Můj cestář

Kategorie

 
Zobrazit vše
Za romantikou alpských salaší...

Za romantikou alpských salaší...

14.11.2018 - Na obálku katalogu CK TRIP LÉTO 2019 jsme letos vybrali fotografii cyklistů u jezer Giglachseen ve Schladmingských Taurách.

 
Podrobnosti
 
Šťastní vlekaři!

Šťastní vlekaři!

03.01.2018 - Text a foto Irena Špringlová; irena@ck-trip.cz Po prvním lyžařském měsíci této zimy ve Ski Amadé ve mně dozrálo dávno tušené podezření: Rakouští vlekaři jsou šťastní! Každopádně se tak tváří. Že by to měli v popisu práce? Ano, jistě - je profesionální se tvářit mile a chovat se vstřícně. Rozdíl ve verbální i neverbální komunikaci s návštěvníky lyžařských středisek býval mezi českými a rakouskými vlekaři do očí bijící - to je známá, přiměřeně okolnostem se zlepšující trpká skutečnost.

 
Podrobnosti
 
Kouzelná sjezdovka Papageno

Kouzelná sjezdovka Papageno

03.01.2018 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
V pohádkově laděné Mozartově opeře Kouzelná flétna musí ptáčník Papageno překonat vůlí i kouzly mnoho nástrah a zkoušek, aby si zasloužil svou milovanou Papagenu. Papagenovo jméno nese v romatické horské vesnici Filzmoos kabinková lanovka. Je pestře zbarvená, ozdobená notami a podél ní vede naprosto dokonalá sjezdovka, můj tajný tip. Když se někdy celé Salcbursko ponoří do mlhy nebo chumelenice, tak tady, na úžasně dlouhé a široké sjezdovce pod Papagenem, euforickému lyžování nestojí žádný nečas v cestě. Zní to jako fyzikální anomálie, kterou přisuzuji sklonu tratě a lesu podél ní. Filzmoos ocení každý, kdo zatouží se v nejvyšší sezóně vymanit z davů, ale zároveň si dokonale zalyžovat.

 
Podrobnosti
 
Poetické čekání na zimu aneb Srdcemžiky Simony Wagnerové

Poetické čekání na zimu aneb Srdcemžiky Simony Wagnerové

03.01.2018 - Něco snového pro milovníky sněhu...

 
Podrobnosti
 
Taková normální rodinná NEdovolená

Taková normální rodinná NEdovolená

26.05.2017 -

Irena Špringlová, majitelka a tvůrkyně zájezdů CK TRIP

Dovolená s dětmi na kole je oblíbeným trendem posledních let. Pochopitelně že já – v dvojroli tvůrkyně cykloturistických programů CK TRIP a matky dvou kluků – mám s dovolenou s dětmi na kolech bohaté zkušenosti. Přesněji řečeno – s přípravou cyklotras pro naši cestovní kancelář. Vězte, že průzkum a příprava cyklozájezdů v doprovodu dětí s sebou nesla mnohdy více dobrodružných až adrenalinových prvků, než prvků dovolené. Na rozdíl od rodinného výletu, který člověk může kvůli změněným okolnostem (např. bouřka, hlad, nevyhovující trasa) prostě přerušit, jsme byli nuceni dílo – tedy trasu – vždy zdárně dokončit...a co víc – vymyslet i vhodné alternativy.

 
Podrobnosti
 
Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

Chvála improvizace aneb ohlednutí za zážitky ze zájezdů CK TRIP

30.03.2016 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Zadání napsat nějaký zážitek z našeho cykloturistického zájezdu znělo jednoduše a sympaticky. Vždyť vlastně již 24 let nedělám téměř nic jiného, než připravuji zážitky na kolech... Když si je však promítnu hlavou s tím, že ten nejlepší pro Vás vyberu a napíši, ukazuje se, že to není vůbec tak jednoduché! Ráda bych popsala nějaký euforický zážitek očima klienta nebo nějaké dobrodružství s happy-endem, ale to by nebylo autentické. Pro mě je euforická a dobrodružná příprava zájezdů, kdy se v mysli zrodí nápad, následuje nutkání až posedlost sběrem informací a vzrušujících představ a vyvrcholením je samotný průzkum tras, hladký či spíše komplikovaný, jejich harmonické sestavení, aby se vzniklý zájezd líbil. Inspirující setkání s místními lidmi, rodící další nápady. Fotografování, zachycení okamžiku a zvěčnění dojmů.
CYKLOZÁJEZDY CK TRIP naleznete ZDE


 
Podrobnosti
 
Jak TRIP k inline zájezdům přišel

Jak TRIP k inline zájezdům přišel

30.03.2016 - Text a foto: Irena Špringlová
Neděste se, toto není příspěvek do Maminky či Betynky a už vůbec ne do Dokonalé matky! Není to článek o dětech, je o inline bruslení. Děti v příběhu hrají roli jakési existenční brzdy, díky které se můj životní úprk zpomalil do rychlosti, ve které je přijatelné snad jen bruslit... Je to můj osobní příběh o okolnostech, které mě přivedly k „vynalezení" a upořádání prvních inline zájezdů, které do té doby nikdo neorganizoval.
BRUSLAŘSKÉ  ZÁJEZDY NALEZNETE ZDE


 
Podrobnosti
 
S Papagenem na běžky aneb nejvyhlídkovější alpská běžecká trať

S Papagenem na běžky aneb nejvyhlídkovější alpská běžecká trať

29.12.2015 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Ze Schladmingu vyjedeme na náhorní plošinu Ramsau am Dachstein rozprostírající se mezi impozantními jižními stěnami Dachsteinu a Schladminskými Taury. Ramsau je vyhlášené dostatkem kvalitního sněhu a mimořádně zdravým klimatem. Pro běžecké lyžování existuje jen velmi málo lepších adres, a proto bývá Ramsau dějištěm světového poháru a tréninkovým centrem mnoha reprezentací včetně české. Ramsau pro dnešek přenecháme ambiciózním běžkařům a pokračujeme do sousední horské vesnice Filzmoos, ležící v nadmořské výšce 1057 m n. m. Snáze se sem dojede z dálnice A11 Salzburg-Villach (sjezd Eben, po 12 km jste ve Filzmoos). Údolí kolem idylického Filzmoos jsou protkána upravovanými běžeckými stopami – celkově měří 45 kilometrů. Ačkoliv je použití běžeckých stop ve Filzmoos zdarma a jsou opravdu lákavé, zavedu vás dnes do vyšší dimenze běžeckého lyžování.

 
Podrobnosti
 
Ski Amadé meditační

Ski Amadé meditační

30.10.2015 - Zvu Vás na podzimní výlet na vrchol Hochgründeck, proslulý kruhovými výhledy na Severní Vápencové Alpy, Dachstein a Nízké i Vysoké Taury. Leží uprostřed lyžařské oblasti Ski Amadé a výlet je tentokráte pěší a vede po „meditační trase".

 
Podrobnosti
 
Vánoce mezi nebem a zemí

Vánoce mezi nebem a zemí

30.10.2015 - Text a foto: Irena Špringlová, irena@ck-trip.cz
Blíží se Vánoce a s nimi vánoční shon, zařizování, vaření a pečení, k nostalgii i k nakupování ponoukající koledy... Jaké emoce probouzejí Vánoce ve Vás? Já mám romantiku Vánoc, adventní zvyky, zdobení a vonění i pečení ráda a obzvláště s dětmi si je dokážeme užít. Před asi dvaceti lety jsem při své první návštěvě Kanady utrpěla šok (nebo možná jen procitnutí) pohledem do výlohy vánočního obchodu. Skleněné ozdoby, třpytivé figurky, sladká vůně pot-pourri a líbivý zvuk koled. Byl červenec. Byl to celoročně otevřený obchod. Od té doby jsem přecitlivěle začala vnímat termín, kdy i u nás velkoobchody spouštějí svou podmanivou vánoční mašinerii a útrpně přihlížela stádní poslušnosti davů. Rostla ve mně iracionální potřeba vzdoru, která se zpočátku projevovala ignorováním nákupů a pečení, což mi ale nepřinášelo uspokojení, snad jen pověst trochu pohodlné hospodyňky.

 
Podrobnosti
 

Nalezeno příspěvků: 19, zobrazeno: 1-10
[1] [2]

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.