku nejvyšší hory Rakouska, Grossglockneru (3798 m) a dalších 40 třítisícových vrcholů. Lyžování ve 2900 m n.m. slibuje nádherný prašan na sjezdovkách i mimo. K občerstvení lákají slunné terasy horských chat, ale také horská restaurace Wallackhaus, ležící přímo na Großglocknerské panoramatické silnici, která je v zimě pro automobily uzavřená a pod ohromnou vrstvou sněhu se stává součástí sjezdovky.
 
 
 

Pokračování
 
 

Rauris + Dachstein-West Last minute

Rauris + Dachstein - West
 
 Nový zájezd vychází vstříc Vám, kteří jste s námi prolyžovali takřka  vše a rádi byste poznali velmi kvalitní a zároveň komorní lyžařská střediska.
Termín: 4.-7.3.2020
Cena: 5 850 Kč Last minute


Poptávky:ck-trip@ck-trip.cz

Pokračování
 
 

Dolomity Safari

Dolomity Safari:  Kronplatz+Val Gardena+Plose+Gitschberg

AKTUÁLNĚ: 150 cm sněhu
Autobusem s průvodcem: 11.-16. 3. 2020 (hotel s polopenzí)
Prolyžujeme za 4 dny 4 nejvyhlášenější střediska Itálie
Kronplatz: Oblý vrchol uprostřed Dolomit se sjezdovkami rozebíhajícími se na tři světové strany čeká na nenasytné lyžaře i hledače slunečních teras.
Val Gardena, Sella Ronda: 40km lyžařský okruh Sella Ronda s nástupním místem v údolí Val Gardena, v Arabbě si vychutnáme pohled na ledovec Marmolada (3342 m).
Eisacktal: Plose + Gitschberg-Jochtal: Dominantní zasněžený kužel Gitschberg (2512 m) platí mezi italskými lyžaři za tajný tip!
Plose: oblíbené středisko nad Brixenem proslulo svou nejdelší sjezdovkou Trametsch (9 km, 1340 m převýšení).
 

Pokračování
 
 

3 Zinnen Dolomiten + Cortina d´Ampezzo Last Minute

3 Zinnen Dolomiten + Cortina D´Ampezzo
AKTUÁLNĚ: 200 cm sněhu!
Zveme vás do nově (a úžasně!) propojené oblasti Helm/Monte Elmo+Rotwand/Croda Rossa v překrásných Sextenských Dolomitech. Dokonalé lyžování a pohled na 25 dolomitských třítisícovek včetně slavných Tre Cime vás nemůže lyžařsky nenasytit. Na našem zájezdu si zalyžujeme také na sjezdovkách olympijské Cortiny d´Ampezzo, které se proplétají mezi věhlasnými dolomitskými masívy. Olympijská Cortina d‘Ampezzo nabízí noblesní atmosféru i prvotřídní svahy v sevření nejslavnějších třítisícovek Dolomit. Zázemí hotelu s polopenzí – co víc si přát?
Termín: 4.-9.3.2020
Cena: 8 850 Kč Last minute

Poptávky:ck-trip@ck-trip.cz

Pokračování
 

Aktuality

Nabídka ubytování v penzionu Heidi v St.Martin am Tennengebirge

Nabídka ubytování v penzionu Heidi v St.Martin am Tennengebirge

Volné termíny v penzionu Heidi  pro zájemce o ubytování s vlastní dopravou!   22.-25.3.2020 29.3.-13.4.2020 (Velikonoce
  Pension Heidi nabízí apartmány pro 2-8 osob. Celková kapacita Pensionu Heidi je 40-58 osob. Pro skupiny je k dispozici společenská místnost (vhodná pro posezení či seminář), zdarma WiFi. Zajistíme SLEVY NA SKIPASY. RELAXACE v alpských termálech se saunovým světem Therme Amadé.   Ubytování s vlastní dopravou: Volné termíny:
22.-25.3.2020
29.3.-13.4.2020 (Velikonoce)
Cena: 720 Kč/os./noc, 520 Kč/os./noc/na přistýlce Strava: vlastní Dotazy, rezervace: info@ck-trip.cz  

13.02.2020

 
Ski Welt Wilder Kaiser - střípky z kroniky a pozvánka na zájezd v termínu 7.-11.3.2020

Ski Welt Wilder Kaiser - střípky z kroniky a pozvánka na zájezd v termínu 7.-11.3.2020

360 ° výhledy * nejvýše položený kostel v Rakousku * svahy bývalými chmelnicemi Lanovkou na nejvyhlídkovější vrchol Rakouska Na lyžích kolem nejvýše položeného kostela v Rakousku Několikakilometrová sjezdovka bývalými chmelnicemi   Lyžování v lyžařské oblasti Ski Welt Wilder Kaiser si rozhodně nenechejte ujít. Ski Welt byl již čtyřikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařská oblast na světě! V uplynulé sezóně obhájil prvenství udělené prestižním ADAC-Skiguidem jakožto lyžařská oblast s nejlepším poměrem ceny a kvality lyžování v Rakousku. Lyžařská oblast nese název podle divoce rozeklaného vápencového horského masívu Wilder Kaiser (Divoký Císař). Ten tvoří nezapomenutelnou kulisu modernímu lyžařskému „kolotoči" s 91 lanovkami a 279 km sjezdovek vinoucích se kolem vrcholu Hohe Salve. Hohe Salve je nápadný kuželovitý vrchol (1829 m n. m.). Pokořit lze rychle a bez námahy díky vysoce moderním lanovkám z Hopfgartenu a Söllu komfortními kabinkami. Vychutnejte si panoramatický 360° výhled na více než 70 třítisícovek z otočné platformy horské restaurace Hohe Salve. Název salve vychází z latinského pozdravu („ahoj!“). Kuželovitý tvar souvisí s geologickým podložím – dolomit a břidlice. Na vrcholku Hohe Salve se nachází prastaré kultovní místo, kdo nespěchá, může pozorovat nebe a vnímat čas svými smysly. K tomu napomáhají drobné fyzikální experimenty, které si mohou vyzkoušet dospělí i děti a které pomohou vnímat tajemství slunce, větru a počasí a dozvíte se, jak čas plyne a vítr zpívá. Na vrcholu Hohe Salve rovněž stojí nejvýše položený kostel v Rakousku, poutní kostel sv. Jana Křtitele. Váže se k němu tato legenda: Kdysi v údolí žila velmi ctnostná žena, měla syna, který velice zlobil a jak rostl, začal i krást, pít a později se se svými komplici potloukal po okolních lesích a loupil i vraždil. Žena byla z jeho života velice nešťastná, nedokázala se smířit s tím, že výsledkem její lásky je zločinec a začala ho v lesích hledat. Po třech dnech hledání vystoupila na vrchol Hohe Salve, kde vyčerpaně usnula. Zdál se jí sen o Janu Křtiteli a spáse syna. Stejný sen se této noci zdál i jejímu synovi. Nazítří se shledali. Syn se rozhodl, že změní svůj život a šel se i se svými dvěma komplici udat na policii. Byli odsouzeni k smrti. Nebohá žena prodala svůj statek a za utržené peníze postavila kostelík v místě setkání se synem. Bylo to pravděpodobně někdy v 16. století. První písemná zmínka o kostelíku sv. Jana Křtitele, jakožto o nejvýše položeném kostele v Rakousku, pochází z roku 1589. Dnes je Hohe Salve v turistických průvodcích vyzdvihován jakožto nejvyhlídkovější vrchol Tyrolska! Ze samotného vrcholu vedou velmi strmé sjezdovky – při pohledu do hlubokého údolí řeky Inn se až tají dech.
Jedna z nejdelších sjezdovek oblasti vede z vrcholu Hohe Salve do údolí v Hopfgartenu. Název Hopfgarten svědčí o pěstování chmele a velkém významu vaření piva. První písemná zmínka o obci je z roku 1362. Od roku 902 náležela obec i celé údolí Brixental biskupům z Řezna (Regensburg). Roku 1380 převzali nadvládu kurfiřti ze Salcburku a svou moc vykonávali prostřednictvím zámků v Itteru a hradu Engerberg, obojí však bylo zničeno během německé selské války (1526). Zámek Itter byl znovu postaven, hrad nikoliv. V 16. století se zde rozvinulo hornictví, těžila se měď a stříbro. V 19. století vystavěl a provozoval na břehu horského potoka Kelchsauer Ache významnou sklárnu rod Friedrichsů. Zbytky sklárny jsou dodnes patrné u hostince Hörbrunn. Za napoleonských válek bojovali Brixentálší po boku Tyroláků za své osvobození, ačkoliv oficiálně podléhali Salcbursku. Teprve od roku 1816 náleží Brixental Tyrolsku. V roce 1875 byla postavena železnice Gisela Bahn, což přispělo také rozvoji cestovního ruchu. Dodnes je možné se jednou týdně historickou Gisela Bahn svézt. V roce 1950 byla na Hohe Salve postavena nejdelší sedačková lanovka v Evropě. Text: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz

24.01.2020

 
Mastičkáři z Zillertálu aneb výpisky z kroniky + pozvánka na lyžařský zájezd CK TRIP

Mastičkáři z Zillertálu aneb výpisky z kroniky + pozvánka na lyžařský zájezd CK TRIP

                              
Mastičkáři z Zillertálu aneb výpisky z kroniky a pozvánka na lyžařský zájezd CK TRIP 19.-22. 3. 2020 Zillertal + Ski Juwel  Zillertálské údolí se nachází se ve východní části Tyrolska, je téměř 30 km dlouhé a táhne se podél stejnojmenné řeky, chráněné ze všech stran třítisícovými Zillertálskými Alpami, pouze na jih je otevřené do údolí Innu. Pro cyklistiku je přitažlivé svými ostrými kontrasty naprosté roviny kolem říčky Ziller a okolních vrcholů a hřebenů s rozsáhlými plochami firnovisek a ledovců. Nejmarkantnějším vrcholem je známý Olperer, vysoký 3.476 m.  Zillertal nejsou jen hory, ale také krásné vesničky. Chloubou místních vesniček jsou stará selská stavení s malovanými fasádami, kterým se říká Lüftlmalerei. Průčelí domů oživují výjevy s náboženskými, loveckými či přírodními motivy i pestré ornamenty. V létě zdobí rozkvetlé květiny vyřezávané balkóny a působí jako pestré vodopády. Zillertálští obyvatelé jsou i za hranicemi Rakouska známí svou pohostinností. Nezapomínají na dávné tradice předků a většina z nich se neděli co neděli obléká do lidových krojů a navštěvuje bohoslužby ve zdejších kostelíčcích. Boží svatostánky jsou roztroušené po celém údolí a jejich štíhlé i baňaté kostelní věže ční vysoko nad vesnicemi. Někde mají červenou, jinde zelenou střechu. To proto, že kdysi tudy probíhala hranice mezi salcburskou a brixenskou diecézí. Červená střecha označovala příslušnost k brixenské oblasti, zelená k salcburské. Tak jako dříve, jde se i dnes z kostela do hospůdky na obstler (pálenka z ovoce) a trochu si popovídat. Třeba o lovu, protože většina mužů se hrdě hlásí k mysliveckému, nejoblíbenějšímu z četných spolků. Při takových, ale i jiných příležitostech si rádi zazpívají i zajódlují. V dřívějších dobách, kdy hory představovaly spíše drsné překážky než lákavý turistický cíl, byl život v Zillertalu opravdu těžký: neúrodná půda, minimum pracovních příležitostí. Mnoho lidí proto údolí opouštělo, aby hledali práci jinde, anebo se mimo rodné údolí snažili prodávat hospodářské přebytky jako sádlo, sýr, ale i celý dobytek. Značné oblibě se těšila zillertálská pálenka obstler. I za hranicemi Rakouska byli známí zillertálští obchodníci s rukavicemi, které se však vyráběly v Bavorsku. Později, v 17. a v 18. století, prosluli zdejší mastičkáři, kteří nabízeli masti, oleje, tinktury pro lidi i jejich dobytek. Zdroj obživy představovala do minulého století těžba rud i vzácných kovů. V hoře Hainzberg se těžilo zlato, v Roßruggu se těžil granát, který se posléze prodával českým sklárnám. Až do druhé poloviny našeho století se těžila měď a magnezit.  Říčku Ziller kopíruje trasa úzkokolejky – pěkně po rovině, lemovaná velehorami. Vydáme-li se do horní části Zillertalu, můžeme každý den vyrazit do jiného údolíčka, kterým místní říkají Grunde: Zillergrund, Stillupgrund, Zemmgrund a Tuxertal. Ve dvou z těchto údolí byly vybudovány přehradní nádrže, napájené vodou z ledovců.  Cestou údolími nás udivují selská stavení, vystavěná vysoko ve stráních. Tato horská stavení zde stála dříve, než ta v údolí, na což existuje snadné vysvětlení: dříve se řeka Ziller v době tání sněhu rozlévala ze břehů, a tak výstavba na dně údolí započala až ruku v ruce s její regulací. Ale existuje ještě jeden jednoduchý důvod, proč byly pozemky ve svazích kolem 1000 m n. m. žádanější, než ty v údolí: okolní dvou- a třítisícové vrcholy bývají pokryté sněhem téměř po celý rok (což je pro zemědělce nezajímavé) a navíc zastiňují po velkou část dne údolí, kde se tak déle drží sníh a chlad, než na svazích - pochopitelně jižních. Ke všem horským stavením vedou cesty, které jsou výzvou pro zdatné jezdce na horských kolech. Většina z nich je asfaltovaná, šotolinové či travnaté cesty potom vedou dále od stavení sedláků k salaším, ke kterým na léto vyvádějí dobytek.   V samém centru údolí leží Zell am Ziller (575 m), městečko s 1.800 obyvateli, které je nejstarší obcí Zillertalu. Jak již název napovídá, je jeho historie spjata s klášterem a kostelíkem (z lat. cella). O něm se dochovaly zmínky v nejstarších salcburských kronikách z doby kolem roku 1200, kdy byl Zell významným sídlem probošta. Náboženskou i správní důležitost si Zell udržel dodnes. Rovněž se Zell může pochlubit bohatými tradicemi, které jeho obyvatelé po celá staletí ctí. Obzvláště oblíbená je velká lidová slavnost, zvaná „Gauderfest“. Na programu je hudba, tanec, zápasy muže proti muži i proti kozorohu, ale samozřejmě nechybí klobásy (Gauderwurst), ani pivo (Gauderbier), které se vaří ve speciálním pivovaru od roku 1500 a jehož původní majitelé jsou duchovními otci těchto bujarých slavností. Stručně řečeno - historie a tradice vás v Zell am Ziller doprovází na každém kroku. Nikterak však nebrání sportovnímu vyžití, především lyžování. Vysoko nad Zell vás vyveze moderní kabinová lanovka. Ocitnete se v blízkosti třítisícovek ve vyhlášené lyžařské aréně, zvané Hochziller. Údolí, tvořené říčkou Ziller, vám připadne nicotné oproti velikánům z říše hor, jimiž jste právě obklopeni a k nimž jste se přiblížili způsobem navýsost důstojným: na lyžích, pěšky nebo v sedle svého kola.

15.01.2020

 
Křest katalogu CK Trip Léto 2020

Křest katalogu CK Trip Léto 2020

Za okny jablonecké kanceláře poletuje první sníh a my křtíme jubilejní katalog - vstupujeme spolu s Vámi do 30.sezóny. Děkuji svému skvělému týmu a rodičům, zakladatelům naší cestovky! Těšíme se na mnoho dalších společných cest " do míst, která byste sami nenavštívili!
Irena Špringlová  

13.11.2019

 

Kontaktujte nás

Centrála Jablonec

Tel.: 483 312 276
Tel.: 483 314 298

E-mail: ck-trip@ck-trip.cz
E-mail: info@ck-trip.cz

Praha

Tel.: 222 521 623

E-mail: praha@ck-trip.cz

Sledujte nás na Facebook

Nejlepší nabídky do Vašeho e-mailu    

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks