Matterhorn, klenot Švýcarska  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Matterhorn, klenot Švýcarska
 

 

Stát(y): Švýcarsko


Svět čtyřtisícových alpských vrcholů

čtyřtisícovky ověnčené ledovci

zubačky, lanovky, alpské metro"

walliský večer s grilováním v ceně


Ve Walliských Alpách, na italsko-švýcarských hranicích, jihozápadně od horského městečka Zermatt se nachází Matterhorn známý jako Mont Cervin nebo Monte Cervino. Je okouzlující, fotogenický a svým vzhledem alpské krásy se právem nazývá klenot Švýcarska. Během týdenního zájezdu poznáme podrobněji jeho nejbližší okolí, projdeme se pod jeho úpatím, projedeme se zubačkou i lanovkou, navštívíme také kouzelné údolí Saas Fee, zaplaveme si v termálních lázních. Ubytování máme v ***hotelu u městečka Stalden, jen několik kilometrů před světoznámým střediskem Zermatt, které je branou do této skvostné krajiny. Pokoje mají vlastní soc. zařízení (WC a sprcha), sat. TV a telefon. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 4 chodech. Jedenkrát je místo večeře walliský večer s grilováním. Tento hotel je nejideálnějším východiskem do údolí Mattertal a poskytuje dostatek klidu a relaxace v této části Alp.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x grilování, ložní prádlo, ručníky, doprava klimatizovaným autobusem, všechny výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Informace o stravování

Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 4 chodech. Jedenkrát je místo večeře walliský večer s grilováním.

Informace o ubytování

Ubytování máme v ***hotelu u městečka Stalden, jen několik kilometrů před světoznámým střediskem Zermatt, které je branou do této skvostné krajiny. Pokoje mají vlastní soc. zařízení (WC a sprcha), sat. TV a telefon.

Příplatek: 1lůžkový pokoj 1 700 Kč.

Program

1. den:

odjezd v odpoledních hodinách z ČR přes Rakousko do Švýcarska.
2. den:

ráno příjezd do hotelu, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, kolem oběda odjezd do malého městečka STALDEN, lanovkou na GSPON a menší hřebenová túra podle vlastních možností, zpět lanovkou nebo přes RIEDJI do STALDENRIEDU či pěšky až do Staldenu, poté všichni pěšky do hotelu, první krásné výhledy na čtyřtisícovky, večeře.
3. den:

snídaně, odjezd do TÄSCH, odtud pěšky nebo vláčkem (4 km) do ZERMATTU, více možností túr: lehká túra - výjezd zubačkou a lanovkou přes RIFFELBERG až na GORNERGRAT, první ledovcové doteky, fantastický kruhový výhled na MATTERHORN a ledovec GORNERGLETSCHER, zpět do střední části pěšky a zubačkou zpět do Zermattu - prohlídka nejznámějšího lyžařského střediska, středně těžká túra - výjezd na ROTHORN a pěšky přes čtyři jezera zpět do údolí. Další možností je i procházka k salaši STAFEL. Odjezd vláčkem do Taeschu a odtud autobusem do hotelu, walliský večer s grilováním.
4. den:

snídaně, lehce odpočinkový den, autobusem do kouzelného lázeňského městečka LEUKERBAD, výjezd lanovkou do průsmyku GEMMIPASS, kde začínají Bernské Alpy, nádherné výhledy, krátká túra u jezera DAUBENSEE, zpět do lázní, odpoledne volno - návštěva termálních lázní, odjezd do hotelu, večeře.
5. den:

snídaně, odjezd autobusem do SAAS FEE, výjezd „alpským metrem" na MITTELALLLIN - ohromující výhledy na MONTE ROSU a další čtyřtisícovky, zpět do stanice FELSKINN a pěšky do Saas Fee. Dále možnost méně či více náročných túr v okolí Saas Fee, například přes chatu BRITANNIA - fantastické pohledy na MATTMARKSEE až do PLATTJEN, dále buď do Saas Fee nebo pěšky až na HANNIG a dolů do údolí lanovkou, odjezd do hotelu, večeře.
6. den:

snídaně, odjezd autobusem do GRÄCHENU, lanovkou na SEETAL, příjemná a poměrně pohodlná túra přes WANNENHORN do HANNIGALPU - možnost ochutnávky vynikajícího sýru na salaši, lanovkou zpět do Grächenu (nebo pro zdatnější pěšky), báječné výhledy na FLETSCHHORN a WEISSMIES WEISSMIES , odjezd do hotelu autobusem, večeře.
7. den:

snídaně, dopoledne odjezd do ČR.
8. den:

příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno

Tipy


Jiná sdělení

Zájezd pořádáme ve spolupráci s CK Poznání.

Poznámka

Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks