Londýn na kole  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
 

Stát(y): Velká Británie

Letecky v menší skupině
Ubytování v hotelu nedaleko centra města
Po husté síti cyklostezek
Přiměřeně pestrý koktejl zajímavostí

 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Londýn–Praha ve výši 4500 Kč, transfer z/na letiště, 5x hotel, 5x snídaně v kavárně, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Cena nezahrnuje

zapůjčení kvalitního kola na místě asi 40 GBP/os./pobyt (v ceně cyklistický zámek a helma, ale helmu doporučujeme si vzít vlastní).

Popis zájezdu

Od roku 2010, kdy byl v Londýně zaveden systém veřejných půjčoven kol, se síť cyklistických magistrál a stezek neuvěřitelně rozrostla a kolo se stalo v Londýně velmi oblíbeným dopravním prostředkem. A právě toho využíváme v našem dalším zájezdu ze série městské cyklistiky. Londýn je rovinatý a cyklostezky kopírují síť kanálů, jež nám mnohdy pomohou zapomenout na rušný život nad námi. Na kole budeme v přiměřeném tempu objevovat krásy tohoto velkoměsta s architektonickými skvosty let minulých i současných. Pokusili jsme se namíchat�dostatečně pestrý koktejl zajímavostí od historie až po současnost, od pamětihodností až po zeleň parků. Záleží už jen na vás, jak se rozhodnete si jej vychutnat. Některá místa si prohlédneme ze sedla kola, jiná samozřejmě i zevnitř. Oproti ostatním evropským městům má Londýn jednu velkou výhodu. Mnohé přední galerie, muzea a další místa můžete navštívit zcela zdarma. Ministerstvo kultury totiž tyto instituce podporuje a financuje z peněz, které vybere z „hazardu“ (gamblingu).

Program

1. den

Odlet ráno/dopoledne z Prahy do Londýna, ubytování, vyzvednutí kol v Southbank, odpolední a večerní projížďka: Trafalgar Square, The National Gallery, přes St. Jame s Park a kolem Buckingham Palace do Hyde Parku, piknik u jezera The Serpentine v Hyde Parku; návrat do hotelu (16 km).

2. den

„Překvapení na nábřeží“– z hotelu v Claphamu po nábřeží kolem Tate Modern, St Paul’s Cathedral, Royal Courts of Justice do British Museum, návšteva muzea; od něj přes Soho, Covent Garden a Leicester Square do Westminster Abbey; Palace of Westminster, House of Commons, Big Ben, prohlídka; poté návrat do hotelu (29 km).

3. den

„Putování za nultým poledníkem“ – z hotelu po jižní straně Temže kolem Shakespeare’s Globe Theatre na Monument (památník velkého požáru Londýna, 62 metrů vysoká věž v City poblíž London Bridge); bývalý královský palác Tower of London; starými doky do moderní části města Docklands, obchodního centra Londýna; jakmile opustíme mrakodrapy, projedeme farmou Matchute na Isle of Dogs za kterou se vnoříme do tunelu pod Temží, který nás zavede ke Cutty Sark a National Maritime Museum až ke Greenwich Observatory s nultým poledníkem; po prohlídce se vrátíme zpět k řece a pojedeme lodí zpět do centra města a do hotelu (32 km).

5. den

„To se musí vidět“ – přes Hyde Park, Little Venice, Abbey road Beatles crossing do Sherlock Holmes Museum; poté přes Regent’s park kolem London ZOO a do Camden Town (rozchod) – British Museum (rozchod) – South Bank – hotel (35 km).

4. den

„Pryč z centra“ – kolem stadionu Wimbledon přes Richmond Park plný vysoké zvěře za nepřeberným množstvím krásné květeny v Kew Botanic Garden; podél Temže zpět (40 km).

6. den

„Muzea a nákupy“ – kolem Chelse Football Stadium k Design Museum ve čtvrti Kensington; dále k Victoria and Albert Museum, Science Museum, Natural History Museum (rozchod); po kulturním zážitku v muzejích navštívíme jeden z nejluxusnějších a nejproslulejších obchodních domů na světě Harrods; dále kolem Buckingham Palace a Westminster na South Bank kde vrátíme kola; metrem zpět do hotelu; dle letových řádů odjezd na letiště a odlet do Prahy (20 km).

Náročnost

asfaltové cyklostezky, rovinatý, místy zvlněný profil

Informace o ubytování

Budeme bydlet v malém rodinném hotelu s dvaceti plně vybavenými dvoulůžkovými pokoji s WiFi připojením v ceně nedaleko krásného parku Clapham Common.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Informace o stravování

5x snídaně

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je CK Adventura

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.