Azurové pobřeží  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Francie

Zátoka proslulého četnického St. Tropez

• písečné pláže a koupání

• vinohrady, sklípky i monumentální kaňon Verdon

• ideální pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře

 
Azurové pobřeží
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x mobilhome se snídaní, všechny výlety uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění.

Popis zájezdu

Oblast Azurového pobřeží na dohled od St. Tropez poznáme jako oblast kontrastů. Od samotného pobřeží, kde se můžeme kochat mimo jiné pohledem na luxusní jachty, drahá auta, rozlehlé pláže a intenzivně vnímat pulzující přímořskou atmosféru, se vydáme nedaleko do vnitrozemí. Tam objevíme poklidně podřimující vesničky, rozsáhlé vinice, olivové háje, monumentální kaňony, vinné sklípky, kozí farmy a další typické rysy Provence, které naši rozjitřenou mysl spolehlivě uklidní.

Naši základnu máme v městečku Port Grimaud, zvaném též "provensálské Benátky". Kemp leží přímo na pobřeží, pláž je součástí kempu, je písečná, vhodná ke koupání pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety do širokého okolí. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během volných dnů (nebo ve dnech, kdy vynecháte některý z programů) i k celodennímu lenošení na pláži. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit. Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Program

1.–2. den

Odjezd v podvečer, noční přejezd do Francie; odpoledne příjezd do Port Grimaud, ubytování, odpočinek a koupání; prohlídka přístavu a městečka.

3. den

Nádherně zachovalý cisterciácký klášter Thoronet (z 12 stol., jeden ze 3 cisterciáckých klášterů v Provence), odtud krajem vína a olivovníků k Château de Carcès (zřícenina hradu z 11. stol.), městečko Carcès a přes Monfort sur Argens do Vins sur Caramy k jezeru, možnost koupání (1835 km); pro zdatnější masivem des Maures přes Plan de la Tour dojezd až na pobřeží do kempu (+ 25 km).

4. den

Volný den u moře, odpočinek a koupání; výlet lodí do St. Tropez.

5. den

Malebné Aups, kaskády a vodopád u Sillans - možnost koupání, Salernes - vesnice keraminy a zámek v Entrecasteux; Cotignac - skalní hrad a degustace vín ve sklípku (15–40 km).

6. den

Do vnitrozemí poloostrova St. Tropez; okouzlující vesnice Ramatuelle - místo posledního odpočinku slavného filmového herce Gérarda Philipa; větrné mlýny ze 16. století - Moulins de Paillas; středověká vesnička Gassin - krásný panoramatický výhled (360) na poloostrov, záliv St. Tropez a lesy Massif des Maures; písečné pláže Pamplona a Tahiti (24–40 km).

7. den

Velký kaňon Verdon, jeden z nejhlubších v Evropě, s impozantními výhledy; více možností: cyklovýlet po okolí - návštěva Moustiers Sainte Marie; pěší túra kaňonem; koupání v azurovém jezeře St. Croix; zapůjčení lodiček v kaňonu Verdon.

8. den

Volný den u moře, odpočinek a koupání; výlet na kole ke zřícenině hradu do typicky provensálské vesnice Grimaud.

9.–10. den

Rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne.

Náročnost

1-2

Povrch a profil
asfalt, některé etapy event. po šotolině, převážně rovinatý až zvlněný profil.

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Informace o ubytování

7x v kempuu moře ve 4lůž. mobilhomech s klimatizací (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice; společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a sezením; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, klimatizace, zahradní nábytek (slunečník). Nabízíme možnost zapůjčit si na celý pobyt ložní prádlo (15 EUR/1 lůžko, 18 EUR/2lůžko - platí se na místě, v případě zájmu kontaktujte prodejní kancelář). Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: hřiště (dětské, tenis, basketbal, plážový volejbal, stolní tenis, pétanque, fotbal) s možností zapůjčení některých sportovních pomůcek, obchody (např. supermarket, suvenýry), restaurace, snack bary, dětský koutek, internetová kavárna, lukostřelba aj., wi-fi za poplatek 6EUR/den (18EUR/týden). Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 150 m.

Příplatek za 1lůžkový pokoj (povinný) 5950 Kč

Informace o stravování

7x snídaně na místě připravované naším personálem. Večeře (viz služby za příplatek) budou připravovány a podávány v restauraci v Port Grimaud, asi 10 minut chůze z kempu (dvouchodové menu, karafa vody). 3 večeře jsou záměrně vynechány – v těchto dnech je návrat z výletů plánovaný na pozdější hodinu, než podmínky restaurace (domluvené pro naši skupinu) umožňují. Pro přípravu večeří však můžete také využít kuchyňku v mobilhomu nebo navštívit místní restaurace. Možnost zapůjčení plynového grilu za poplatek 35 EUR/týden (platí se na místě v EUR).

4x večeře v místní restauraci (dvouchodové menu, karafa vody) za příplatek 1760 Kč.

Tipy

Klima
příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 25–30 C ve stínu, slunečno; teplota moře asi 18–28 C

Jiná sdělení

Pořadatel ck Adventura.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.