Korutanská jezera a Alpe-Adria  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Korutanská jezera a Alpe-Adria
 

 

Stát(y): Rakousko

Slunný kout pod jižními Alpami
• cyklostezkami okolo jezer
• jižansky přívětivá drávská kotlina
• atraktivní etapou do Slovinska

Díky výhodné poloze našeho penzionu objedete nejkrásnější korutanská jezera: mondénní
a zároveň největší Wörthersee – „Korutanskou riviéru" s luxusními hotely a vilami v krásných zahradách, jezero Ossiacher See s monumentálním hradem, ale i menší jezírka Keutschachersee a Faaker See. Atraktivním zpestřením je nová cyklostezka lemovaná Julskými Alpami z italského Tarvisia do slovinské Mojstrany.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, polopenze, průvodce, informační materiály, povlečení a ručníky, pobyt. taxa.

Cena nezahrnuje

V ceně není vstupné na placené pláže a vyhlídku Pyramidenkogel Klagenfurt (11 EUR/os.), vstup do termálů Villach (16,50 EUR/os.).

Informace o stravování

3x polopenze v ceně. Snídaně formou bufetu a večeře o 3 chodech v restauraci gasthofu. Polopenze začíná večeří po první etapě a končí snídaní v den odjezdu.

Informace o ubytování

3x ve 2-3lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu-gasthofu. 1lůžkový pokoj za příplatek 900 Kč/os./pobyt. K dispozici společenská místnost = jídelna a restaurace (možnost posezení). Povlečení a ručníky v ceně. Wifi zdarma.

Program

1.–2. Po nočním přesunu etapa po cyklostezce z Feldkirchenu podél jezera Ossiacher See s mohutným hradem Landskron a opičí zahradou, přes Villach a odbočkou k malebnému Faakersee do našeho penzionu na Drávské cyklostezce (44/69 km). 3. Z mondénního letoviska Velden objedeme po rovinaté stezce největší z korutanských jezer – Wörthersee přes Klagenfurt. Prodloužení k vyhlídce Pyramidenkogel a kolem Keutschachersee, koupání (60 km). 4. Z rakouského Arnoldsteinu po trase Alpe-Adria do italského Tarvisia a po cyklostezce kolem jezer Fusine a skokanských můstků Planica. Přes Kranjskou Goru do Mojstrany (40/52 km). Prodloužení kolem vodopádu Peričnik k chatě Aljažev dom pod stěnu Triglavu (+23 km). 5. Po Drávské cyklostezce k pláži v Seebodenu u jezera Millstättersee (32/41 km). Odjezd do ČR. Profil tras zvlněný, povrch asfalt a jemná šotolina.

TIP MTB: pro vášnivé bikery máme připravené atraktivní MTB trasy!

RELAXACE: jeden večer po etapě možnost návštěvy lázní „Kärntner Therme Warmbad" ve Villachu (naším busem s min. 8 zájemci).

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Nástupní místa: Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Jiná sdělení

Cena D12 platí pouze v pokoji se 2 plně platcími os.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Za krásami alpských jezer a jezírek

Za krásami alpských jezer a jezírek

Po říčních, údolních i rovinatých jezerních cyklostezkách pronikneme do nitra překrásné krajiny Solné komory, jakési jemné verze norských fjordů uprostřed nepřístupných hor. Spatříte jezera velká i hluboká, honosná...

9970 Kč

 
Podunajská cyklostezka + Wachau & Mostviertel

Podunajská cyklostezka + Wachau & Mostviertel

Projedeme přírodně nejpodmanivější část Podunajské stezky – Wachau a moštový kraj Mostviertel podél řeky Ybbs, jež spojuje Alpy s Dunajem. Naše trasy lemují terasovité vinice, kláštery, ruiny hradů, vrcholky Alp i Předalpí...

6450 Kč

 
Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol

Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol

Grossglocknerská panoramatická silnice v ceně zájezdu! Náš autobus vám usnadní průnik na jižním úpatí nejvyšší hory Rakouska, Grossglockner (3798 m). Atraktivně sestavený program nejoblíbenějších tras v Italských i Rakouských...

9980 Kč

 
Engadin a Adiže

Engadin a Adiže

Příjemně pojaté putování na kole Alpami širokými a pozvolně klesajícími údolími řek Innu a Adiže, jež otvírají úchvatné výhledy na okolní alpské hřebeny s ledovci. Nad Innem se nad vámi rozklene ledovcová Bernina (4055 m)...

8850 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.