Dechberoucí rekordy!

Dechberoucí rekordy!

Pojeďte s námi v termínu 28.2.-4.3.2024 okusit svahy věhlasných lyžařských středisek Silvretta Arena & Nauders, nyní navíc se slevou 1000 Kč.

Silvretta-Skiaréna aneb lyžování bez hranic mezi rakouským Ischglem a švýcarským bezcelním pásmem Samnaun.

 

->>> REKORDY VIZ POKRAČOVÁNÍ ->>>V Í T E, Ž E ... ?

Víte, že... v dobách našeho mládí zde lyžovali jen pašeráci? Prvními lyžaři na straně tyrolské i švýcarské byli pašeráci. Pašovalo se z existečních důvodů - kvůli naprostému nedostatku pracovních příležitostí v této krásné, leč pro zemědělce zcela nezajímavé krajině. Ze Samnaun se pašovala mouka, cukerín, káva, tabák. Do Samnaun se tajně převáděl dobytek.

Víte, že... nejdelší sjezdovka vede z Palinkopfu (2864 m) do Ischglu a měří 9 km a klesnete o celých 1500 m?

Víte, že... "duty free" ve sněhu! Před více než sto lety, v roce 1892, získalo Samnaun od Švýcarského státu status bezcelní zóny? To mělo alespoň zčásti vyvážit ztížené životní podmínky tohoto vysoko položeného údolí, spojeného se světem jen několika horskými pěšinami. Dnes je Samnaun dostupné motoristům hned dvěma přístupovými silnicemi: z údolí horního Innu, "švýcarskou cestou" z Vinadi (s několika úzkými tunely ve skále), a cestou z Pfunds v Tyrolsku, která byla zprovozněna teprve v roce 1980. Autem je z Čech každopádně snáze dostupný tyrolský Ischgl, hluboké kapsy automobilistů se naopak více radují při tankování levnějšího benzínu v bezcelním Samnaun.

Víte, že... je Samnaun lyžařská vesnička s neobvyklou atmosférou? Je nákupním rájem. Jsou zde zastoupeny všechny "lepší"mezinárodní firmy. 

Víte, že... se Samnaun v podstatě skládá z pěti obcí? Samnaun-Compatsch (1700 m) s kostelem, školou a obecním úřadem, Samnaun-Laret, -Plan, -Ravaisch a Samnaun-Dorf (1840 m), kde "to nejvíce žije".

Víte, že... je Skiaréna Silvretta je jednou z nejmladších, a s využitím francouzských zkušeností, i jednou z nejmodernějších evropských lyžařských oblastí? Její rychlý a současně důsledně propracovaný vzestup se uvádí jako fantastický příklad přerodu skutečně chudých horských vesniček v lyžařskou oblast nejvyšší světové úrovně!

 

Skiaréna Silvretta je jednou z nejmladších, a s využitím francouzských zkušeností, i jednou z nejmodernějších evropských lyžařských oblastí. Její rychlý a současně důsledně propracovaný vzestup se uvádí jako fantastický příklad přerodu skutečně chudých horských vesniček v lyžařskou oblast nejvyšší světové úrovně!

 

Nauders-Reschenpass-Haideralm

Sympatická tyrolská vesnička Nauders pod sedlem Reschenpass na rakousko-italské hranici nabízí široké sjezdovky jako stvořené pro nejdokonalejší oblouky na svazích Bergkastelu a Tscheyecku převyšujících 2 600 m n. m. Nauders díky společnému skipasu umožňuje lyžování na italské straně Reschenpassu ve střediscích Schöneben - Haideralm/San Valentino se středně strmými širokými pláněmi a dvěma sportovnějšími sjezdy. Požitek z lyžování umocňují výhledy na nejvyšší vrchol někdejšího Rakouska-Uherska, Ortler (3905 m.n.m.) i na kostelní věž čnící z jezera Reschensee, nad kterým se střediska vypínají.

 

Stravování: snídaně

Ubytování: ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím ve dvou sousedících penzionech v tyrolském Pfundsu. V ceně použití parní lázně a sauny.

Nástupní místa: Jablonec n. Nisou, Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Beroun a Plzeň.

NOVINKA: Navíc nástupní místa Hradec Králové, Nový Bydžov a Jičín.

Po lyžování: naším autobusem s průvodcem do Samnaun, zde po lyžování bezcelní nákupy v 60 obchodech či večeře nebo relaxace v Alpenquell - nejvýše položených lázních Švýcarska.

 

 
 

Zpět »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies