Moravská stezka a Baťův kanál  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Moravská stezka a Baťův kanál
 

 

Stát(y): Čechy, Morava

Za přírodním a kulturním bohatstvím Slovácka

  • ubytování v hotelu na Velehradě
  • kraj folklóru, historie a vína
  • Slovácko = slunce v lidech a zemi

Cyklostezky podél Baťova kanálu a řeky Moravy nabízejí netradiční možnost, jak poznat Slovácko ze sedla kola. Navazují na ně Moravské vinařské stezky, které nás provedou vinařskými vesnicemi na úbočí Chřib. Na kole na Slovácku jezdí prakticky každý. Ať už do zaměstnání, za vzděláním, za zábavou, do vinohradu či za modlitbou. Kultura Slovácka je spjata s vinnou révou a vinařstvím. Kromě malebné přírody spatříme klenoty našeho kulturního dědictví: zámek Buchlovice, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, Velehrad. Zážitek slibuje ubytování v hotelu Skanzen přímo v areálu Modrá s kulisou nejvýznamnějšího poutního místa České republiky - Velehradu - na pozadí Buchlovských hor.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, snídaně, povlečení a ručníky, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Informace o stravování

1x snídaně formou bufetu. Na trase i v místě ubytování četné restaurace. Večeře možná v hotelové restauraci.

Informace o ubytování

1x v ***hotelu Skanzen ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím a TV v centru malebného městečka Modrá v těsném sousedství Velehradu. 1lůžkový pokoj za příplatek 400 Kč/os./noc. WiFi zdarma.

Program

Program:

1. Od zámku Smraďavka do Buchlovic na zámek a po Moravské vinné cyklostezce do Tučap. Dále po Bzenecké cyklotrase kolem rozhleden Floriánka a Doubí do Bzence. V Bzenci je pozoruhodný zámek a u kaple sv. Floriana Fantomasovo auto, kde je možné se občerstvit. Naše trasa pokračuje přes Váté písky („Moravskou Saharu“) a přes Veselí nad Moravou do Uherského Ostrohu. Na závěr Přírodním parkem Chřiby po Moravské vinné stezce do našeho důstojného cíle ve Velehradě, v jednom z nejvýznamnějších poutních míst v ČR (67 km). Kratší trasa bez Bzence (53 km).

2. Procházka překrásným Velehradem a archeoskanzenem Modrá, na kolech po Cyrilometodějské cestě do Starého Města. Podél Baťova kanálu se spoustou lodí, zdymadel, hospůdek přes zámek Napajedla do Otrokovic. Odsud podél řeky Moravy po Moravské stezce do „Hanáckých Athén“, Kroměříže (40 km). Projížďka městem, které bylo v roce 1997 vyhlášeno nejkrásnějším historickým městem České republiky (Arcibiskupský zámek, Květná a Podzámecká zahrada – UNESCO). Naložení kol, odjezd domů. Povrch: rovinaté  cyklostezky v Pomoraví, mírně zvlněné cesty a vedlejší silnice v Chřibech.

Náročnost

1-2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Jihlava, Brno.

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks