Lázně Hajdúszoboszló a slavnosti květin 2014  

Doprava = Autobus
Lázně Hajdúszoboszló a slavnosti květin 2014
 

 

Stát(y): Maďarsko

Relaxační wellness víkend v Jižním Maďarsku s ubytováním v luxusním hotelu s vlastními lázněmi. V době největších maďarských slavností s květinovým korzem.

Relaxační wellness víkend v Jižním Maďarsku s ubytováním v luxusním hotelu s vlastními lázněmi. V době největších maďarských slavností s květinovým korzem.

Nadchly vás nejmodernější lázně Maďarska Hajdúszoboszló a chcete si užívat v léčivých vodách termálů? Poznat kraj a kulturu i jezdecké umění Hajdúků, a to ještě v době největších slavností Maďarska – květinového festivalu v Debrecenu? Pobytový zájezd do termálních lázní v době slavností.
Ubytování v hotelu s vlastními lázněmi!
Termální lázně: lázně Hajdúszoboszló , hotelové lázně, akvapark, příp. i lázně Debrecen .

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s vlastními termálními lázněmi, 2x polopenzi formou bohatého bufetu, průvodce, pojištění CK

Cena nezahrnuje

Komplexní pojištění a veškeré vstupné (16 200 HUF) a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje.

Příplatky

1 000 CZK jednolůžkový pokoj
140 CZK komplexní pojištění
400 CZK večeře

Informace o stravování

2x polopenze v hotelu, snídaně i večeře formou bohatého bufetu, k večeři se podává voda - ostatní nápoje se objednávají u číšníka a platí se zvlášť, 1x fakultativně (za příplatek) večeře v typické místní hospodě - čárdě s vínem a živou hudbou k tanci, nebo lze zajistit opět v hotelu.

Informace o ubytování

2x v hotelu v Hajdúszoboszló s vlastními lázněmi a wellness

Program

1. den: odjezd z Prahy ve 22 hodin od stanice metra C – Budějovická východ ul. Olbrachtova, z autobusové zástavky, křižovatka ul. Budějovická a Vyskočilova, další odjezdová místa jsou Brno a po trase, svozy od 4osob za příplatek 300 Kč: Hradec Králové a Pardubice, transfer přes Slovensko.

2. den: cesta kolem Tiszkých jezer se zastávkou u jezera, přejezd do HAJDÚSZOBOSZLÓ , návštěva národního parku Hortobágy (UNESCO, 600 km2), chráněná flóra a fauna puszty, prohlídka expozic: hospoda Velká čárda, Pastýřské muzeum*, Devítidírkový most, vahadlové studně, tradiční suvenýry z kůže, ovčí vlny, rohoviny, typická keramika, fakult. vyjížďka bryčkou po pusztě* a pozorování bílého rohatého dobytka, stáda koní a ovce račky, jezdecké umění hajdúků, setkání s gastronomií v pravé čárdě, ubytování a koupání v hotelových termálních a zážitkových lázních.

3. den: celodenní koupání v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ , areál s desítkami vnitřních i venkovních bazénů plaveckých či s mořskými vlnami a možností animačních programů, vířivek a romantických zákoutí lázeňského parku s jezírkem, plaveckými bazény a řadou typických hospůdek s maďarskými specialitami (maďarský guláš, lángoše, rybí polévka halászlé) a rozsáhlý moderní aquapark za příplatek cca 2.000 Ft, tobogány aj. vodní atrakce), v blízkosti je nejmodernější Wellness city, fakultativně možnost večeře a posezení v typické maďarské čárdě s hudbou a tancem.

4. den: dopoledne koupel v hotelových lázních, odpoledne DEBRECEN , historické a kulturní centrum kraje, druhé největší město Maďarska , návštěva botanické zahrady *, popř. termálních lázní a prohlídka města, Velký kalvínský kostel, barvitý festival u příležitosti státního svátku, karneval květin a alegorické vozy, krojované průvody s hudbou, pobyt v termálních lázních Debrecen , možnost večeře ...a na závěr možná i ohňostroj, odjezd do ČR pozdě v noci.

5. den: návrat v ranních hodinách

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a průběhu slavností.

Nástupní místa

Praha, Brno

odjezd z Prahy ve 22 hodin od stanice metra C – Budějovická východ ul. Olbrachtova, z autobusové zástavky, křižovatka ul. Budějovická a Vyskočilova, další odjezdová místa jsou Brno a po trase, svozy od 4osob za příplatek 300 Kč: Hradec Králové a Pardubice, transfer přes Slovensko

Tipy

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 3.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 3.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 11.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
Kartičky na pojištění spolu s formulářem obdržíte od průvodce na začátku zájezdu, pokud máte pojištění připlaceno. Nezapomeňte si s sebou vzít i kartičku vaší zdravotní pojišťovny.

Orientační ceny vstupného

Hortobágy , Pastýřské muzeum: 550 Ft, bryčkou po pusztě 2.100 Ft/2-3 hod, Debrecen, botanická zahrada 600 Ft, Debrecén, termální lázně 1500 ft. Hajduszoboszló, aquapark 2 400Ft, Hajduszoboszló,veřejné lázně 2 400Ft.

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné 22 000 HUF€, z toho na vstupy16 200 HUF. Ceny vstupného v textu jsou orientační dle loňského roku a jsou uvedeny ve forintech. V Maďarsku možná výměna forintů za eura, někdy i za Kč. Cenová hladina podobná české – ovoce, zelenina, suvenýry, víno, klobásy. Nenechají vás chladnými suvenýry z puszty, které svědčí o výtečné zručnosti hajduků a jsou mnohem levnější než v Budapešti. V některých bankách a směnárnách možná i výměna Kč. V Maďarsku je velice dobré a cenově dostupné víno a na tržnici zelenina, víno a paprika.

Možné slevy

pro děti do 12 let

Poznámky

Termální lázně::
Hajdúszoboszló , obrovský lázeňský park s veškerým vybavením, voda 36–380C teplá s obsahem jódu a siřičitých kysličníků, (pohybové ústrojí, gynekologické a kožní potíže. vnitřní i venkovní bazény s růz. složením, perličky a vířivky, dětský i plavecký bazén, nudapláž, několik bufetů a restaurací s maďarskou kuchyní. Lázně v hotelu v Hajdúszoboszló : vnitřní bazén, možnost sauny a masáží za příplatek;

Zajímavosti

Jezdecké show csikosů a Kochova pětka. umění maďarských honáků csikosů a bedyarů sahá až do 9. století do dob osídlování Maďarska a mělo vojensklý význam.V době romantismu rakouský malíř Hermann Koch vytvořil obraz jezdce s pustě, který ovládá 5 koní naráz. Toto a také přinucení koně sedět jako pes nebo padnout na povel do trávy a neslyšně se plazit, nechat si práskat maďarským bičem u uší a nehnout brvou...je součástí jezdecké show, které dnes předvádí na pusztě. V národním parku Hortobagy se navíc setkáty se stády divokých koní a ovcí "račka" a kudrnatých prasátek "mangalika" a divokých černých buvolů i bílého rohatého dobytka.

Jiná sdělení

Garant partnerská ck.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks