Velikonoční lyžařský kvíz! Soutěžte o nákrčník CK TRIP!

Velikonoční lyžařský kvíz! Soutěžte o nákrčník CK TRIP!

Letošní lyžařská sezóna vášnivé lyžaře neuspokojila. Pro povzbuzení jsme si pro vás připravili lyžařský kvíz. Osm otázek prověří vaše znalosti lyžařské oblasti Ski amadé. Odstartovali jsme v pondělí 22.3.21!

Odpověď zasílejte do 12 hodin dalšího dne na info@ck-trip.cz, každý další den se ZDE dozvíte správnou odpověď a jméno vylosovaného výherce nákrčníku CK TRIP a zároveň další soutěžní otázku.

Každý den pokračujeme do čtvrtka 25. března a dále zase od pondělí do 1. dubna - Zeleného čtvrtka.

8 otázek = 8 nákrčníků pro vylosované výherce! :)Otázka číslo 1:

(22.3. 2021)

Lyžařská oblast Ski amadé je největší propojenou lyžařskou oblastí Rakouska. Na jeden skipas si zalyžujete na 760 km sjezdovek a využijete 270 lanovek. I v zimní sezóně 2020/2021 je pro hosty oblasti Ski amadé připravena řada rozsáhlých investic, mezi ně patří tři nové lanovky, k jejichž výstavbě dojde v oblastech Snow Space Salzburg, Reiteralm a Planai. Nejde však jen o lanovky a sjezdovky, rozšíří se i volnočasová nabídka. Důraz je kladen na udržitelnost. Lanovky mohou být až ze 100 procent provozovány s využitím obnovitelných zdrojů energie. A posílí i průmysl: region z investic profituje a stejně jako v minulosti dojde k zachování stávajících či vytvoření nových pracovních míst.

 

Výše investic ve Ski amadé v letech 2020 a 2021 činí:

A) 1,4 miliónů EUR

B) 4 miliónů EUR

C) 144 miliónů EUR

 

Správná odpověď na otázku č. 1 je: c) Investice ve Ski amadé za rok 2020 a 2021 činí 144 miliónů EUR.

Výherce: paní Lydie Fryzlová

 

 

Otázka číslo 2:

(23.3. 2021)

Lyžařská oblast Ski amadé je se svými 5 lyžařskými oblastmi zahrnujícími 25 dílčích středisek se 760 km sjezdovek a 270 lanovkami největší propojenou lyžařskou oblastí Rakouska. Jaká oblast byla ke Ski amadé připojena jako poslední?

 

A)    Schladming-Dachstein

B)    Salzburger Sportwelt

C)    Hochköning

 

Správná odpověď na otázku č.2 je:  C) Hochköning

Výherce: paní Alena Hoznauerová

 

 

Otázka číslo 3:

(24.3. 2021)

V lyžařské oblasti Ski amadé si můžete s jedním skipasem zalyžovat na 760 km sjezdovek a 270 lanovek. Skipas platí také na lanovku na Dachstein, kde si můžete díky 3 vlekům a 1 sedačkové lanovce zalyžovat na ledovci, a to ve výšce 2700 m. n. m.! Ohromí vás přírodní scenérie a panoramata i vzrušující atrakce, jako je visutý most Sky Walk, ledový palác nebo schody nikam.

V téměř 2700 m. n. m. si můžete ve Ski amadé zalyžovat také v nejvyšším neledovcovém středisku. Jako jedno z mála středisek Rakouska vzniklo "francouzským" způsobem na zelené louce v místě slibujícím sněhovou jistotu.

Jak se jmenuje středisko a vrchol, ze kterého se táhnou sjezdovky?

 

 A) Sportgastein, Gastenauer Kugel

B) Heiligenblut, Schareck

C) Mölltal, Baumbachspitze

D) Zauchensee, Gamskogel

 

Správná odpověď na otázku č.3 je: A) Sportgastein, Gastenauer Kugel

Výherce: paní Iveta Neumanová

 

 

Otázka č. 4:

(25.3. 2021)

Jak již víte, Ski amadé patří s 760 km sjezdovek s jedinou permanentkou nejen k největším lyžařským areálům Rakouska, ale i k největším lyžařským areálům světa. Vzhledem k tomu, že části oblasti nejsou propojené lanovkami, nemůže být Ski amadé jedničkou mezi nejrozsáhlejšími zcela propojenými oblastmi.

 

Jaká oblast v Rakousku / v Evropě nabízí největší počet kilometrů sjezdovek zcela propojených bez použití skibusu resp. bez sundání lyží?

A) Skiwelt Wilder Kaiser / Les 3 Vallés
B) San Anton / Lech / Zürs (Ski Arlberg) / Portes du Soleil
C) Saalbach / Hinterglemm / Leogang / Fieberbrunn (Skicirkus) /Zermatt

 

Správná odpověď na otázku č.4 je: B) San Anton / Lech / Zürs (Ski Arlberg) / Portes du Soleil

Výherce: p. Hrubý

 

 

Otázka č. 5:

(29.3.2021)

Středisko Haus Kaibling, součást lyžařské houpačky Schadming-Tauern rozkládající se nad Schladmingem, lyžařům nabízí celkem 10 lanovek a 37 km sjezdovek (těchto 37 km je propojeno s dalšími 96 km sjezdovek ve střediscích Planai, Hochwurzen a Reiteralm). Haus je možno za optimálních podmínek zasněžit během tří dnů. Tuto rychlost umožňuje šest vodních nádrží a velký počet nízkotlakých – tedy nejvýkonnějších – děl.

Kolik sněhových děl v Hausu vlastně najdete?

 

A) 233

B) 154

C) 72

 

Správná odpověď na otázku č. 5 je: A) 233

Výherce: paní Alena Kopáčková

 

Otázka č. 6:

(30.3. 2021)

Ve Ski amadé je od prosince 2020 v provozu luxusní lanovka Panorama link. V délce 3 km propojuje Flachau s Kleinarlem, čímž se otevřely nové možnosti pojetí lyžování v této oblasti. Díky této nové spojnici se mohou na lyžích navštívit zdejší lyžařské legendy:


Hermann Maier - Herminator z Flachau, který vyhrál čtyři tituly ve Světovém poháru (závodů světového poháru vyhrál 54), čtyři olympijské medaile a tři tituly mistra světa.

Michael Walchhofer z Zauchensee, kde provozuje řetězec hotelů a lyžařskou školu, trojnásobný vítěz Světového poháru, držitel stříbrné olympijské medaile a zlaté medaile z Mistrovství světa. 

Annemarie Moserová-Pröllová, vítězka olympijských her v roce 1980, pětinásobná mistryně světa, šestinásobná vítězka světového poháru (závodů světového poháru vyhrála celkově 62).

Kde se narodila a kde žije lyžařská legenda Annemarie Moserová-Pröllová?

A) Kleinarl
B) Wagrain
C) Alpendorf

 

Správná odpověď na otázku č. 6 je: A) Kleinarl

Výherce: pan R. Rameš

 

Otázka č. 7:

(31.3. 2021)

V 80. letech minulého století se začaly marketingově propojovat jednotlivé lyžařské oblasti salcburské župy Pongau a vzájemně si akceptovaly skipasy. V roce 2000 došlo ke sloučení 25 obcí a založení sdružení Ski amadé. Jako vzor kooperace posloužilo Dolomiti Superski.

Zvukomalebný název Ski amadé připomíná salcburského rodáka – Wolfganga Amadea Mozarta. Jeho tvorba inspirovala také názvy zdejších lanovek Flying Mozart a Papageno. Mozartova hudba zní také v reklamním remixu.

 

Otázka č. 7: Poslechněte si reklamní remix a pokuste se uhádnout Mozartovu skladbu v něm obsaženou (nápověda: stačí se i jen dívat…):

https://www.youtube.com/watch?v=Q4OiHKNsD1U&list=PLNzbjYohmsjPqgLidLm1up-KNQwyNJPem&index=6

 

A) Chrámová sonáta pro varhany a smyčce D dur

B) Piano Concerto No. 21, Andante

C) Kouzelná flétna

 

Správná odpověď na otázku č. 7 je: B) Piano Concerto No. 21, Andante

Výherce: pan Hajský

 

 

Otázka č. 8:

(1.4. 2021)

Ski amadé zahrnuje 760 km sjezdovek (sjezdovek je 356), z nichž je možno 90 % uměle zasněžovat. K dispozici je 270 lanovek (47 kabinových, 90 sedačkových, 81 kotvových vleků, 52 cvičných vleků) s celkovou přepravní kapacitou 365.000 lyžařů/hodinu!

CK TRIP pořádá do Ski amadé již 30 let lyžařské zájezdy. Zákazníci jsou ubytováni ve strategicky položeném Pensionu Heidi, ze kterého je možné každý den vyrazit do jiné části Ski amadé.

 

Otázka č. 8: Ve které obci leží Pension Heidi, ve kterém jsou ubytováni zákazníci CK TRIP?

 

A) St. Michael im Lungau

B) Eben im Pongau

C) St. Martin am Tennengebirge

 

Správná odpověď na otázku č. 8 je: C) St. Martin am Tennengebirge

Výherce: paní Jana Gurovičová

 

Děkujeme za hojnou účast a spoustu pozitivních reakcí! Na základě toho jsme se rozhodli vytvořit další, jarní kvíz, na který se můžete těšit příští týden.

Nákrčníky jsou stále v prodeji a můžete  jím udělat radost sobě nebo ostatním i když jste soutěž nevyhráli.

Odkaz zde: https://www.ck-trip.cz/tip-detail/sportovni-nakrcniky-v-prodeji/?id=1953

 

Děkujeme!

 

 
 

Zpět »

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks