Blog

Okolo lužických jezer

07.06.2011 - ...aneb krajinou přerodu na bruslích Malebná krajina s lesy a jezery Dolní Lužice, rozprostírající se na jihovýchodě Bra-niborska a na severovýchodě Saska, je jako stvořená pro cykloturistiku, surfování, koupání, rybolov, jezdectví, ale i pro in-line skating.

 
Podrobnosti
 

Rakouské Kolorádo

07.06.2011 - Islandská sopka si klidně soptí dál, na Moravě jsou záplavy a my si klidně jezdíme v dešti na kole a to jak do hor, tak na pole. Tentokráte jsme vyrazili pod Dachstein do horské vesničky St. Martin am Tennengebirge. Už cestou nás trochu strašil výhled na čerstvě zapadané kopečky, ale nebáli jsme se vlka nic a hned skočili do sedla.

 
Podrobnosti
 

Od Alp k Dunaji

07.06.2011 - Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

 
Podrobnosti
 

Hvězdicově 4 alpskými zeměmi

07.06.2011 - Rok se sešel s rokem a tak tu byl letošní první zájezd sezóny, tentokráte s CK Trip na kolech k Bodamskému jezeru. Předpověď počasí neslibovala nic moc vyhlídky a celou noc, kdy jsme se přesouvali busem na místo nám také lilo jako z konve.

 
Podrobnosti
 

Jižní Tyrolsko z Brenneru

07.06.2011 - Po týdnu deště, větru a zimy na území ČR jsem vyrazil na svůj letošní druhý zájezd do slunné Itálie, konkrétně na Brenner a jeho okolí. Ze středy na čtvrtek jsme se tradičně v pozici spícího koně přesunuli na místo startu a celí zalepení bez vyčištěných zubů vyskákali z busu přímo do sedel.

 
Podrobnosti
 
Štýrské cyklostezky, aneb jak bylo víno všude!

Štýrské cyklostezky, aneb jak bylo víno všude!

26.05.2011 - Druhý letošní zájez s CK Trip směřoval do tajné oblasti na jihu Rakouska až ke hranicím se Slovinskem pod Graz, kde se nachází hlavní oblast pěstování velmi dobrého vína, zvláště pak vyhlášený je růžový Schilcher. Další zdejší významnou plodinou jsou dýně, ze kterých tu dělají snad úplně všechno, zejména pak chutný dýňový olej. První etapu jsme začali na nejvyšším bodě ve vinici Langegg, od kud jsme sjížděli skrze vinohrady přes historický Stainz do Bad Gams. Následovalo stoupání a sjezdy přes Deutschlandsberg a Schwanberg. Celou trasu provázel jeden vinohrad za druhým s lákadly v podobě vinných sklepů. Pak už to byl jen kousek do St. Martinu, kde jsme bydleli v luxusním penzionu s bazénem. To jsme ale ještě nevěděli, co nás čeká k večeři. Paráda o čtyřech chodech s dobrým vínkem, což nás všechny spolehlivě odbouralo a uložilo do postýlek.

 
Podrobnosti
 
Pohodově po Salcbursku, aneb taky trochu kultury!

Pohodově po Salcbursku, aneb taky trochu kultury!

26.05.2011 - První letošní zájezd s CK Trip mě zavedl do oblíbené horské vesničky St. Martin am Tennengebirge ležící v okolí Salcburska na pomezí Solné komory a Dachsteinu. Cestou jsme se stavili v Gmundenu u Traunsee, kde začínala známá koněspřežná dráha vozící sůl z dolů v Hallstattu přes Linec do Českých Budějovic. Později se tato dráha začala využívat i pro osobní přepravu a následně koňský pohon nahradila pára. Gmunden je znýmý i pro svoji keramiku a zvonkohru na radnici, kterou tvoří soustava různě velkých zvonů a zvonků vyrobených právě ze zdejší keramiky. Má hrát překrásnou melodii každou hodinu, ale jak jsme se osobně přesvědčili, tak tomu tak není a hraje jen každou sudou, což našich 13:00 úplně nesplňovalo. Pak jsme přejeli do St. Martinu do penzionu Heidy a vyrazili na kolech po okolních salaších. Bylo to sice trochu do kopce, ale odměna nahoře v podobě prkénka se špekem, sýrem a pivem či kefírem stála za tu chvilku dřiny. Někteří dokonce po ochutnání některých mléčných výrobků i výrazně zrychlili svoje tempo.

 
Podrobnosti
 
Podél řeky Enns, aneb ze zimy do vedra

Podél řeky Enns, aneb ze zimy do vedra

24.06.2010 - Další z cestopisů od průvodce CK Trip Marka Pazderského... 

 
Podrobnosti
 
Tauernská cyklostezka, aneb jak jsme se smažili za živa

Tauernská cyklostezka, aneb jak jsme se smažili za živa

24.06.2010 - Tauernská stezka netradičně ...

 
Podrobnosti
 
Lago di Garda, aneb jak přišla povodeň k moři

Lago di Garda, aneb jak přišla povodeň k moři

24.06.2010 - Netradičně pojatý cestopis od našeho průvodce Marka Pazderského...

 
Podrobnosti
 

Nalezeno příspěvků: 110, zobrazeno: 101-110
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.