Jižní Vietnam na kole  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Letecky
Jižní Vietnam na kole
 

 

Stát(y): Jižní Vietnam

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Na dosah rušnému životu na Mekongu

Saigon (Ho Či Minovo město) a NP Cat Tien

Gurmánské zážitky jedinečné vietnamské kuchyně

Závěrečná relaxace na plážích ostrova Phu Quoc

Ubytování v turistických hotelích se snídaní, doprovodný autobus

Atraktivní krajina jižního Vietnamu překypující vláhou, šťavnatě zelenými rýžovými políčky, tropickým ovocem všech barev a tvarů, živoucími vesničkami vonícími po netradiční směsi koření nám poskytne zázemí pro vyhledávaný aktivní odpočinek v období evropské zimy.

Naši cestu zahájíme v Saigonu - živoucí metropoli kombinující moderní život velkoměsta se složitou a pestrou minulostí.  Pohnutou válečnou historii země si připomeneme u tunelů Vietcongu v Cu Chi. V NP Cat Tien budeme mít možnost zažít pravou vietnamskou džungli a na břehu Jihočínského moře zase možnost pozorovat život tradičních rybářských vesniček. Několik atraktivních cyklistických dní strávíme v deltě Mekongu - po úzkých betonových cestičkách, vratkých lávkách či na palubě lokálních přívozů budeme zakoušet autentický život na březích tohoto pulzujícího veletoku naší planety.

Jak už je u našich zájezdů tradicí, neochudíme vás ani o závěrečné plážové radovánky, tentokrát na kouzelném ostrově Phu Quoc.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce CK a místní cyklistický průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Saigon–Praha, vnitrostátní přelet Phu Quoc–Saigon, všechny transfery, přeprava zavazadel během celého programu, loď na Phu Quock a všechny přívozu v deltě Mekongu, 12x hotel se snídaní, 1x společný nocleh v tradičním longhouse, bakšiše místním průvodcům a řidičům, vstupné do NP a rezervací, informační materiály, čerstvé ovoce a pitná voda během cyklistických etap.

Cena nezahrnuje

Přeprava kola letadlem: 2x 90 EUR (platí se kartou při odbavení na letišti).

Povinný příplatek za jednolůžkový pokoj 6 000 Kč.

Cestovní pojištění:

Společně s pojišťovnou UNIQA vám nabízíme cestovní připojištění, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s onemocněním Covid-19. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu od 26 Kč/den (Evropa) či od 125 Kč/den (svět).

Informace o stravování

snídaně

Informace o ubytování

12x hotel se snídaní, 1x společný nocleh v tradičním longhouse

Program

1.–2. den: 
Letecky Praha-Saigon; transfer z letiště do hotelu a ubytování na 2 noci; individuální program v Saigonu podle času příletu.
 
3. den: 
První cyklistický výlet v okolí Saigonu; systém tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války (40 km); Saigon – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, bývalý prezidentský palác, katedrála Notre Dame); kavárničky, tržnice a životem kypící ulice vietnamské jižní metropole.  
 
4. den: 
Přejezd busem do oblasti Dinh Quan; na kole rovinatou zemědělskou venkovskou krajinou až k řece Dong Nai, kterou přeplavíme místním trajektem a dostaneme se tak na okraj NP Cat Tien; cestou oběd na místní tržnici a návštěva vesnice s minoritním etnikem Ta Lai (50 km).
 
5. den:
NP Cat Tien - dopoledne pěší procházka po nejrozsáhlejší rezervaci deštných lesů v jižním Vietnamu, podél krokodýlých bažin; odpoledne vyjížďka po okolních farmách (30 km).
 
6. den: 
Busem do Tanh Linh a dále na kole přes přírodní rezervaci Nui Ong až k moři v oblasti mysu Ke Ga; ubytování na dvě noci v blízkosti moře (40-60 km).
 7. den: 
Volný den u moře nebo na kole do města Phan Thiet a dále krajinou "saharských" písečných dun do Mui Né; zpět busem (0-50 km). 
8. den: 
Na kole kolem slaných polí a farem na dračí ovoce do rybářského městečka La Gi s neuvěřitelnou flotilou plavidel všech možných tvarů, barev a velikostí; dále přírodní rezervací s mangrovovými porosty až do Binh Chau; dojezd busem do My Tho - naší vstupní brány do oblasti delty Mekongu (65 km). 
9. den
Na kole po úzkých venkovských cestičkách klikatících se uvnitř palmových hájů; podél vodního kanálu Mo Cay lemovaného pro region typickými továrničkami na zpracování vláken z kokosových skořápek (70 km). 
10. den: 
Velkolepá kmérská pagoda Ang u jezera Ba Om; na kole pokračujeme venkovskou krajinou, pro níž jsou v této oblasti typická rýžová políčka a sady s pomerančovníky; poslední km před Can Tho absolvujeme kvůli velkému provozu busem; atypický nocleh v rustikálním eco-guesthousu (62 km). 
11. den: 
Lodí na jeden z posledních tradičních asijských plovoucích trhů Cai Rang a dále do Phong Dien, kde se vylodíme; odtud pokračujeme už na kole venkovskou cestou mezi vesničkami a ovocnými sady až ptačí zahradě v Thot Not; busem do hotelu (65 km). 
12. den:
Po snídani návštěva místního plovoucího trhu Long Xuyen a transfer do Tan Hiep; poslední cyklistická etapa k archeologickému areálu Oc Eo z 6. stol. – hlavnímu městu velkolepé říše Fu-nan zabírající celou deltu Mekongu; na kole podél vodního kanálu Thoaiha až do Rach Gia; večer zabalení kol (65 km). 
13.-14. den:
Lodí (již bez kol) na ostrov Phu Quoc a ubytování na 3 noci; množství fakultativních programů: koupání, půjčení mopedu, šnorchlování, návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.  
15-16. den:
Vnitrostátní přelet do Saigonu a odtud letecky do Prahy.

Náročnost

Denní dávky kilometrů ani převýšení nejsou nijak velké, ale pohybovat se budeme v tropickém podnebí. Plánovaná trasa ujetá na kolech činí přibližně 550 km a z velké většiny se jedná o rovinatý nebo mírně zvlněný profil. Některé etapy je možné prodloužit nebo naopak zkrátit podle aktuálních potřeb jednotlivců. Celá trasa se dá dobře projet na trekingovém/ gravelovém kole, v případě horských kol doporučujeme přezout spíše na hladší pláště.

Nástupní místa

Praha

Jiná sdělení

GARANT ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Očkování a zdravotní příprava:

Poslední aktualizace 14.4.2022 

Vzdušné i pozemní hranice Vietnamu jsou od 15. 3. 2022 plně otevřeny a to pro příjezdy všech kategorií osob. 

Při vstupu na území Vietnamu se musí všechny osoby prokázat negativním výsledkem testu RT-PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2, který není starší 72 hodin, nebo negativním výsledkem antigenního testu, který není starší 24 hodin. Před odletem do Vietnamu je nutné vyplnit zdravotní prohlášení (obdoba českého příjezdového formuláře). Karanténa již není vyžadována stejně tak ani doklad o očkování proti onemocnění Covid-19 či potvrzení o prodělání onemocnění.

Po dobu pobytu na území Vietnamu jsou všechny osoby povinny používat aplikaci PC-COVID.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks