Korsika na kole pohodově  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Korsika na kole pohodově
 

 

Stát(y): Francie


* Cyklopobyt u moře, (cyklo)výlety do hor s podporou autobusu
* ubytování v mobilhomech, polopenze
* azurové moře s písečnými plážemi, přírodní krásy a lokality UNESCO

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře, neuvěřitelných přírodních útvarů a megalitických výtvorů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Z Bastie zamíříme do jižní části ostrova a z kempové základny poblíž „starého přístavu“ Porto-Vecchio budeme s podporou autobusu vyjíždět do horských sedel a malebnou krajinou sjíždět na kole zpátky k moři. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější města a prehistorická naleziště korsického jihu, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy (ze kterých si podle své úrovně vybere každý) a dopřejeme si báječné koupání v moři i tůňkách horských kaskád. Cestou nás přitom bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima). Na přelomu srpna a září má Korsika pro cyklistiku optimální klima, denní teploty jsou příjemné, silnice nejsou tak plné jako v letní sezoně a všude podél nich dozrává povolený doping v podobě fíků a ostružin – a také vína, které budeme moci ochutnat i v tekuté podobě.

 

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování v mobilhomu s polopenzí, všechny výlety, uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi EUR 17,5/os., skupinové slevy)

Příplatek za elektrokolo 1000 Kč

Informace o stravování

Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, připravované českým kuchařem; jídelníček tvoří čerstvé potraviny nakooupené přímo na místě; stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale zaparkovaným velkým karavanem).  Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůžkové ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. 

Povinná kauce na platná na příjezdu: 300 EUR/1 mobilhome (respektive 75 EUR/1 osoba.

Povnný příplatek za jednolůžkový pokoj: 5100 Kč

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, na pétanque), obchody (menší supermarket, suvenýry), restaurace (snack bar, pizza) aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 200 m.

Program

1.–2. Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, přejezd východním do kempu v Porto-Vecchio.

3. Skalní útvary a vodopád Piscia di Gallo, přehrada L´Ospedale, sjezd kolem pravěkého hradiště Castellu d´Araghju k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km).

4. Autobusem k pravěké pevnosti Cucuruzzu-Capula, odtud na kole přes olivové městečko Sainte Lucie.de-Tallano a vinice Fiumicicoli do nejkorsičtější z korsických měst Sartène (30-70 km); možnost prodloužení k menhirovému poli Cauria (+26 km).

5. Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), odpolední cyklistika s možností koupání na mysech Pertusato a Sperone (15-20 km).

6. Autobusem k přehradě L´Ospedale a dále do sedla Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím do Solenzary s možností koupání na kaskádách říček Polischellu a Purcaraccia (33-60 km).

7. Autobusem do Quenzy a sedla Col de St. Eustache; na kole červenými skalami a údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) k největšímu menhirovému nalezišti Filitosa a dál k moři (35-60 km).

8. Na kole přes Porto-Vecchio na nejkrásnější pláže ostrova Palombaggia a Tamaricciu (38 km) či Caratoggio přezdívané Tahiti (42 km); odpolední fakultativní návštěva vinařství v oblasti Lecci.

9.–10. Ranní přejezd  do Bastie, prohlídka města, odpolední trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrrat následující den kolem poledne /odpoledne.

Náročnost

2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Jiná sdělení

Povrch a profil

asfalt, některé etapy částečně po šotolině.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce