Cestopisy » cykloturistika

Glocknerské cyklostezky aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Glocknerské cyklostezky aneb hvězdicově mezi Vysokými Taurami a Lienzskými Dolomity

Fascinující kombinace lehkosti jízdy po rovinaté cyklostezce a panoramatu velehor učinila z rakouských cyklostezek, lemujících alpské řeky, nedostižný cykloturistický fenomén.
V nejjižnějším koutu Rakouska, na rakousko-italském pomezí, cykloturisty doslova ohromí amfiteátr velehor, obestupující Drávskou cyklostezku, která tvoří osu Východního Tyrolska: Na jihu rozeklané skalnaté masívy Dolomit s bizarními tvary a měnícími se barvami dle počasí od kovově šedé přes oranžovou až po fialovou, na severu důstojný hřeben Vysokých Taur s nejvyššími vrcholy Rakouska.

Do zájezdu Glocknerské cyklostezky - Stella Carnia ZDE

 

 
Podrobnosti
 
DOVOLENÁ NA KOLE S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ

DOVOLENÁ NA KOLE S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ


Kola dnes nelze přehlédnout, ovládají silnice, cyklostezky. Horská kola vás překvapí i v těch zdánlivě nejnepřístupnějších koutech. Tento trend způsobuje vedle chuti zasportovat si snad i zvýšená odpovědnost k životnímu prostředí a k vlastnímu zdraví. Čím dál tím více rodin, jednotlivců, párů nahradilo pasivní způsob trávení volného času, víkendů i dovolených za cykloturistiku. Kolo zprostředkovává pocit sounáležitosti s přírodou, jíž cykloturista vyjadřuje úctu právě tím, že se v ní pohybuje prostřednictvím vlastních sil. Dovolená na kole je ideální kombinací zdravého pohybu, poznávání i společenského vyžití. Je příjemným kompromisem mezi příliš pomalou chůzí a příliš rychlým hltáním kilometrů autem. Můžete zastavit v místě, které si chcete lépe prohlédnout, odbočit do autem těžko přístupného zákoutí. Na kole jsou všechny vjemy bezprostřednější než v motorovém vozidle a do celkového prožitku krajiny se zapojují intenzivněji všechny naše smysly. Cykloturistika nachází své příznivce v řadách zdatných "chrtů" i vyložených "pohodářů", oslovuje muže i ženy, seniory i děti.

 

 

 
Podrobnosti
 
“Dolomity po rovině aneb DRÁVSKÁ STEZKA”

“Dolomity po rovině aneb DRÁVSKÁ STEZKA”

Řeka Dráva je nádhernou řekou, měřící celkově 749 kilometrů, pramenící v italských Alpách nedaleko Dobiacca (německy Toblach) a ústící u Osijeku do Dunaje. Za svůj původně slovanský název vděčí velmi živému, dravému charakteru svého horního toku. Třetinu své délky, přesněji 240 kilometrů, protéká územím Rakouska. Ze Sillianu na hranicích s Itálií až do Völkermarktu nedaleko hranic se Slovinskem její tok doprovází jedna z nejkrásnějších cyklostezek - Drávská. Na této trase cyklisté sledují proměnu zurčícího horského potůčku v mohutný proud, který si po dlouhá tisíciletí razil cestu mezi strmými svahy dolomitských a alpských vrcholů Východního Tyrolska i Korutan. O strategickém významu této trasy svědčí četné hrady a zámky, z výšky střežící údolí řeky. Také mnohá města byla na Drávě založená již v antice, neboť doprava byla pochopitelně podél řeky vždy snazší než přes hory. Úsek cyklostezky ze Spittalu do Völkermarktu vybudovala Rakouská drávská elektrárenská společnost, která zde provozuje několik vodních elektráren, jejíchž přehrad lze využít i pro zábavu (např. Feistritzer Stausee je surfařským revírem.)
Do zájezdu ZDE

 
Podrobnosti
 
Okolo Neziderského jezera

Okolo Neziderského jezera

Výlet s méně kilometry a velkou pohodou. Neziderské jezero s teplou mělkou vodou a nadprůměrným množstvím slunečních dní lemují proslulé vinice, široký pás rákosu, stylové vinařské vesnice se svůdnými sklípky, na východě soubor stepních jezírek a a západě nejzazší výběžky Alp. Jezero objedeme ze tří stran a přejedeme jej také lodí. 

 
Podrobnosti
 
Balaton - sopky, víno, koupání

Balaton - sopky, víno, koupání

V okolí Balatonu - "Maďarského moře" je tolik krás přírody a pamětihodností, že by bylo škoda u něj jen ležet na pláži a nepoznat je. Rozvoj cyklostezek, k němuž dochází v posledních letech, usnadňuje poznávání tohoto kraje na kole. Vydejte se s námi do příjemných letovisek, vinicemi a sady, úhlednými vesnicemi, k hradům a zámkům, do termálních lázní, útulných hospůdek- csárd a vinných sklípků. 

Zájezd Kolem Balatonu ZDE

 

 
Podrobnosti
 
BRENTA - Via delle Bocchette

BRENTA - Via delle Bocchette

Brentamagický vliv na turisty i na fotografy. Její chladivé stěny, náladově měnící se barvy, její křehké tvary, vyvolávající neuvěřitelnou hru světel a stínů, vtahují omámeného objevovatele neuvěřitelných tvarů do víru svých fantastických forem.Jedna z nejkrásnějších zajištěných "železných" cest v celých Alpách se nazývá "Via delle Bochette" a vede po divoce rozeklaném hřebenu Brenty. Vysokohorského turistu přivádí do míst, která byla dříve jen výsadou horolezců.

Zájezd Val di Sole - Údolí slunce ZDE

 
Podrobnosti
 
Cyklistika okolo Kilimandžára a safari v Ngorongoro

Cyklistika okolo Kilimandžára a safari v Ngorongoro

Cyklistika po vyzkoušených trasách kolem zasněženého Kilimandžára a Mt. Meru, na fotosafari terénními vozy do kráteru Ngorongoro a na pláně Serengeti - divoká zvířata, Olduvaiská rokle - 3,5 mil staré vykopávky (14 denní zájezd).
+ Nairobi, safari a turistika na dně Velké příkopové propadliny, kráter Menengai, jezero Nakuru a Naivasha, Elsamere - domov Joy Adamsonové (21 denní zájezd).

 
Podrobnosti
 
MOŘE+KOLA+LEVANDULE

MOŘE+KOLA+LEVANDULE

Vůně dálek, šumění moře, plachty napnuté svěžím mořským větrem, pocity očekávání při spatření siluety ostrova. Dětské sny o dávných výpravách mořeplavců a objevitelů, dřímající v každém z nás, naplní skvělá kombinace poznávání dalmáckých ostrovů v sedlech kol a plavby lodí, která je zároveň místa znalým doprovodným vozidlem, výtečnou babiččinou kuchyní, ložnicí i svůdným místem k lenošení na slunci uprostřed širého moře.

Do zájezdu Istrie křížem krážem ZDE

 
Podrobnosti
 
Alpentour: Na kole na alpský Mount Everest

Alpentour: Na kole na alpský Mount Everest

Tato slovní hříčka není náhodná: na této trase napříč Štýrskem po hlavním hřebeni Rakouských Alp totiž na 350 km nastoupáte celkem 8.300 výškových metrů! Tato fantastická, leč náročná trasa spojuje Ramsau na úpatí třítisícového Dachsteinu a Mürzzuschlag a je vhodná pro dobře trénované a technicky vyspělé bikery, kteří dokáží zdolat strmá stoupání i ostré sjezdy, mnohé v odlehlých a opuštěných místech, což ještě více zvyšuje náročnost cestování. Alpentour je jedinečný zážitek po všech stránkách: přírodní skvosty, hory, lesy, řeky, pastviny a rokle, ale i historické památky, to vše obklopeno TICHEM a doplněno neuvěřitelnými výhledy, na které nikdy nezapomenete.

 
Podrobnosti
 
KOLO + TERMÁLY

KOLO + TERMÁLY

Maďarsko je země termálům zaslíbená. Kdyby byl Praotec Čech stanul na některém z karpatských vrcholů, nejspíš by pronesl: "Vidím zemi termálními prameny oplývající..."
Díky tomuto "tekutému zlatu" se Maďarska stalo evropský lázeňským centrem, čítajícím k dnešnímu dni 22 měst a 62 menších obcí s léčivými koupelemi.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 63, zobrazeno: 41-50
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

   

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.