APULIE – CYKLOTOULKY JIŽNÍ ITÁLIÍ  

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Apartmán Doprava = autobus / letecky
APULIE – CYKLOTOULKY JIŽNÍ ITÁLIÍ
 

 

Stát(y): Itálie

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Cyklovýlety hvězdicově ze dvou míst po Salenstkém poloostrově.

Překrásná zachovalá městečka s antickými i středověkými památkami.

Vyhlášená apulisjká kuchyně a červené víno Primitivo.

Koupání na plážích Jónského i Jaderského moře.

Ubytování na dvou místech ve stylových apartmánech v blízkosti pláží.

Cyklotoulky s podporou autousu, možnost letecké dopravy.

Pojeďte si s námi užít babí léto v jižní Itálii. Kouzelná Apulie vás jistě nadchne svým smaragdově zbarveným mořem i množství památek snad ze všech epoch lidstva. Teploty jsou příjemné, vane vlahý středomořský vánek, malebná městečka s okouzlujícími historickými centry jsou tou dobou již prostá návalů turistů, takže si můžete užít příjemnou atmosféru obyčejného života Italů. Apulie je navíc gurmánskou základnou pro celou Itálii – pochází odtud 80 % sklizně oliv, vynikající červené víno Primitivo a fenomální jsou mořské plody upravované na různé způsoby. Zájezd je koncipován hvězdicovitě ze dvou míst a určitě oceníte možnost letecké dopravy přímým letem z Prahy do Bari.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
60101 25.09.2024 - 05.10.2024 11/10 / APT /
v ceně 21800 Kč
-
0
60102 27.09.2024 - 04.10.2024 11/10 / APT /
v ceně 27800 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín. Dětské ceny po rozkliknutí konkrétního termínu.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

průvodce, u letecké varianty zpáteční letenka (pouze s příručním zavazadlem) vč. všech poplatků Praha–Bari–Praha a transferu do místa ubytování a zpět, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x apartmán, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Cena nezahrnuje

Příplatek za elektrokolo - 700 Kč/osoba  (omezený počet, nutno předem objednat).

Informace o stravování

Tento zájezd nabízíme bez stravování, neboť je zde několik možností, jak si stravování zajistit podle individuálních preferencí. V blízkosti ubytování je velký supermarket a několik menších lokálních obchodů. Kuchyně v apartmánech jsou plnohodnotně vybaveny pro vlastní vaření. V přímořských letoviscích, kde budeme bydlet, se nachází několik místních restaurací, které nabízí vynikající mořské plody, ale i pizzu, těstoviny a další italské speciality. Pravý italský jižan snídá kávu a croissant, zde nazývaný cornetto.

Informace o ubytování

Jedná se o koncept zájezdu, při kterém využijeme ubytování na dvou místech – nejprve na východním (3 noci) a poté západním (4 noci) pobřeží Salentského poloostrova.

Ubytováni budeme v apartmánech typu BILO, kde jsou dvě samostatné ložnice, společný obývák s kuchyňským koutem a společná koupelna. Kuchyň je vybavená sporákem, kuchyňským nádobím a jídelní sadou. K apartmánům patří terasa s venkovním posezením. Je nutné mít s sebou vlastní povlečení. Apartmány jsou v přímořských letoviscích, kde je množství restaurací, barů a obchodů. Přímo u apartmánů se nechází krásná pláž na koupání a do několika minut pěší chůze i izolované menší pláže poskytující soukromí. Jakýkoliv den programu lze tedy nahradit individuálním pobytem v městečku a blízkém okolí. Doporučujeme boty do vody.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program

1.–2. den

Autobusová varianta: večerní odjezd z Prahy a noční přejezd do Itálie; dle aktuálního počasí jednodenní cyklo- či poznávací výlet ve střední Itálii; další noc přejezd do Apulie.

3. den

Ranní příjezd do apartmánů na pobřeží Tarantského zálivu (cestou vyzvednutí účastníků z letecké varianty v Bari); odpočinek po cestě, koupání, cyklistický okruh volitelné délky po pobřežní silničce na jih a zpět vnitrozemím (0–50 km).

4. den

Na kole pobřežní silničkou a dále stezkou vedoucí macchií míříme směr Gallipoli – staré rybářské městečko s antickou fontánou a krásnou barokní katedrálou sv. Agáty; cestou nespočet možností koupání na písečných plážích (38 km); cyklistiku lze prodloužit stále po pobřeží až do Porto Cesareo (70 km), kde si v taverně U krevety dáme ty nejlepší cozze di taranto (mušle po tarantsku).

5. den

Na kole z Otranta (normanská katedrála z 11. století zdobená rozměrnou mozaikou) po silničce vinoucí se po dramatických útesech až na špičku italského podpatku – tam, kde se potkává Jónské moře s Jadranem, do letoviska Santa Maria de Leuca (v překladu "na konci země"); cestou koupání v přírodním mořském bazénku Marrina Serra, možnost navštívit nespočet vápencových jeskyní (Zinzulusa, Grotta Verde) (60 km/ možnost zkrácení autobusem).

6. den

Přejezd do oblasti východního pobřeží Salentského poloostrova se zastávkou v barokním Lecce (Florencie italského jihu) – individuální procházka po historickém centru se zdobnými paláci a kostely z místního měkkého pískovce, řízená ochutnávka skvělého apulijského vína Primitivo ve vinných sklepích Manduria; ubytování na 4 noci v blízkosti Ostunské riviéry.

7. den

Na kole krajem tradičních domečků trulli a bělostných městeček zdobených okouzlujícími centro storico, připomínajícími arabské kasby: začneme u Grotte di Castelana (nejdelší přírodní jeskynní soustava v Itálii – možnost prohlídky), odkud pojedeme na kole přes pitoreskní městečka Alberobello  (více než 1500 domků ve tvaru úlu s pocukrovanými špičkami) a bělostné Locorotondo až do města balkonů Cisternina (44 km/ možnost dojezdu až do základny +18 km sjezd k moři).

8. den

Ráno busem do malého rybářského městečka Polignano a Mare a odtud na kole přes Monopoli (středověký kostel Santa Maria degli Amalfitani), kolem členitého pobřeží a útesů plných podvodních jeskyní až do naší základny ve Vilanova di Ostuni – cestou dolmen di Montalbano (53 km).

9. den

Okruh oblastí vinic a olivových hájů kolem městečka Ostuni (bílá perla usazená na vrcholcích vápencové plošiny Murgia) – cestou možnost navštívit výrobnu olivového oleje a zakoupit zde nejžádanější apulijský suvenýr (20–55 km).

10. den

Letecká varianta: odlet ranním či dopoledním letem do Prahy; autobusová varianta: přejezd ke kamennému hradu Castel del Monte  (nejrafinovanější středověká stavba, kde se vše točí kolem osminásobků) a na kole do přímořského Trani (bílá normanská katedrála, rybí trh) (40 km); v podvečer odjezd směr ČR.

11. den

Příjezd do Prahy v podvečerních hodinách.

Náročnost

Profil a povrch: převažuje asfalt, profil je mírně zvlněný, trasy vedou převážně přírodou po silnicích s velmi nízkým provozem.

Nástupní místa

Praha, Beroun a Plzeň.

Tipy

Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.

Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (2 dny předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu.

 

30101 - autobusová doprava

30102 - letecká doprava. Cena u letecké varianty je na vyžádání (mění se s aktuální cenou letenky) a její nákup je podmíněn odjezdovou kapacitou zájezdu.

Jiná sdělení

GARANT  ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Lago di Garda ze severu

Lago di Garda ze severu

U světoznámého jezera Lago di Garda (65 m n. m.) se prolínají Dolomity se světem slunce se středomořským klimatem a flórou. Toto jezero odhalíme na kole, lanovkou (i s kolem) i na vlastní kůži při každodenní...

0 Kč

 
Alpe-Adria-od Julských Alp k moři

Alpe-Adria-od Julských Alp k moři

Nejkrásnější „železniční“ cyklostezka v Evropě, Pontebbana, vás provede z Tarvisia po klesajícím tělese bývalé železnice rozeklaným kaňonem Val Canale, přes horské vesnice i opevněné středověké Venzone na jih do mírného údolí řeky Tagliamento, do...

0 Kč

 
Od Dolomit k moři + Prosecco

Od Dolomit k moři + Prosecco

Čtyři lehké, vzájemně zcela odlišné trasy Benátskem zahájíme vzrušujícím průnikem Dolomit ze světoznámé Cortiny d´Ampezzo do kouzelného údolí Cadore, díky jehož zmrzlinářům se italské GELATO rozšířilo do celého světa. Benátské laguně věnujeme dva...

0 Kč

 
Lago di Garda z jihu

Lago di Garda z jihu

V jižní části jezera Lago di Garda (65 m n. m.) velehory ustoupily vinohradům světoznámých jmen (Bardolino, Lugana, Valpolicella) a známým ovocným sadům s honosnými venkovskými šlechtickými sídly. Zvlněné silničky, vinné cesty i rovinaté...

0 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2023, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies