Cestopisy » cykloturistika

Wachau: vinice nad Dunajem i opevněné kostely

Wachau: vinice nad Dunajem i opevněné kostely

Jedny z nejmalebnějších scenérií podél dlouhého toku Dunaje se najdou v oblasti Wachau asi 100 kilometrů nad Vídní. Řeka, zde již docela mohutná, tu vytváří hluboké údolí, které uspokojí milovníky krásných výhledů, znalce umění i příznivce vína. K Wachau totiž neodmyslitelně patří stráně pokryté vinicemi, starobylé vesnice s úzkými uličkami a středověkými kostely i hrady na kopcích nad řekou.
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

Zadání napsat nějaký zážitek z našeho cykloturistického zájezdu znělo jednoduše a sympaticky. Vždyť vlastně 22 let nedělám téměř nic jiného, než připravuji zážitky na kolech... Když si je však promítnu hlavou s tím, že ten nejlepší pro Vás vyberu a napíši, ukazuje se, že to není vůbec tak jednoduché! Ráda bych popsala nějaký euforický zážitek očima klienta nebo nějaké dobrodružství s happy-endem, ale to by nebylo autentické. Pro mě je euforická a dobrodružná příprava zájezdů, kdy se v mysli zrodí nápad, následuje nutkání až posedlost sběrem informací a vzrušujících představ a vyvrcholením je samotný průzkum tras, hladký či spíše komplikovaný, jejich harmonické sestavení, aby se vzniklý zájezd líbil. Inspirující setkání s místními lidmi, rodící další nápady.

 
Podrobnosti
 
Solná komora

Solná komora

V němém úžasu stojíme na hoře Traunstein (1691 m) vysoko nad jezerem Traunsee.

Vycházející slunce nás začíná hřát do zad, první paprsky osvětlují okolní panorama hor Solné komory a jejich odraz vytváří hru světel na hladině jezera, které ještě spí ve stínu hluboko pod námi stejně jako město Gmunden na jeho břehu: zapadá do okolního reliéfu jako by tu bylo od nepaměti.

Nízké domy, z nichž některé ještě mají šindelové střechy, několik kostelů, zámek Ort na umělém ostrově na jezeře.

Jakoby se tu nic od minulého století, kdy se město stalo dostaveníčkem rakousko - uherské smetánky, nic nezměnilo. Pouze zvuky probouzející se přírody ruší ticho, které nás obklopuje. Ten pohled je svým způsobem vzrušující, je to odměna za brzké vstávání a namáhavý výstup.

Nikdo z nás nemluví, sledujeme měnící se obrazy nabízené přírodou a nasáváme energii slunce a okolních hor. Přivírám oči, v paměti lovím něco z historie a představuji si život, který zde po staletí pulzoval.

Do zájezdu Za krásami alpských jezer a jezírek ZDE

 
Podrobnosti
 
Od Alp k Dunaji Rakousko-Traisental

Od Alp k Dunaji Rakousko-Traisental

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).
Do zájezdu ZDE
 

 
Podrobnosti
 
Rakouské cyklostezky

Rakouské cyklostezky

DOVOLENÁ NA KOLE aneb IDYLA RAKOUSKÝCH CYKLOSTEZEK 

 
Podrobnosti
 
Salcburkem na kole

Salcburkem na kole

MOZARTOVO MĚSTO

V místech, kde řeka Salzach opouští Alpy a rozlévá se do kraje, během mnoha staletí vznikalo v údolí město Salcburk.
Vévodí mu desítky kostelních věží, dómů a mohutná pevnost Hohensalzburg.
Na levém břehu Salzachu kontrastují křivolaké uličky středověkého města s velkolepými barokními stavbami. Na pravém břehu vyrostly pod Kapucínským vrchem čtvrtě novější.
Pro svou jedinečnost je historické jádro Salcburku zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 
Podrobnosti
 
DOVOLENÁ NA KOLE S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ

DOVOLENÁ NA KOLE S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ

Autor: Irena Špringlová

 
Podrobnosti
 
Svatomartinská zákoutí

Svatomartinská zákoutí

Tajné t(r)ipy mezi Hochkönigem a Radstadtskými Taurami

Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště.

Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Glocknerské cyklostezky aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Glocknerské cyklostezky aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Fascinující kombinace lehkosti jízdy po rovinaté cyklostezce a panoramatu velehor učinila z rakouských cyklostezek, lemujících alpské řeky, nedostižný cykloturistický fenomén.
V nejjižnějším koutu Rakouska, na rakousko-italském pomezí, cykloturisty doslova ohromí amfiteátr velehor, obestupující Drávskou cyklostezku, která tvoří osu Východního Tyrolska: Na jihu rozeklané skalnaté masívy Dolomit s bizarními tvary a měnícími se barvami dle počasí od kovově šedé přes oranžovou až po fialovou, na severu důstojný hřeben Vysokých Taur s nejvyššími vrcholy Rakouska. V tomto reji velehor očekávají skutečné milovníky neporušené horské krajiny nádherné silnice i cyklostezky. Vězte, že cyklistika zde není jen sportovní, ale i citovou záležitostí. Po silničkách i cyklostezkách pronikneme panenskými údolími do klínu velehor, např. údolím Virgental v sevření Grossvenedigeru (3674 m) a Dreiherrenspitze (3499 m) a po klesající cyklostezce Iseltalradweg sjedeme do elegantního Lienzu s jižanským šmrncem.

Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Rakouské Kolorádo

Rakouské Kolorádo

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání.

Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy.

Zájezd Rakouské Kolorádo ZDE

 

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 63, zobrazeno: 21-30
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

   

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.