Jižní Švédsko a Bornholm   

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Jižní Švédsko a Bornholm
 

 

Stát(y): Švédsko

Do kraje Pipi dlouhé punčochy

• hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu

• rozeklané útesy, rybářská městečka a udírny

• ráj pro děti - trampolíny a hřiště, koupání

Jižní Švédsko okouzlí malebnou, mírně zvlněnou krajinou, posetou červenými domky, větrnými mlýny, jezery, lesy a bohatou, tajemnou historií. Najdeme zde nejzachovalejší skandinávská středověká města, hrady a zámky, ale i menhiry z doby bronzové a runové kameny z doby Vikingů. Prolezeme si dřevěnou mechaniku větrných mlýnů a budeme pozorovat zdymadla Göta-kanálu, průplavu spojujícího s pomocí řek, jezer a umělých kanálů Stockholm s Göteborgem. Užijeme si koupání v moři i v jezerech, vylezeme na majáky a pokocháme se výhledem na mořské pobřeží a ptačí rezervace. Navštívíme také dánský ostrov Bornholm, ráj všech dovolenkových cyklistů, s 200 km cyklostezek. Chatky, ve kterých budeme bydlet vždy 3 noci, zpravidla leží na břehu jezera či moře nebo v jejich těsné blízkosti. Kempy jsou velice dobře vybaveny společným zázemím a zejména děti ocení obrovské trampolíny, hřiště a mnoho dalších atrakcí.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, všechny trajekty přes Balt, 9x ubytování ve čtyřlůžkových chatkách skandinávského stylu, 9x snídaně, 8x večeře, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Informace o stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří 2. den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

Bydlet budeme na třech místech: 3x na ostrově Bornholm v Dánsku - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x Vadstena - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x na ostrově Öland - 2x dvoulůžková ložnice nebo 3x dvoulůžková ložnice s oddělenými nebo společnými postelemi, společná kuchyňka s jídelním koutem, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní, případně je možné si jej zapůjčit na recepci za úplatu; ve většině kempů jsou k dispozici pro děti trampolíny a dětská hřistě, někdy i bazén.

Příplatek za obsazení chatky 2mi osobami: 7500 Kč

Příplatek za obsazení chatky 3mi osobami: 2500 Kč

Upozozorňujeme na omezený počet chatek pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Program

1. Odjezd v pozdních večerních hodinách, přejezd do Německa, trajektem na Bornholm.

2.–3. Cyklistika po ostrově Bornholm: koupání, rybářská městečka a udírny ryb, neobvyklé opevněné kostely, lesy a větrné mlýny, výlet na hrad Hammershus, západ slunce na útesech; libovolné trasy dle vlastního uvážení po cyklistických stezkách a klidných silničkách (30-80 km denně).

4. Ranní trajekt na jih Švédska a přejezd na sever k jezeru Vättern, zastávka v lízatkovém městečku Granna, možnost procházky ke skanzenu; přejezdový den bez kol; ubytování v chatkách na 3 noci.

5. Cyklistika malebnou krajinou se zastávkou u runového kamene Rök s nejdelším nápisem, ruiny cisterciáckého kláštera Alvastra, v přírodní rezervaci Omberg, vodní hrad ve Vadsteně (35–45 km).

6. Cyklistickou stezkou lemující technickou památku Göta–kanál; klášter Vreta Kloster; kaskáda zdymadel Berg u jezera Roxen; návrat autobusem zpět do kempu (35–50 km).

7. Ranní přejezd autobusem do Linköpingu, návštěva Gamla Stan (staré město), po prohlídce půldenní cyklistika závěrečné části Göta–kanálu do historického městečka Söderköping (25–35 km), odpoledne přejezd na ostrov Öland; ubytování v chatkách na 3 noci.

8. Öland: na kole ostrovní krajinou: větrné mlýny, letní královské sídlo Solliden s nádhernými zahradami ve městě Borgholm, starověká kruhová hradiště, skanzen Himmelsberga, Kapelludden - ruina kaple svaté Birgity (40–50 km).

9. Cyklistika v okolí nejslavnější pláže severního Ölandu jménem Böda Sand, maják Långe Erik, Trollskogen - začarovaný les (30–40 km).

10.–11. Prohlídka přístavního města Kalmar, vodního zámku a jeho historické části, přesun k menhirům na kultovním místě Ales Stenar, noční trajekt z Ystadu do Swinoujscie, návrat v pozdních odpoledních hodinách.

Náročnost

1

Nástupní místa

Praha, Ústí n.L.

Jiná sdělení

Povrch a profil

asfalt, výjimečně šotolina, převážně rovinatý až zvlněný profil.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks