LÉTO V ALPÁCH s vlast. dopravou s 50% SLEVOU!

LÉTO V ALPÁCH s vlast. dopravou s 50% SLEVOU!

Využijte speciální akci s vlastní dopravou na léto 2022 do Pensionu Heidi v idylické horské obci St. Martin am Tennengebirge.

 

AKCE - 50% sleva pro 3. a každou další platící osobu ve společném apartmánu v uvedených termínech:

 

   04.09.-14.09.2022

   18.09.-24.09.2022

 Máme pro Vás připraveny super tipy na výlety. Můžete tak vyrazit kabinovou lanovkou k Dachsteinskému ledovci či se vydat do romantického Hallstattu.

 Penzion Heidi – St. Martin am Tennengebirge

 

Pohodová pěší turistika v srdci Salcburska

 

K salaším západního Dachsteinu                    

 • lehké výlety k horským chatám
 • pěšky, lanovkou, vláčkem i na saních
 • občerstvení s výhledem na velehory

Užijte si výlety oblastí, které vévodí zaledněný Dachstein (3005 m) a bašta skal pohoří Tennengebirge. Po pohodlných cestách pronikneme k salaším, zvoucím k občerstvení a vychutnání překrásných výhledů. Stoupání nám částečně usnadní auto i lanovky.

 

Tipy na výlety:

 1. Polodenní výlet ze St. Martina k horské chatě Moastadl s občerstvením (1 h) nebo k vyhlídkové horské restauraci Buttermilchalm (2 h).
 2. Lanovkou z Russbachu na vrchol Hornspitz, výletním vláčkem k salaši Edtalmhütte, pěší panoramatický okruh kolem horských chat oblasti Dachstein-West k vyhlídce na ledovec Dachsteinu (2-4 h).
 3. Autobusem či vlastním autem mýtní silnicí na náhorní planinu Postalm, pěší vyhlídkový okruh kolem starých salaší s možností občerstvení.
 4. Ze St. Martina přechod do divoce romantického údolí Lammertal do pralesa s nejvyššími stromy Rakouska a kolem 400 let staré horské salaše Spiessalm (5 h, možnost zkrácení, návrat linkovým busem – 2 EUR).
 5. Kabinkovou lanovkou na Riedlkar, pěšky panoramatický okruh kolem tří salaší k vyhlídce na ledovec Dachsteinu, dále podél Gosauského hřebene k romantické chatě Stuhlalm (6 h).
 6. Mýtní silnicí pod jižní stěnu Dachsteinu, přechod od Hofpürgelhütte úbočím Bischofsmütze k rustikálním chatám Sulzkaralm a Mahdalm (4 h).
 7. Z Abtenau lanovkou na Karkogel, vyhlídková túra pohořím Tennengebirge se zastávkou u horských chat (5 h). Z Karkogelu dolů pěšky či sjezd po letní sáňkařské dráze nebo na terénních koloběžkách.
 8. Procházka po romantickém Hallstattu u stejnojmenného jezera, pěšky po atraktivní trase historické Solné cesty.
 9. Lehká vycházka okolo Gosauského jezera s překrásnou kulisou Dachsteinu (2 h)..
 10. Z horského letoviska Filzmoos s poutním kostelíkem (Jezulátko) mýtní silničkou k chatám Hofalmen, pěší výlet kolem jezírka Almsee (20 min.) a k oblíbené horské chatě Hofpürglhütte s výhledy na Schladmingské Taury a Dachstein, 3 varianty návratu (1-3 h).
 11. Mýtní silnicí pod jižní stěnu Dachsteinu, přechod od Hofpürgelhütte úbočím Bischofsmütze k rustikálním chatám Sulzkaralm a Mahdalm (4 h).
 12. Rovinatá procházka po romantickém Hallstattu u stejnojmenného jezera, pěšky podél jezera a zpět lodí (2 h) či po atraktivní trase historické Solné cesty.

Túry vedou po značených horských cestách. Pevná turistická obuv nutná.

Relaxace: v alpských termálech Therme Amadé v Altenmarktu.

 

Tip: nenáročné túry jsou vhodné i pro děti! U salaší i u lanovky jsou prolézačky a další atrakce pro děti - zatímco se děti zabaví v lanovém parku, na houpačce, či u zvířátek, (pra)rodiče si vychutnají občerstvení na slunných terasách salaší s výhledem na panorama velehor i na své ratolesti.

 
 

Zpět »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies