Čtyřtisícové vrcholy Walliských Alp  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Čtyřtisícové vrcholy Walliských Alp
 

 

Stát(y): Švýcarsko

Ledovcové túry bez skalních pasáží

· Ubytování na horské chatě s polopenzí

· Vhodné i pro méně zkušené horaly
· Dva čtyřtisícové vrcholy nad Saas Fee

Městečko Saas Fee a jeho okolí je jistě oprávněně nazýváno perlou Alp. V pomyslném půlkruhu se tam totiž tyčí 13 čtyřtisícových vrcholů. Na dva z nich povede náš zájezd. Výstupy nejsou technicky náročné, zvládnou jej i méně zkušení jedinci. Pro výstup na chatu využijeme z velké části lanovky, další dny budeme však již po svých stoupat kolem 1100 výškových metrů denně. Výstupy uskutečníme nalehko z chaty Britannia Hütte, ta nám bude dobrým zázemím.
 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodci, doprava autobusem, zapůjčení vybavení na ledovce, pojištění.

Poznámka: TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Cena nezahrnuje

(platí se na místě): ubytování - 3x na chatě Britannia Hütte s polopenzí, cena vč. polopenze 76,2 CHF/os./noc (členové Alpenvereinu mají slevu - cena po slevě 64,2 CHF), lanovka (v případě využití zpátečního lístku včetně nástupu na Allalinhorn - asi 69 CHF, cena při skupinové slevě asi 55 CHF).

Program

1.-2.Odpoledne odjezd z Prahy, noční přesun do Švýcarska, do Saas Fee (1772 m). Výjezd lanovkou do stanice Felskinn (2989 m), odtud výstup na chatu Britannia Hütte (3030 m).
3.-4.Během dvou dnů vystoupáme na dva čtyřtisícové vrcholy tyčící se nad údolím Saas Fee - Stralhorn (4143 m) a Allalinhorn (4027 m) - zde nástup lanovkou do stanice Allalin. Z vrcholů se pokocháme výhledy na alpské velikány Mont Blanc, Matterhorn a Monte Rosu.
5.-6.Sestup úbočím Mittaghornu na horní stanici lanovky Plattjen (2570 m), prohlídka Saas Fee; noční přejezd do ČR, návrat v časných ranních hodinách.

Náročnost

3-4

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň.

Jiná sdělení

GARANTEM A ORGANIZÁTOREM CK ADVENTURA.

Vysokohorská turistika

Nabízíme vám ucelený produkt a velkou škálu různých zájezdů, které zahrnují vysoký standard služeb a nabízejí využití naší maximální profesionality.

PRŮVODCI:
O vaši bezpečnost na horách se starají průvodci, kteří jsou proškoleni v rámci kurzů pořádaných naším vzdělávacím střediskem Škola sportů a pobytu v přírodě Adventura. Naprostá většina průvodců na našich horských zájezdech má kvalifikaci horský průvodce v souladu s platnou legislativou České republiky. Naše vzdělávací středisko má na pořádání kurzů pro horské průvodce přidělenou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

POJIŠTĚNÍ na vysokohorskou turistiku:
Automaticky vás na všechny naše zájezdy pojišťujeme u pojišťovny UNIQA. Toto pojištění nabízí komfortní zabezpečení a pokrývá veškeré aktivity prováděné na našich vysokohorských zájezdech. Není potřeba se připojišťovat.

VYSOKOHORSKÁ LEDOVCOVÁ TURISTIKA - specifika:
Pohyb po ledovcích představuje další odvětví vysokohorské turistiky, jež můžeme bez přehánění nazvat její "královskou disciplínou". Turistika v ledovcovém terénu má svá specifika (pohyb je možný pouze v družstvech, kdy jsou turisté navzájem navázáni na lano) a je zapotřebí speciální vybavení (stoupací železa a cepín). Pokud ledovcová túra směřuje na některý z alpských vrcholů, vede její závěr většinou kombinovaným terénem (vrcholové skalní hřebínky apod.).

Zájezdů s nejmenší náročností se může zúčastnit každý alespoň trochu sportovně založený jedinec bez předchozích zkušeností. V úvodu každého zájezdu vás naši zkušení průvodci zaškolí, jak si obléci horolezecký úvazek, a naučí vás základům - pohybu na stoupacích železech a práci s cepínem.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks