Benátským rájem z lázní Abano Terme  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Benátským rájem z lázní Abano Terme
 

 

Stát(y): Itálie

Euganejské vrchy a moře

• 5hvězdičkový wellness hotel

• vinohrady a benátské vily

• rovinaté cyklostezky

Vydejte se s námi za rovinatou cyklistikou uprostřed kopcovitých vinohradů, podél řek lemovaných benátskými vilami, na kolech k Jadranu a k tomu luxusní zázemí 5hvězdičkového hotelu s termálním bazénem. Naše putování zahájíme v jednom z nejelegantnějších italských měst, v renesanční Vicenze, s mnoha paláci proslulého renesančního architekta, Andera Palladia. Kolem jeho nejslavnější vily, La Rotonda, vyrazíme na kolech po tělese bývalé železnice vinorodým krajem po Riviéře Berica a podél řeky Bacchiglione s hrady. Po rovinaté cyklostezce kolem zámků, honosných vil z doby renesance a panských sídel bohatých Benátčanů obkroužíme Euganejské vrchy (Colli Euganei). Toto nevelké pohoří vulkanického původu je proslulé vinohrady a termálními prameny – dokonce nejstaršími a nejrozsáhlejšími v Evropě! Cyklostezky podél řek Bacchiglione a Brenta nás dovedou do Benátské laguny, do pitoreskního městečka Chioggia, přezdívaného Malé Benátky. Na kolech prokličkujeme mezi kanály, uličkami, přes mosty, vykoupeme se v Jaderském moři a občerstvíme se v některé z hospůdek. Závěrečná etapa nás dovede do Padovy, kterou projedeme sítí arkádových ulic kolem paláců, kostelů, bazilik i rušných kaváren. Etapu zakončíme trasou podél vodního kanálu Brenta po Riviéře del Brenta, kde nám honosné vily postavené nejslavnějšími architekty 16. století připomenou moc a bohatství benátských dóžat.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, snídaně, povlečení a ručníky, zapůjčení županu a pantoflí, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály

Informace o stravování

4x snídaně formou bufetu. Denně v 17 h zdarma „čaj o páté“. Denně v 17 h zdarma " čaj o páté ". Občerstvení a večeře v restauracích a tratoriích na trase či v pobytovém Abano Terme. V hotelu možnost večeře a´la carte či servírované galavečeře za 39 EUR.

Informace o ubytování

4x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v *****hotelu Abano Ritz se zahradou (6000 m²), plaveckými a termálními bazény. 1lůžkový pokoj (resp. za pokoj obs. 1 os.) za příplatek 1800 Kč/os./pobyt. WiFi zdarma.

Program

1.–2. Noční přejezd busem do renesanční Vicenzy. Na kolech po drážní cyklostezce po Riviéře Berica a podél řeky Bacchiglione do Abano Terme (40 km).

3. Okružní cyklostezkou okolo Euganejských vrchů přes Bastii, město Este, obklopené parky a obkroužené hradbami, s renesančními paláci a hradem rodu d´Este, do Monselice s hradbami a monumentální cestou via del Duomo (46 km, možnost ukončení), přes Montegrotto Terme zpět do Abano Terme (64 km).

4. Z Abano Terme přes Bataglia Terme do Pontelongo (33 km, možnost zkrácení), po cyklostezce podél řek Bacchiglione a Brenta do „Malých Benátek,“ Chioggia (66 km), zpět naším busem.

5. Okruh do nitra Euganejských vrchů za vilami, kláštery a vinařstvími (32 km). Čas na relaxaci v termálním bazénu hotelu.

6.–7. Projížďka Padovou a dále podél vodního kanálu Brenta po Riviéře del Brenta kolem překrásných vil do Dolo (35 km). Odjezd na noc do ČR, ranní návrat. Profil: rovinaté cyklostezky, etapa nitrem Euganejských vrchů na kopcovitých silničkách, povrch asfalt a hladká šotolina.

Náročnost

1

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha

Tipy

v zahradě hotelu vnitřní a venkovní termální bazén s hydromasážním koutem, dva plavecké bazény, stezka zdraví, sauna, turecké lázně (8-23 h, zdarma).

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.