Altaj na kole  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Altaj na kole
 

 

Stát(y): Rusko

Podél legendárních řek Katuně, Čuji a Čulišmanu
• Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
• Táboření v divočině s polopenzí od místního kuchaře
• Nespoutanou divočinou hor, stepí a řek v podhůří Altaje
• Závěrečný odpočinek u Těleckého jezera

Slovo Altaj musí v každém cestovateli vyvolat chvění dálek. Nejvyšší sibiřské pohoří, z jehož ledovců se rodí veletok Ob, přitahuje i etnograficky díky národu Altajců a jejich kultuře. Nejvíce nás však uchvátí příroda. Čtyřtisícové hory se zvedají ze sibiřských plání a vytvářejí srážkový stín pro podhorské stepi. Lesy se střídají s rozlehlými travinami a v hlubokých kaňonech burácejí vody divokých řek. V nespoutané přírodě si budeme bohatě vychutnávat táboření v divočině, večerní posezení u ohně a cyklistický okruh si můžeme zpestřit i pěšími výlety.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Barnaul–Praha, pozemní transfery a terénní vozidlo na bagáž, 3x penzion/horská chata se snídaní, 10x polopenze připravovaná místním kuchařem při kempování v horách ve vlastních stanech, informační materiály.

Cena nezahrnuje

letecká přeprava kola - 2 x 60 EUR (platí se na letišti).

Letenky
pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Aeroflot.

Program

1. – 3. den
Letecky Praha – Barnaul s přestupem v Moskvě; přesun autobusem do Gorno-Altajska (registrace); úvod do života Altajců v nově rekonstruovaném Národním muzeu Altaje s ucelenou historickou, uměleckou, přírodovědeckou a etnografickou sbírkou včetně slavné „ledové princezny Altaje"; transfer k Těleckému jezeru do vesničky Artybaš; sestavení kol.
4. – 5. den
Půldenní plavba přes Tělecké jezero dle možností s několika zastávkami; na kole proti proudu azurové řeky Čulišman terénní cestou vedoucí dnem hlubokého kaňonu lemovaného dvouapůltisícovými vrcholy; cestou vodopády, divoké peřeje a nespočet možností koupání, fakultativně plavba lodičkou a pěší výlet na skalní útvar Kamenné hřiby s velkolepým výhledem na famózní kaňon Čulišmanu (2 dny / 75 km / 650 m / terénní cesta).
6. – 7. den
Stoupání na hranu kaňonu do sedla Katu Jaryk (1219 m) s velkolepou vyhlídkou; terénní cestou do typické altajské vesnice Ulagan, návštěva Pazyryckých kurganů (archeologické lokality světového významu); Ulaganské sedlo (2070 m) nejvyšší bod naší trasy a mírný sjezd po náhorní planině zaplněné stovkami malých jezer (2 dny / 86 km / 2500 m / terénní cesta a částečně asfalt).
8. – 9. den
Sjezd z jezerní kotliny do údolí řeky Čuji; v malé horské osadě Aktaš se napojíme na legendární Čujský trakt - téměř tisícikilometrovou horskou silnici spojující Novosibirsk s Mongolskem; po proudu řeky Čuji až k jejímu soutoku s Katuní; cestou pískovcový skalní útvar Červená vrata, prehistorické skalní rytiny v oblasti Kalbak Taš, vodopád Sirlak, kolmá skalní stěna Bjelyj Bom v nejužším místě Čujského traktu, divoké peřeje Turbína, Horizont a Begemont (2 dny / 123 km / 850 m / převážně asfalt).
10. den
Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet na kole i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek.
11. den
Proti proudu Katuně širokým údolím; po Čujském traktu přes Čiketamanský průsmyk (1267m) až do Taldy (74 km / 1400m / asfalt).
12. – 13. den
Opouštíme Čujský trakt; přes sedlo sedlo Oroktaj (1634m) zpět ke Katuni - tyrkysově modrá řeka zde rychle proudí širokým korytem a láká k rekreaci místní rybáře, vodáky i turisty (2 dny / 140 km / 1800m / 60 km terén a 80 km asfalt).
14. – 15. den
Přejezd do Barnaulu, noční prohlídka jednoho z nejstarších měst Sibiře ležícím na veletoku Ob; nocleh; další den ráno letecky přes Moskvu do Prahy.


Upozornění
V případě nepříznivého počasí může být program upraven a to zejména v oblasti sedla Oroktaj, které je za deštivých podmínek nesjízdné. V tomto případě pojedeme přes Seminský průsmyk na Čujském traktu.

Náročnost

celkem na horském kole asi 530 km a převýšení 4000 m, z toho asi polovina po šotolinových a kamenitých horských cestách, zbytek po asfaltu.

Nástupní místa

Doprava
doprovodné terénní vozidlo pro zavazadla a případné indisponované jednotlivce během celého cykloprogramu.

Jiná sdělení

Průvodce
Jarmila Holasová, zkušená dlouholetá průvodkyně Adventury, zájezd jede opakovaně.

Pořadatel CK Adventura

Očkování
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

E-shop se sportovním oblečením a vybavením