Stav ke 2.4.2020

Vážení zákazníci,

v současné situaci nevíme my, ani vy, kdy bude možné cestovat. S největší pravděpodobností nebude  možné zrealizovat zájezdy CK TRIP v období 24.4.-8.6.2020.  Cítíme odpovědnost seznámit vás s postupem  při změně, případně zrušení  zakoupeného zájezdu.

 

 

 ________________________________________________________________________________

Do konce tohoto týdne obešleme ty z vás, kteří jsou přihlášeni na některý z dotčených zájezdů s variantami řešení.I přes nepříznivou situaci jsme optimističtí a  stále věříme, že by se sezóna mohla rozjet ještě v červnu.

Ohledně změny termínu zájezdu, příp. odstoupení od smlouvy o zájezdu v pozdějším termínu ( od 8.6.2020) vás budeme v dohledné době informovat  na www.ck-trip.cz . Pandemie zastavila  cestovní ruch, nouzový stav uzavřel hranice. Na stávající zákony a smlouvy nelze ve stavu nouze pohlížet obvyklým způsobem. Pro takto krajní situaci neexistuje k dnešnímu dni zákonná opora, která by řešila zodpovědnost za zrušení služeb a z toho vyplývající vztah mezi cestovní kanceláří a klientem. Stále čekáme na dopracování příslušné legislativy.

Překážka v realizaci zájezdů není na straně CK TRIP , ale na straně státu. My pro vás máme zájezdy připravené -  nasmlouvané dopravce, průvodce, objednané a zaplacené ubytování. Neexistuje bohužel pojištění CK proti dopadům vyšší moci  a očekávat, že finanční ztráty v důsledku opatření proti šíření koronaviru ponese ze 100 % cestovní kancelář, je opravdu drsné. Toto je  bohužel realita současných dnů.

Cítíme odpovědnost seznámit Vás s postupem  při zrušení či změně zakoupeného zájezdu.

 

 

25.3.2020

Situace je nepřehledná, nikdo neví, kdy stav nouze bude moci být ukončen. Sledujeme informace a nařízení. Uzavřením hranic došlo ke znemožnění realizace zájezdů a pobytů do zahraničí po dobu jeho platnosti, a to zcela mimo vůli cestovních kanceláří. Tato opatření zabraňují zákazníkům cestovních kanceláří v čerpání sjednaných služeb. Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem. Příslušná legislativa řešící tuto situaci musí být dopracována. Žádáme Vás o trpělivost. Jakmile budeme mít více informací, obeznámíme Vás.

 

20.3.2020

Vážení zákazníci, milí příznivci aktivní dovolené,

celá společnost se vlivem šíření koronaviru v Evropě a následnými opatřeními ocitla v nebývale náročné situaci. Zavřely se hranice a cestování musíme na přechodnou dobu odložit. Již minulý týden jsme byli nuceni předčasně ukončit zimní sezónu, protože bezpečnost a zdraví našich klientů je pro nás prioritou. Přestože se cestovní ruch zcela zastavil, my se s pokorou připravujeme na letní sezónu.

 

Abyste nemuseli zvažovat zrušení účasti na zájezdu kvůli obavě ze stornopoplatků, posunuli jsme lhůtu pro minimální stornopoplatek (tj. skutečně vzniklých nákladů, min. 3% ze základní ceny) z 80 dní před odjezdem na 41 dní před odjezdem zájezdu

Naším dalším opatřením souvisejícím s vývojem bezpečnostní situace bude přesunutí některých jarních cyklistických a bruslařských zájezdů na letní a podzimní termíny. Vzhledem k tomu, že některé letní a podzimní zájezdy jsou již téměř nebo zcela obsazené, vypisujeme i několik nových termínů. Výčet aktuálních i NOVÝCH zájezdů najdete od 23. 3. 2020 na www.ck-trip.cz. Nabízíme Vám možnost přesunu Vašeho zájezdu a převodu Vašich peněžních prostředků na pozdější termín či volbu jiného zájezdu z naší aktualizované nabídky v sezóně 2020, a to bez stornopoplatku. Tato možnost se týká zájezdů, které se mají uskutečnit do 8. 6. 2020. Své rozhodnutí nám prosím sdělte do 15. 5. 2020. Dovolujeme si upozornit, že kapacita zájezdů je omezena. Byli bychom více než potěšeni, kdybyste naší nabídky využili.

O své peníze nepřijdete ani v případě nejčernějšího scénáře – CK TRIP je pojištěna proti úpadku. Jsme členem profesní asociace AČCKA a v této mimořádné situaci se řídíme doporučeními AČCKA. Věřme, že se již brzy život vrátí do normálu a že se budeme moci společně vydat za úžasnými zážitky na kolech, pěšky a na bruslích do nejkrásnějších míst Evropy.

Prosíme Vás o důvěru a podporu. Děkujeme, že v tomto těžkém období zůstáváte s námi - tak jako předchozích 29 let naší existence.

Současně se omlouváme za časovou prodlevu ve vyřizování Vašich dotazů, nastalé komplikace pro nás představují enormní administrativní zátěž.

Optimisté, neztrácejte naději, zase vyrazíme! Pesimisté, nebojte, jsme pro případ úpadku CK pojištěni i na další rok.

Děkujeme za pochopení a také za Vaše vzkazy podpory, které od Vás dostáváme.

Váš tým CK TRIP

 

Fotogalerie

prev_1585241357_scan_2.jpg
 
 

Zpět »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Prodej a půčovna paddleboardů