Azurové pobřeží   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Azurové pobřeží
 

 

Stát(y): Francie

Francouzská riviéra

• Písečné i oblázkové pláže, odpočinek a koupání

• Festivalové Cannes, Knížecí palác v Monaku

• Cyklovýlety do hor a horských vesnic

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk a pestrost trhů ostře kontrastuje s divokostí a klidem horské přírody. To vše pod oblohou, kde slunce svítí 3000 hodin ročně. Díky příjemnému klimatu objevil tento kraj Stephen Liegard, dal mu jméno a přitáhl sem život. Jasné světlo sem přilákalo mnoho malířů, např. Picassa, Matisse a Chagalla, světoznámé hotely hostily řadu významných osobností. A o turisty tu není nouze ani dnes. Na našich výletech navštívíme města zvučných jmen, vydáme se do hor, objevíme tichou krásu vesnic vklíněných ve skalách a projedeme se panenskou přírodou přímořských Alp. Náš kemp se nachází v Anthéor (Saint-Raphaël) - na pobřeží masivu Esterel mezi Fréjus a Cannes, 50 m od písečné pláže. Odsud budeme vyrážet na naše (cyklo)výlety za podpory autobusu, blízkost moře využijeme k rannímu a večernímu koupání či k celodennímu lenošení na pláži. Budeme střídat cyklistické dny s dny poznávacími. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit. Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x mobilhome s polopenzí, všechny výlety uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

POVINNÝ PŘÍPLATEK ZA ELEKTROKOLO - 1000 Kč (omezený počet).

Cena nezahrnuje

Místní linPOVINka do pOPOCannes, Nice (asi 1, 5 EUR), výlet lodí na Lérinské ostrovy (asi 12 a 14 EUR).

Informace o stravování

7x polopenze. Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem; jídelníček tvoří čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě; stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

7x v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, volejbalové, na pétanque), obchody (menší supermarket, suvenýry), restaurace (snack bar, pizza) aj.

Povinný příplatek za 1lůžkový pokoj 3850 Kč

Povinná kauce, splatná po příjezdu 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/osoba).

Program

1.–2. Odjezd večer, noční přejezd do Francie; příjezd do městečka Anthéor, ubytování, odpočinek a koupání.

3. Na kole do nádherného masivu Esterel - pohoří červených skal, borovic a eukalyptů, koupání (25–50 km).

4. Autobusem do Grasse - prohlídka parfumérie; na kole přes horské vesničky a soutěskou říčky Siagnole k jezeru St. Cassien (35–40 km).

5. Autobusem do středověkého Antibes - město, jemuž dominuje pevnost Fort Carré a město, jenž se může pochlubit největším jachetním přístavem v Evropě. Návštěva festivalového Cannes - středověká čtvrť Le Suquet; fakultativní výlet lodí na Lérinské ostrovy - Ste. Marguerite (ukrývající tajemství muže se železnou maskou) nebo St. Honorat (patřící jednomu z nejslavnějších klášterů v Evropě).

6. Volný den, odpočinek a koupání; pro zájemce individuální cyklistika do antického a středověkého města Fréjus s typickým trhem, návrat po pobřeží nebo pohořím Esterel.

7. Nice - promenáda Angličanů a staré město s květinovým trhem, Andělský útes a vodopád, muzeum Matisse a Chagalla.

8. Autobusem k orlímu hnízdu Gourdon, soutěskou Gorges du Loup, květinové bonbóny v Pont-du-Loup, horská vesnička proslavená fialkami Tourrettes-sur-Loup; středověké město Vence a Matissova kaple; malebné St. Paul de Vence (30–40 km).

9.–10. Dopoledne odjezd, zastávka v Monaku - v druhé nejmenší zemi na světě - Knížecí palác, kasino Monte Carlo, fakultativně návštěva Oceánografického muzea a Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l´Observatoire; odjezd v podvečer, návrat následující den odpoledne.

Náročnost

1

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Povrch a profil

asfalt, převážně zvlněný profil, příležitostně menší stoupání.

Klima

příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 25–30 C ve stínu, slunečno; teplota moře asi 18–28 C.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.