Barcelona na kole  

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Hotel Doprava = Autobus Strava = S
 

Stát(y): Španělsko

• letecky v menší skupině

• ubytování ve stylových moderních apartmánech nedaleko centra města

 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
25401 16.05.2019 - 21.05.2019 6/5 HOT / S
v ceně 17990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

Průvodce, letenku vč. všech poplatků Praha–Barcelona–Praha ve výši 6000 Kč, transfer z/na letiště, 5x apartmán, 5x snídaně v kavárně, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Zapůjčení kvalitního kola na místě asi 55 EUR/os./pobyt (v ceně cyklistický zámek, helmu doporučujeme vlastní, zapůjčení kola proti osobnímu dokladu, nebo vratné záloze 50 EUR/kolo/pobyt), elektrokolo v půjčovně na vyžádání (v omezeném počtu).

Popis zájezdu

V Barceloně od r. 2007 zavedli systém veřejných půjčoven kol a mnozí místní obyvatelé si bez nich dopravu po městě už ani nedokážou představit. Připojme se i my k tisícům Barceloňanů, kteří denně uhánějí do práce po cyklistických magistrálách kolem skvostů secesní architektury, v teplém pozdním odpoledni líně šlapou ve stínu futuristických novostaveb současných architektů, aby se zchladili na některé z městských pláží, a večer brázdí křivolaké uličky středověkého centra při pátrání po baru s nejlahodnějším červeným a neodmyslitelnými jednohubkami tapas. Do katalánské metropole zavítáme mimo hlavní turistickou sezonu a vyhneme se tím nejen dlouhým frontám před desítkami zdejších vyhlášených muzeí, ale i letním vedrům. Barcelona je rovinatá, takže se na kole moc nenadřeme, ale zároveň by byla škoda opominout těch pár kopečků, ze kterých se nám na město naskytne úchvatný výhled.

Program

1. Odlet ráno/dopoledne z Prahy do Barcelony, ubytování, odpolední a večerní projížďka: vyhlídka z vrchu Montjuïc, večerní světelné a hudební představení u Zpívající fontány (15 km).

2. „Staré město“ – z náměstí Plaça de Catalunya, srdce Barcelony, po slavné třídě Las Ramblas kolem největšího trhu v Evropě Mercat la Boquería k pomníku Kryštofa Kolumba u starého přístavu, středověkými uličkami k bazilice Santa Maria del Mar, skvostu katalánské gotiky, pod Vítězným obloukem do parku Citadely; možnost návštěvy Picassova muzea s více než čtyřmi tisíci jeho děl (20 km).

3. „Barcelona secesní“ – kolem nejznámějších děl Antonia Gaudího a jeho současníků: slavné domy Casa Batlló a Casa Milà, přes malebnou čtvrť Gràcia do parku Güell s vyhlídkou na Barcelonu, z kopce k nemocnici Sant Pau, největšímu secesnímu komplexu na světě, závěr projížďky u neuvěřitelného projektu monumentální baziliky Sagrada Familia (25 km).

4. „Pryč z centra“ – od trávníků poklidných zahrad Královského paláce k trávníku, na kterém se dnes píší dějiny sportu – fotbalovému stadionu FC Barcelona Nou Camp; mezi starými vesnickými domy masies čtvrti Les Corts k nádherně zachovalému gotickému klášteru Pedralbes a příjemnou čtvrtí Sarrià s obchůdky a kavárnami zpět do centra.

5. „Na pláž!“ – po eskalátorech k futuristické věži od Santiaga Calatravy, vyhlídka na panorama města z kopce Monjuïc, ležícím mezi starým a novým přístavem, po nábřeží ke starému nádraží França a odtud k býčí aréně La Monumental pro 20 000 diváků, moderní obchodní čtvrtí San Martí s impozantní budovou Torre Agbar od Jeana Nouvela do epicentra současné architektury v okolí olympijské vesničky a slavné pláže Barceloneta, závěr dne na pláži (25 km).

6. „Barcelona probouzející se“ – na kole po dosud téměř liduprázdných ulicích čtvrti Raval kolem emblematické sochy obřího kocoura Gat od Fernanda Botera do tržnice Boquería, sledování postupně otevíraných stánků nad typickou katalánskou snídaní v místní kavárně, návštěva nádherné gotické katedrály bez davů turistů, volný program, nákupy, dle letových řádů odjezd na letiště a odlet do Prahy (15 km).

Náročnost

1

Informace o ubytování

Moderní, stylové moderní apartmány nedaleko centra města; 2 pokojové apartmány v nově zrekonstruovaném domě, k dispozici kompletně zařízená kuchyň, stůl se židlemi, sedací souprava, toaleta a koupelna vždy společné pro apartmán (standardně obsazen 4 os.).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 4000 Kč.

Informace o stravování

5x snídaně

Jiná sdělení

Povrch a profil

asfaltové cyklostezky, rovinatý až zvlněný profil.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.