Cortina di Ampezzo NOVINKA!  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Cortina di Ampezzo NOVINKA!
 

 

Stát(y): Itálie

Pokud chcete poznat nejhezčí místa Dolomit, určitě nesmíte vynechat okolí Cortiny di Ampezzo, které patří mezi skvosty celých Dolomit. Cortina di Ampezzo se nachází v centru Valle di Ampezzo, na severu je obklopena Val Pusterií a na jihu Dolomity.

Seznámíme se převážně s jižními partiemi zmíněných Dolomit a to hlavně jedinečnou túrou kolem masivu Civetta, vyjedeme lanovkou až do výšky 3200 m n. m., odkud je jedinečný panoramatický výhled na celé Dolomity, projdeme se kolem masivu Civetta či Croda da Lago.

Pokud chcete poznat nejhezčí místa Dolomit, určitě nesmíte vynechat okolí Cortiny di Ampezzo, které patří mezi skvosty celých Dolomit. Cortina di Ampezzo se nachází v centru Valle di Ampezzo, na severu je obklopena Val Pusterií a na jihu Dolomity. Mezi nejznámější místní hory patří nejvyšší hora Tofana di Menzo (3244 m n. m.), Cristallo a Cinque Torri. Seznámíme se převážně s jižními partiemi zmíněných Dolomit a to hlavně jedinečnou túrou kolem masivu Civetta, vyjedeme lanovkou až do výšky 3200 m n. m., odkud je jedinečný panoramatický výhled na celé Dolomity, projdeme se kolem masivu Civetta či Croda da Lago. Ubytováni jsme v malém městečku Zoldo Alto v ***hotelu, který nám umožní pohodlné poznání tohoto kouzelného kraje. 2lůžkové pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, sat. TV a telefonem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře výběrem z menu o 3 chodech včetně salátového švédského stolu. Jako u každého PT i tady ochutnáme 1x místní specialitu. Hotel dále nabízí relaxaci ve vířivce či v sauně.
 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x místní specialita, vstup do relaxační zóny se saunou a vířivkou, ložní prádlo, ručníky, doprava klimatizovaným autobusem, všechny výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Informace o stravování

Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře výběrem z menu o 3 chodech včetně salátového švédského stolu. Jako u každého PT i tady ochutnáme 1x místní specialitu.

Informace o ubytování

Ubytováni jsme v malém městečku Zoldo Alto v ***hotelu, který nám umožní pohodlné poznání tohoto kouzelného kraje. 2lůžkové pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, sat. TV a telefonem. Hotel dále nabízí relaxaci ve vířivce či v sauně.

Příplatek

1lůžkový pokoj 1 600 Kč.

Program

1. den:

odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
2. den:

ráno příjezd do ZOLDA, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, kolem oběda odjezd busem do průsmyku FORCELLA STAULANZA, pod štíty masivu MONTE PELMO po cestě č. 472 (převýšení 150 m, klesání 400 m) až k odbočce a cestou č. 473 zpět k hotelu, večeře.
3. den:

snídaně, pěšky k chatě RIFUGIO PIAN DEL CREP (350 m převýšení), po cestě č. 585 přes průsmyk FORCELLA DE GRAVA. Odtud lehčí varianta přes chatu CIVETTA (možnost občerstvení) zpět k horní stanici lanovky či pěšky až do hotelu. Těžší varianta pod masivem CIVETTA k chatě RIFUGIO AL COLDAI, dále do průsmyku FORCELLA DI ALLEGHE a do hotelu pěšky (možnost zkrácení sedačkovou lanovkou do PALAFAVERA), večeře.
4. den:

snídaně, odpočinkový den - odjezd busem do světoznámého lyžařského centra CORTINA DI AMPEZZO, dopoledne prohlídka centra, poté výjezd lanovkou na TOFANA DI MEZZO do výšky přes 3000 m, odkud je nádherný a jedinečný kruhový výhled na velkou část Dolomit, opravdový zážitek, sjezd zpět k busu, všichni busem do hotelu, večeře. Pro zájemce nádherná, ale vcelku těžká túra kolem masivu MONTE PELMO (malé převýšení, ale krátký jištěný úsek) až do hotelu, večeře.
5. den:

snídaně, odjezd busem do ALLEGHE, výjezd kabinkovou a sedačkovou lanovkou až na COL DEI BALDI, vcelku snadný výstup (300 výškových metrů) k romantickému jezeru LAGO COLDAI v srdci Civetty. Zdatnější ještě výstup k chatě RIFUGIO A. TISSI a zpět k jezeru. Od jezera všichni k horní stanici sedačkové lanovky COL DI DOEF, sjezd do druhého údolí, kde na nás bude čekat bus, který nás odveze do hotelu, večeře - místní speciality.
6. den:

snídaně, odjezd busem do průsmyku PASSO FALZAREGO, výjezd lanovkou na chatu LAGAZUOI a po části vysokohorské dolomitské cesty č. 1 pod hřebeny LE TOFANE až k chatě RIFFUGGIO A. DIBONA, po cestě č. 442 sestup do údolí, odtud busem do hotelu. Pro méně zdatné krátká vrcholová procházka s nádhernými výhledy, večeře.
7. den:

snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Svitavy, svoz Litomyšl, svoz Vysoké Mýto, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady

Jiná sdělení

Garant ck Poznání.

Poznámka

Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.


Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2024, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
Nastavení cookies