Cestopisy » lyžování

Střípky z historie horské vesnice St. Martin am Tennengebirge

Střípky z historie horské vesnice St. Martin am Tennengebirge

Z kroniky obce vybraly Magda Stehnová a Irena Špringlová

St. Martin leží v nadmořské výšce 947 m, je rozvodím řek Lammer a Fritzbach a skládá se ze dvou částí – St. Martin a Lammertal.
Nejvyšším vrcholem na území obce je Fritzerkogel (2363 m), nejnižší část obce je u ústí potoka Haslangerbach v 818 m.
Stavení sedláků se rozkládají v nadmořské výšce 830-1197 m.
Vesnice je obklopena několika horskými masívy – Tennengebirge, Stuhlgebirge a téměř dvoutisícovými vrcholy Koreinhöhe, Frommerkogel a Gerzkopf.

 
Podrobnosti
 
Hintertux-ledová koruna Zillertalu

Hintertux-ledová koruna Zillertalu

Přírodní krásy Zillertalu vystihuje legenda, kterou s naivní hrdostí vyprávějí místní: když Stvořitel modeloval nejkrásnější kouty Země a zrovna nevěděl, jak dál, tak se na chvilku zastavil a přemýšlel. Jak pokračovat? Snad mořem s krásným písčitým pobřežím, lemovaným palmami? Dostal ale lepší nápad, jak dotvořit pozemský ráj. Vymodeloval překrásné hory, zčásti zaledněné, zčásti skalnaté, vystupující vysoko nad údolí, a tomuto ráji dal jméno Zillertal.

 
Podrobnosti
 
Ski-Welt Wilder Kaiser – lyžařský gigant opět triumfuje!

Ski-Welt Wilder Kaiser – lyžařský gigant opět triumfuje!

Text: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Foto: Tourismusverband SkiWelt Wilder Kaiser, Hohe Salve

Ski Welt Wilder Kaiser byl již čtyřikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařská oblast na světě! V uplynulé sezóně obhájil prvenství udělené prestižním ADAC-Skiguidem jakožto lyžařská oblast s nejlepším poměrem ceny a kvality lyžování v Rakousku. Nezávislí, ale přísní měřiči kilometrů tratě Ski Weltu přeměřili a potvrdili, že se svými 279 km sjezdovek tvoří nejrozsáhlejší skutečně propojenou lyžařskou oblast Rakouska.
VIDEO z oblasti SkiWelt naleznete ZDE

 
Podrobnosti
 
Korutany - Gerlitzen

Korutany - Gerlitzen

První 8místná sedačková lanovka Korutan na Gerlitzenu!

Nejjižnější spolková země Rakouska je skvěle vybavena na všechny zimní sportovní potěšení perfektně upravené sjezdovky, nadprůměrné množství slunečných hodin, skvostné akce a připraveny jsou i nové, atraktivní nabídky. DO ZÁJEZDU ZDE

 
Podrobnosti
 
Lyžařská oblast Dachstein-West

Lyžařská oblast Dachstein-West

Dachstein-West se rozprostírá uprostřed pohádkové krajiny s jemnými konturami svahů na úpatí Dachsteinu (2995 m) mezi Solnou komorou a Taurami, v sousedství Ski Amadé. Rozkládá se na území spolkové země Horní Rakousko a Salcbursko. Nabízí 140 km sympatických sjezdovek, propojených moderními lanovkami do lyžařské houpačky Annaberg-Zwieselalm-Russbach. Příznivé ceny, příjemně nízká návštěvnost, mírné a středně náročné svahy osloví zejména lyžaře-pohodáře a rodiny. Mezi českými lyžaři je lyžařské středisko Dachstein-West velmi oblíbené pro kvalitní lyžování, ale i pro sněhovou jistotu od prosince do dubna, pro blízkost a snadnou dostupnost z Čech a samozřejmě pro dobré ceny. Děti se mohou zdokonalit v lyžování v Medvědím kempu (5 dětských vleků) nebo počkat na rodiče ve školce ve Špaččím hnízdě. Výzvou pro sportovní lyžaře je strmý „kanon" (Kanonenrohr), či 4 km dlouhý sjezd z Zwieselalmu s 1200 m převýšení. Pohodu a výhledy slibuje 16 rustikálních horských chat (mj. Jablonecká chata – Gablonzerhütte).

Na nových Gaudipisten, tedy sjezdovkách se zábavnými úkoly, zažijete legraci, rock´n´roll, free style, boule, rychlost na 67% sklonu nebo si projedete měřený slalom zdejšího rodáka, nejlepšího lyžaře světa roku 2013, Marcela Hirschera – vše zdarma!

 
Podrobnosti
 
Běžecké tratě v St. Martin am Tennengebirge

Běžecké tratě v St. Martin am Tennengebirge

Severské sportovní zážitky v Salcbursku
Běžecké lyžování v Lammertalu
V St. Martinu je vám k dispozici přes 40 km upravovaných běžeckých tras lehké až střední náročnosti. Do sítě běžeckých stop můžete nastoupit bezprostředně u Pensionu Heidi.
Více ZDE

 
Podrobnosti
 

Ski-Welt Wilder Kaiser – střípky z kroniky

- Lanovkou na nejvyhlídkovější vrchol Rakouska

- Na lyžích kolem nejvýše položeného kostela v Rakousku

- Několikakilometrová sjezdovka bývalými chmelnicemi

Lyžování v lyžařské oblasti Ski Welt Wilder Kaiser si rozhodně nenechejte ujít. Ski Welt byl již čtyřikrát vyznamenán jako nejlepší lyžařská oblast na světě! V uplynulé sezóně obhájil prvenství udělené prestižním ADAC-Skiguidem jakožto lyžařská oblast s nejlepším poměrem ceny a kvality lyžování v Rakousku.
DO ZÁJEZDU ZDE

Podrobnosti
 
Lyžařská oblast Dachstein-West

Lyžařská oblast Dachstein-West

Tradiční sněhová jistota od prosince do dubna, blízkost ČR, příjemně nízká návštěvnost a dobré ceny posouvají Dachstein-West mezi nejosvědčenější střediska CK TRIP! Dachstein-West se rozprostírá uprostřed pohádkové krajiny s jemnými konturami svahů na úpatí Dachsteinu (2996 m) mezi Solnou komorou a Taurami, v sousedství Ski Amadé. Nabízí 140 km sympatických sjezdovek, propojených moderními lanovkami do lyžařské houpačky Annaberg-Zwieselalm-Russbach.
Příznivé ceny, příjemně nízká návštěvnost, mírné a středně náročné svahy osloví zejména lyžaře-pohodáře a rodiny. Děti se mohou zdokonalit v lyžování v Medvědím kempu (5 dětských vleků) nebo počkat na rodiče ve školce ve Špaččím hnízdě. Výzvou pro sportovní lyžaře je strmý „kanon" (Kanonenrohr), či 4 km dlouhý sjezd z Zwieselalmu s 1200 m převýšení. Pohodu a výhledy slibuje 16 rustikálních horských chat (mj. Jablonecká chata – Gablonzerhütte).

Do ZÁJEZDU Dachstein West ZDE
Více o tomto CESTÁŘI naleznete ZDE

 
Podrobnosti
 
Ledovec Mölltal + Glockner Dolomiten

Ledovec Mölltal + Glockner Dolomiten

Ačkoliv cesta Mölltalským údolím patří k nejstarším v celých Alpách, patří toto nejvýše položené lyžařské středisko v Korutanech k nejmladším.

První lyžaře mohla lyžařská oblast nad obcemi Flattach a Mallnitz přivítat teprve v roce 1987, kdy byly na ledovci Wurtenkees pod 3122 m vysokým Schareckem postaveny lanovky.

 
Podrobnosti
 
Advent, zvoníci a masopust v Solné komoře

Advent, zvoníci a masopust v Solné komoře

Irena Špringlová irena@ck-trip.cz

Kouzelné období Adventu zve k návštěvě mnoha romantických adventních trhů. Za návštěvu stojí pozoruhodné vánoční trhy v Mondsee na náměstí a v křížové chodbě kláštera. Velkolepým zážitkem jsou snad nejkrásnější adventní trhy v Rakousku na jezeře Wolfgangsee, na jehož hladině září 16metrová lucerna a adventní lodě spojují vánoční nazdobený St. Gilgen s barokními adventními trhy, pohádkový Strobl s mnoha betlémy, romantický St. Wolfgang s obřími vánočními branami a lucernami... Každé z městeček nabízí adventní trhy i spoustu zvláštností: St. Gilgen rodný dům Mozartovy matky; Strobl zve k pohlazení živá zvířátka, výstavu betlémů, plovoucí adventní stánek... St. Wolfgang láká k výjezdu zubačkou na vyhlídkový vrchol Schafberg. Světoznámé lázeňské letovisko Bad Ischl zve k procházce historickým městem s císařskou vilou s parkem, k návštěvě slavných kaváren a vánočních trhů v kolonádě. V Traunkirchenu můžete navštívit maličký vánoční trh na nádvoří kláštera, doprovázený chórovým zpěvem, ale velkolepým zážitkem adventními trhy na vodním zámku Orth na jezeře Traunsee a na náměstí v Gmundenu.
Foto: kleinezeitung.at

 
Podrobnosti
 

Nalezeno cestopisů: 29, zobrazeno: 1-10
[1] [2] [3]

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.