Korsika na kole v pohodě  

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Bungalov, Karavan Doprava = Autobus
 

Stát(y): Francie


* hvězdicoé výlety s podporou autobusu
* ubytování v bugalovech s kuchyňkou
* azurové moře s písečnými plážemi

 
Korsika na kole v pohodě
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
24901 06.09.2018 - 17.09.2018 9/8 BNG /
v ceně 16990 Kč
-
0
25001 05.09.2019 - 16.09.2019 10/9 BNG /
0 / 0 Kč 16990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

Průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, trajekt na Korsiku a zpět, 9x bungalov, potřebné mapy, pojišttění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

Výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi EUR 17,5/os., skupinové slevy)

Popis zájezdu

Korsika je ostrovem krásných pláží, průzračného moře a neuvěřitelných přírodních útvarů. Nabízíme vám zde citlivě namíchaný koktejl cyklistiky, plážování a poznávání. Během deseti dní navštívíme nejvýznamnější korsická města, vychutnáme si nejkrásnější cyklistické trasy a dopřejeme si báječné koupání v moři. Zamíříme do západní a jižní části ostrova, odkud využijeme podpory autobusu do horských sedel a malebnou krajinou budeme sjíždět na kole zpátky k moři. Cestou nás bude provázet všudypřítomná vůně makchie (Napoleon prý jednou prohlásil, že podle ní by poznal svůj rodný ostrov i se zavázanýma očima). Program je koncipován tak, že strávíme vždy tři noci na jednom místě u moře, a můžeme tak vhodně kombinovat cyklistický i relaxační program. Denní výlety s podporou autobusu vycházejí vstříc všem výkonnostním úrovním cyklistů. V září má Korsika optimální klima pro cyklistiku, denní teploty jsou příjemné a silnice nejsou tak plné, jako v letní sezoně.

Program

1.–2. Odjezd dopoledne, noční přejezd do Itálie; ranní trajekt do korsické Bastie, napříč korsickým národním parkem na západní pobřeží.

3. Autobusem do nejvýše položeného sedla na Korsice - Col de Vergio (1477 m) a dále nekonečný 34kilometrový sjezd na kole přes Évisu do Porta (pro zájemce malá zajížďka do kaňonu Spelunca ); fantastické přírodní útvary Calanche, malebná korsická vesnička Piana (50 km).

4. Okruh korsickým vnitrozemím přes malebnou horskou vesničku Vico; možnost koupání v řece Liamone, přes Casaglione zpět na pobřeží; odpočinek a koupání na pláži u kempu (50 km).

5. Hlavní město Ajaccio, typické korsické tržiště, muzeum a rodný dům Napoleona; odpoledne na kole údolím řeky Taravo (korkové duby, olivy, vinná réva) za prehistorickou kulturou Filitosa až do Propriana (30 km), možnost prodloužení podél pobřeží (57 km).

6. Autobusem do nejkorsičtějšího z korsických měst Sartène; na kole k megalitickým památkám Cauria (35 km).

7. Autobusem do sedla Col de St. Eustache a odtud na kole svéráznou krajinou s nádhernými výhledy, přes vesničky Aullène, Zonza a Ste. Lucie de Tallano zpět k moři do Propriana (50 km); alternativně přes sedlo s vesničou Arbellara (64 km).

8. Bílá perla ostrova Bonifacio (prohlídka města, fakultativní vyjížďka lodí), přejezd autobusem na východní pobřeží (den bez kol).

9. Skalní útvary a vodopád Piscia de Gallu, přehrada L´Ospedale, sjezd k moři (35 km); alternativně přes Zonzu a Levii (75 km) nebo okruh z kempu na nejkrásnější pláže ostrova (36 km).

10. Autobusem k přehradě L Ospédale a dále přes sedlo Col de Bavella (1218 m) s bílou madonou, famózní výhledy na všechny strany - skalní scenérie věží Bavella, dohled až na moře; na kole údolím a kolem kaskád říčky Polischellu do Solenzary, možnost koupání (55 km).

11.–12. Ranní/dopolední přejezd do Bastie, odpolední/podvečerní trajekt na pevninu, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Náročnost

2

Nástupní místa

Praha, Beroun, Plzeň

Informace o ubytování

Vždy 3 noci v kempu na jednom místě - 3x na západním pobřeží u Sagone, 3x na jihozápadním pobřeží u Propriana, 3x na jihovýchodním pobřeží u Porto Vecchia. Vybavení bungalovů: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1. ložnice oddělené postele, 2. ložnice s manželskou postelí, vlastní povlečení); společný prostor (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC).

Příplatek za jednolůžkový pokoj 5100 Kč.

Informace o stravování

Individuální stravování – místní restaurace v kempu nebo blízkém městečku, využití společné kuchyňky v bungalovu (možnost nákupu potravin na místě).

Jiná sdělení

Povrch a profil

většinou asfalt (místy horší kvality, variantně šotolina); kopcovitý profil (základní trasy jsou vždy kratší, převážně z kopce - do sedla vás vyvezeme autobusem, variantní trasy jsou delší, kopcovitější, avšak rozmanitější).
Doporučené kolo:silniční (místy asfalt horší kvality), trekingové nebo horské.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK ADVENTURA

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.