Cestopisy » cykloturistika » turistika

 

Cestování v Rakousku

Cestování po Rakousku se mnohém neliší od brázdění silnic v jiných evropských zemích. V zásadě odpovídají pravidla silničního provozu a dopravní značení pravidlům v ostatních evropských zemích. Kromě kouzla cestování má však tato země i některá specifika, které by měl český turista znát. Především při jízdě v horských průsmycích jsou klesání prudká a dlouhá a je třeba včas zařadit nižší rychlostní stupeň. Na úzkých místech couvá vozidlo, pro které je to vzhledem k okolnostem snazší. Používání bezpečnostních pásů a ochranných přileb pro motocyklisty je samozřejmě povinné.

Pokračování
 
 

Za krásami Libereckého kraje a Euroregionu Nisa s CK Trip!

Konečně léto! Taky už se Vám plaší kolo v koutě a svrbí Vás ruce, nedržíte-li alespoň čas od času ve dnech volna pevně řidítka Vašeho bicyklu? Pěkně se zhluboka nadechnout a nasát vůni provoněných luk a borových lesů, okusit jak chutná voda ze studánky a zrakem pohladit malebná zákoutí krajiny…

Pokračování
 
 

Solná komora

V němém úžasu stojíme na hoře Traunstein (1691 m) vysoko nad jezerem Traunsee. Vycházející slunce nás začíná hřát do zad, první paprsky osvětlují okolní panorama hor Solné komory a jejich odraz vytváří hru světel na hladině jezera, které ještě spí ve stínu hluboko pod námi stejně jako město Gmunden na jeho břehu: zapadá do okolního reliéfu jako by tu bylo od nepaměti. Nízké domy, z nichž některé ještě mají šindelové střechy, několik kostelů, zámek Ort na umělém ostrově na jezeře.

Pokračování
 
 

Víkend v Karpatech

Horský masív vystupující jako přízrak z nížin, které jej obklopují. Na jihu úrodná Podunajská nížina, na západní, nehostinné straně nížina Záhorská, tvořená především písky vystupujícími často až na povrch, takže vytváří dojem pouště. Přestože místní kopce nedosahují velkých výšek (nejvyšší hora Záruby má „jen“ 768 m.n.m.), působí impozantně a mohutně.

Pokračování
 

Nalezeno cestopisů: , zobrazeno: 1-4
[1]

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

E-shop se sportovním oblečením a vybavením