Klenot Dolomit - NP Stelvio-Ortler   

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Klenot Dolomit - NP Stelvio-Ortler
 

 

Stát(y): Itálie

Největší národní park v Itálii - 26.08. - 01.09.2012

krásná a neopakovatelná túra pod severními svahy ORTLERU - nejdříve k chatě MADRITSCHHÜTTE - jedinečné výhledy z panoramatické terasy chaty

Největší národní park v Itálii je jakousi branou do podivuhodně krásných, ledovci pokrytých, Dolomit. Nad více než padesáti ledovcovými jezery se zvedají rozeklané štíty jako například Gran Zebrú, Cevedale a nejvyšší hora tohoto parku, Ortles (3905 m). Právě přímo pod touto majestátnou horou máme zajištěno ubytování v ***hotelu, odkud se dá podnikat nespočet túr do nitra národního parku (většinou také s možností zkrácení lanovkou), ale i poznat trochu historie tohoto kouzelného kraje. ***hotel v malebném horském středisku Sulden nám dodá zázemí a pohodu na menší či větší túry podle možností každého z vás. Pokoje mají, samozřejmě, vlastní soc. zařízení, sat. TV, telefon, trezor. Snídaně je formou švédského stolu, večeře se skládá vždy z předkrmu (teplého nebo studeného), hlavního jídla a zákusku. Denně je také salátový švédský stůl, 1x místo večeře italská večeře, 1x typická jihotyrolská večeře a 1x večeře při svíčkách. Hotel dále nabízí relaxaci v krytém bazénu, sauně nebo vířivce.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 2x večeře, 1x jihotyrolská večeře, 1x italská večeře, 1x večeře při svíčkách, volný vstup do hotelového bazénu a sauny, ložní prádlo, ručníky, doprava klimatizovaným autobusem, všechny výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Informace o stravování

Polopenze. Snídaně je formou švédského stolu, večeře se skládá vždy z předkrmu (teplého nebo studeného), hlavního jídla a zákusku. Denně je také salátový švédský stůl, 1x místo večeře italská večeře, 1x typická jihotyrolská večeře a 1x večeře při svíčkách.

Informace o ubytování

***hotel v malebném horském středisku Sulden nám dodá zázemí a pohodu na menší či větší túry podle možností každého z vás. Pokoje mají, samozřejmě, vlastní soc. zařízení, sat. TV, telefon, trezor. Hotel dále nabízí relaxaci v krytém bazénu, sauně nebo vířivce.

Příplatek: 1lůžkový pokoj 2 000 Kč.

Program

1. den:

odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
2. den:

ráno příjezd do SULDENU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, výjezd lanovkou k chatě KANZELHÜTTE, pěší túra lehkou cestou buď k chatě DÜSSELDORFHÜTTE (převýšení 450 m, 1-1,5 hod.) a poté zpět k hotelu (klesání 800 m - 2 hod.), nebo panoramatickou cestou zpět do údolí (400 m klesání) s fantastickými výhledy na východní stěny ORTLER (3905 m n. m.), třetí variantou je zpáteční cesta lanovkou, takže pro tyto „pohodáře" zbyde dost času na krátké procházky v okolí Kanzelhütte, večeře.
3. den:

snídaně, výjezd lanovkou do výšky 2610 m n. m., krásná a neopakovatelná túra pod severními svahy ORTLERU - nejdříve k chatě MADRITSCHHÜTTE - jedinečné výhledy z panoramatické terasy chaty (250 m převýšení, 1-1,5 hod.), zpět k prostřední části lanovky (580 m klesání, 1,5-2 hod.), výstup na HINTERGRATHÜTTE, nové pohledy na údolí Suldenu z východního svahu Ortleru (460 m stoupání, 2 hod.) a mírným klesáním k chatě LANGENSTEIN (2350 m n. m., 1 hod.), zpět do údolí a do hotelu lanovkou (možnost zkrácení túry s využitím kabinkové lanovky od Bergrestaurantu k prostřední stanici), varianta pro lehčí túru - od chaty Madritschhütte zpět ke kabinkové lanovce (1 hod.), kterou se vrátíte zpět do údolí a pěšky k hotelu s možností podrobnějšího poznání městečka Sulden (1-2 hod., podle délky trasy po městečku), italská večeře.
4. den:

snídaně, odjezd k jezeru HAIDERSEE, lanovkou na HAIDER ALM (2120 m n. m.), pohodlnou túrou na SCHÖNEBEL (50 m klesání, 2 hod.) a poté pěšky k autobusu (550 m klesání, 1,5 hod.), pro zdatnější túra na ELFER (2925 m n. m., 800 m převýšení - tam i zpět 4 hod.), lanovkou zpět do údolí, pro méně zdatné lehčí varianta s túrou kolem jezero HAIDERSEE (žádné převýšení), všichni odjezd do hotelu, večeře.
5. den:

snídaně, odjezd autobusem do údolí MARTELLTAL, krátká túra k chatě ZUFRITT (převýšení 250 m, tam a zpět 4 hod. chůze) u nádherného jezera ZUFRITTSEE, odjezd zpět do hotelu, pro zdatné výjezd lanovkou na SCHAUBACHHÜTTE, poté přechod přes sedlo MADRITSCHJOCH (3128 m n. m., převýšení 550 m, 2 hod.) po cestě č. 151 a okolo jezera Zufrittsee až k autobusu, možnost dojet na parkoviště místním busem (1600 m klesání, dalších 5,5 hod., celkem tedy 7,5 hod.), asi nejhezčí túra ve skupině Ortler s krátkým přechodem přes možný ledovcový jazyk, typická místní večeře.
6. den:

snídaně, autobusem do TRAFOI TRAFOI , odtud místními mikrobusy do sedla STILFSERJOCH (příplatek 6 EUR, 50 serpentin - opravdový zážitek), varianta A: po cestě č. 20 kolem jezera GOLDSEE k chatě FURKELHÜTTE (500 m klesání, 3-3,5 hod.), jedinečné výhledy na Madatsch, Trafoier Eiswand a západní svahy Ortleru - pro zdatné s možností výstupu na RÖTLSPITZE (3026 m n. m., 1hod.), varianta B: výjezd lanovkou k chatě FURKELHÜTTE (2250 m n.  m.), krátké procházky kolem této chaty a lanovkou zpět k autobusu, večeře při svíčkách.
7. den:

snídaně, cestou krátká zastávka u jezera RESCHENSEE - asi nejfotografovanější místo Dolomit, a potom už odjezd do ČR, příjezd do ČR v nočních hodinách.

Náročnost

3

Nástupní místa

České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno

Jiná sdělení

Garantem Ck Poznání.

Poznámka

Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks