K salaším západního Dachsteinu  

Kategorie = Turistika pěší, vysokohorská, via ferraty, treky Doprava = Autobus
 

 

Stát(y): Rakousko

NOVINKA – TURISTICKÝ ZÁJEZD CK TRIP DO SALCBURSKA K salaším západního Dachsteinu POHODOVÁ TURISTIKA PRO KAŽDÉHO .... I PRO DĚTI S (PRA)RODIČI • lehké výlety k horským chatám • pěšky, lanovkou, vláčkem i na saních • opičí dráhy s výhledem na velehory Idylické výlety k horským pastvinám a salaším oblastí Dachstein West s výhledy na ledovec Dachsteinu (3005 m) a pohoří Tennengebirge. Zatímco se děti zabaví v lanovém parku, na houpačce, či u zvířátek, (pra)rodiče si vychutnají občerstvení na slunných terasách salaší s výhledem na panorama velehor i na své ratolesti.
 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

V ceně: doprava vč. kola, ubytování, pobyt. taxa, polopenze, povlečení, průvodce, pomocník průvodce, mýtné na Postalmstrasse, informační materiály. V ceně nejsou lanovky, vláček, sáňkařská dráha.

Informace o stravování

Stravování: APT a PEN: 3x, resp. 4x polopenze v apart. domě Heidi (snídaně – obložené talíře, večeře o 3 chodech + zelenina, český kuchař, bez obsluhy). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. V jídelně (=společenské místnosti) nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 360 Kč/os., resp. 480 Kč/os. zájezd č. 41402).

Informace o ubytování

Ubytování: APT: 3x, resp. 4x ve studiích a apartmánech pro 2–4 osob s 2–4lůžk. ložnicemi, vybaveným kuchyňským koutem, posezením, sat. TV (vč. českých programů), příslušenstvím v apartmánovém domě Heidi. K dispozici též apartmány pro 6 a 7 osob. Sleva 200 Kč/noc na přistýlce (rozkládací gauč či křeslo). Povlečení v ceně. V apartmánovém domě k dispozici stolní tenis, společenská místnost (= jídelna) s krbem, kachlovými kamny, možnost posezení (nápoje za Kč i z vlastních zdrojů...) Více informací a fotografi e na www.apartmany-heidi.cz. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s dobrou infrastrukturou, obchody, restauracemi a bary a koupalištěm. PEN: 3x, resp. 4x ve 2–3lůžkových pokojích s příslušenstvím (bez kuchyňského koutu) v apartmánovém domě Heidi a v sousedním penzionu. Povlečení v ceně. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 300 Kč/os./noc.

Program

Program: 1. Ranní přesun busem do Rakouska. Odpolední výlet ze St. Martina k horské chatě Moastadl s občerstvením (1 h) nebo k vyhlídkové horské restauraci Buttermilchalm (2 h). 2. Lanovkou z Russbachu na vrchol Hornspitz, výletním vláčkem k salaši Edtalmhütte, pěší panoramatický okruh kolem horských chat oblasti Dachstein-West k vyhlídce na ledovec Dachsteinu (2-4 h; pouze zájezd 41402). 3. Autobusem mýtní silnicí na náhorní planinu Postalm, pěší vyhlídkový okruh kolem starých salaší s možností občerstvení. Odpoledne z Abtenau lanovkou na Karkogel v pohoří Tennengebirge, dolů pěšky či sjezd po letní sáňkařské dráze nebo na terénních koloběžkách. 4. Ze St. Martina přechod do divoce romantického údolí Lammertal do pralesa s nejvyššími stromy Rakouska a kolem 400 let staré horské salaše Spiessalm (5 h, možnost zkrácení, návrat linkovým busem – 2 EUR). 5. Procházka po romantickém Hallstattu u stejnojmenného jezera, pěšky po atraktivní trase historické Solné cesty. Túry vedou po značených horských cestách. Pevná turistická obuv nutná.

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Nástupní místa: Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Tipy

TIP: Tyto nenáročné túry jsou vhodné i pro 4–15leté děti! Nepřehlédněte: zájezd probíhá současně s cyklozájezdy CK TRIP Pohodově kolem západního Dachsteinu A MTB-Dachstein-West (213 a 214) - i Vy si můžete vzít s sebou kolo a programy kombinovat!

Jiná sdělení

Upozornění: průvodce CK TRIP doprovází souběžně probíhající cykloprogram, zájemce o turistický program vybaví informacemi a kopií mapy. Jde o dobře značené trasy individuálně snadno zvládnutelné!

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks