Italsko-francouzská riviéra   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus Strava = S
 

Stát(y): Itálie

Ligurie a Azurové pobřeží

• písečné i oblázkové pláže, odpočinek a koupání

• festivalové San Remo, Knížecí palác v Monaku

• cyklovýlety do hor a horských vesnic, pobřežní panoramatické cyklostezky

 
Italsko-francouzská riviéra
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
23901 07.09.2018 - 16.09.2018 7/7 CAR / S
v ceně 13990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem (případně minibus do vnitrozemí), 7x mobilhome se snídaní, všechny výlety uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění.

Cena nezahrnuje

Úhrada povinné kauce ve výši 200 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.) - úhrada na místě po příjezdu.
Vstupné do bazénu, na pláž (platba v restauraci), vstupné do památkových a jiných objektů, degustace vína.

Popis zájezdu

Riviéra je naprosto specifickým a výjimečným koutem Itálie a Francie. Jde o oblast tzv. věčného jara, místo teplomilné vegetace obklopené vysokými horami, díky kterým je v kraji mírné klima. Výhody a krásu tohoto koutu Evropy si uvědomili i mnohé slavné osobnosti a boháči, kteří si zde postavili domy a užívají si příjemné přímořské atmosféry po celý rok. Krajem vede nově otevřená cyklostezka podél moře, postavená na místě železnice. Čekají nás ale i výlety do nádherných zelených hor, horských městeček i do Monaka. Budeme bydlet v příjemném kempu plném exotické flóry přímo u moře v západní části italského města San Remo, které je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem Květinové riviéry (Riviera dei Fiori). Z kempu, který leží u hranice s Francií, budeme vyrážet na cyklistické výlety do překrásných koutů Francie i Itálie. Poznejme kraj pěstování květin, parfémů, levandule, bohaté smetánky a výborného jídla a pití.

Program

1.-2.Odjezd večer, noční přejezd do Itálie k San Remu, ležícímu nedaleko hranic s Francií; příjezd do kempu, ubytování, odpočinek a koupání; v podvečer návštěva San Rema.

3.Autobusem k magií opředené Trioře, prohlídka městečka a na kole do Taggie (dominikánský klášter), kde se můžete ztratit v křivolakých uličkách (asi 35 km), variantně dojezd do kempu (asi +15 km).

4.Ráno autobusem do Monaka, druhé nejmenší země na světě, prohlídka parfumerie Fragonard (výroba a prodej francouzských parfémů), až do Monte Carla (Knížecí palác, kasino), fakultativně návštěva Oceánografického muzea, Knížecího paláce, nebo Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l´Observatoire; návrat autobusem do kempu (den bez kol).

5.Autobusem do sedla Ponte di Nava, na kole klidnými olivovými háji přes horské vesničky (pitoreskní Pornassio, přátelské Pieve di Teco) do Pontedassia (asi 45 km), autobusem zpět do kempu.

6.Autobusem do malebného St. Paul de Vence – městečka malířů a galerií, Nice – promenáda Angličanů, staré město s květinovým trhem, Andělský útes a vodopád, muzeum Matisse a Chagalla (den bez kol); alternativně individuální cyklistika.

7.Minibusem do San Romola, na kole vnitrozemím přes kouzelné středověké kamenné vesničky (Perinaldo, Isolabona, Apricale...) do fotogenického Dolceacqua (naložení kol a degustace vína), návrat do kempu autobusem nebo na kole (25–50 km).

8.Pobřežní cyklostezkou na kole do San Lorenzo al Mare (pobřežní městečko s promenádou s palmami) a zpět do San Rema (asi 25 km jedna cesta, pláže s možností koupání), zajížďka do vesnice Bussana Vecchia (kdysi poničena zemětřesením, v současnosti sídlo mnoha umělců) (+9 km).

9.-10.Odpočinek na pláži, koupání, relaxace či trhy v San Remu; pro zájemce lehká cykloetapa do přístavní Bordighery plné palem (asi 14 km), podvečerní odjezd, návrat následující den po poledni.

Náročnost

2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Informace o ubytování

7x mobilhome

Bydlet budeme v elegantním kempu plném tropických rostlin u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice; společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, mikrovlnná trouba, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); součástí kempu je bazén, stylová restaurace (menu asi 15 EUR), ve vzdálenosti asi 300 m je supermarket otevřený 24h denně.
Sleva při obsazení lůžka u kuchyňky 2000 Kč - pouze na vyžádání.
Příplatek za 1lůžkový pokoj 4500 Kč.

Informace o stravování

7x snídaně.

Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně, na místě připravované naším personálem. Pro přípravu večeří můžete využít kuchyňku v mobilhomu nebo navštívit místní restaurace.

Tipy

Povrch a profil: asfalt, zvlněný, místy kopcovitý profil

Klima: příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 25 – 30 C ve stínu, slunečno; teplota moře asi 18 – 28 C.

.

Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Adventura.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.