Jadran a Kras  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Jadran a Kras
 

 

Stát(y): Slovinsko ,Itálie

NOVINKA
Nejkrásnější přímořská letoviska a vesnice
• podél moře po zrušené železnici
• drsná romantika slovinského a italského Krasu
• hotel u moře

Úchvatná kombinace panenské přírody Krasu s tajemnými jeskyněmi a přímoří! Spleť silniček vás provede přes planiny, kopce, rázovité vesničky proslulé výrobou pršutu, olivového oleje a vína. Cyklostezky po zrušených železnicích vám nabídnou pohodlnou jízdu podél moře se spoustou lákavých zastávek. Italsko - slovinské pobřeží vás překvapí mnoha přírodními, kulturními i kulinářskými specialitami!

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručníky, využívání bazénů, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně není ochutnávka vín (cca 10 EUR/os., vstupné do Škocjanské jeskyně – cca 16 EUR/os., jeskyně Gigante 12 EUR, trajekt Terst-Muggia cca 5 EUR/os.+ 1 EUR/kolo).

Informace o stravování

4x polopenze formou bufetu v ****hotelu v našem areálu. Začíná večeří po první etapě a končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

4x ve ***vilkách s 2lůžkovými pokoji s příslušenstvím v areálu hotelu v Ankaranu na břehu moře s vlastní pláží a vnitřním a vnějším bazénem s vyhřívanou mořskou vodou. WiFi zdarma. 1lůžkový pokoj za příplatek 1300 Kč/pobyt.
Povlečení, ručníky v ceně.

Program

1.-2. Po nočním přejezdu busem na kolech klesající cyklostezkou po zrušené železnici s viadukty a tunely, která v letech 1887-1959 spojovala Terst s Vídní a Prahou, romantickým údolím Val Rosandra k Jadranu - do Terstu, krátkým trajektem do rybářského městečka Muggia a na kolech podél pobřeží do našeho hotelu (38 km). 3. Naším busem výjezd do pohoří Koprska Brda, na kolech klesající silničkou úbočím skal do Hrastovlje s románským kostelíkem, dále zvlněnými silničkami přes vinařské vesnice s výhledy na Koperský záliv k našemu vinaři – ochutnávka vín. Zajížďka do historického centra a přístavu Koper (34/46/55 km). 4. Naším busem k jeskyni Škocjanská jama (krasový komplex s největším podzemním kaňonem na světě, 11 propojených jeskyní), na kole panenskou přírodou slovinského Krasu kolem vinohradů, producentů vyhlášeného pršutu a oleje (možnost ochutnávky) přes krásné vesnice Povir, Štanjel, Kobjeglava do Lipice se slavným hřebčínem (51 km). 5. Terstský záliv z perspektivy italského Krasu – naším autobusem výjezd k největší krasové jeskyni na světě přístupnou turistům - Grotta Gigante, na kolech panoramatickými silničkami přes vesnice s výhledy na moře sjezd k pohádkovému zámku Miramare s překrásnými zahradami, po promenádě (možnost koupání) do Terst s antickými památkami a velkolepým náměstím, trajektem a na kole do hotelu (42 km). 6.–7. Slovinským pobřežím po bývalé železnici Parenzana přes Izolu, Piran a Portorož (35 km). Koupání, posezení v hospůdce u moře, možnost zajížďky do Sečovlje (rozsáhlá solná pole s 800letou tradicí + 12 km), odjezd do ČR.

RELAXACE, MOŘE: Areál hotelu leží přímo na břehu moře s vlastní pláží a vnitřním a vnějším bazénem s vyhřívanou mořskou vodou (v ceně).

Jezdíme po asfaltovaných i šotolinových cyklo-stezkách, po vedlejších silnicích a lesních cestách. Profil: rovinatý a kopcovitý.

Náročnost

2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Toskánsko na kole v pohodě

Toskánsko na kole v pohodě

Toskánsko – kolébka italské renesance a velké množství památek světového významu. Toskánsko – místo, kde působily takové osobnosti jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Tizian, Giotto, Pisano a mnoho dalších....

16990 Kč

 
Sardinie-smaragdový ostrov

Sardinie-smaragdový ostrov

Sardinie – druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší...

15990 Kč

 
Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol

Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol

Grossglocknerská panoramatická silnice v ceně zájezdu! Náš autobus vám usnadní průnik na jižním úpatí nejvyšší hory Rakouska, Grossglockner (3798 m). Atraktivně sestavený program nejoblíbenějších tras v Italských i Rakouských...

0 Kč

 
Vivat termály-Goričko a Jeruzalém

Vivat termály-Goričko a Jeruzalém

Ve slovinském Štýrsku se ocitneme uprostřed nejkrásnějších vinohradů, jejichž typické kontury dávají smyslný ráz horizontům vynořujícím se z melancholických luhů řeky Mury. Pojedeme kolem vyhlášených dýňových polí...

0 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks