Národní parky a moře Černé hory  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus Strava = PP
 

Stát(y): Černá Hora

V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie.

 
Národní parky a moře Černé hory
 

Foto klientů

Nejsou připojeny žádné fotografie

 

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
26001 29.06.2018 - 08.07.2018 8/7 HOT / PP
CAM / PP
APT /
v ceně 13990 Kč
8990 Kč
11490 Kč
-
-
-
0
26002 24.08.2018 - 02.09.2018 HOT / PP
CAM / PP
APT /
v ceně 13990 Kč
8990 Kč
11490 Kč
-
-
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

doprava klimatizovaným autobusem (3500km) se speciálním krytým vlekem na kola, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč, 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 7x polopenze nebo nižší cena: 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech s vlastní stravou (za příplatek 1222 Kč/os. 2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu), nebo nejnižší cena: 7x ubytování v kempu ve vlastních stanech s vlastní stravou, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

strava u levnějších variant, 1x společná večeře v horách u varianty privátní dům a stan (porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije, cca 13EUR, ale je součástí polopenze při jejím doplácení), vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky: 1lůžkový pokoj v nejdražší variantě 2600 Kč, místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních u varianty stan a privátní dům (večeře - tradiční balkánská jídla) 2490 Kč (polopenze začíná 2.den večeří a končí 9. den snídaní), garance 2lůžkového pokoje u varianty privátní dům 1222 Kč/os.

Popis zájezdu

Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem. Hlavní město Černé Hory (Montenegro) je Podgorica (dříve Titograd). Země hraničí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Albánií. Podnebí je na pobřeží středomořské, ve vnitrozemí kontinentální se stálým příjemným počasím v letních měsících. Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.

Program

1- 2. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě PLJEVLJA. Návštěva pašovy mešity GAZI HUSEIN s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie. Krátká zastávka u unikátního pravoslavného kláštera Svaté trojice z 12. století. Přejezd ze sedla Mijakovići do pohoří NP DURMITOR přes monumentální most v kaňonu řeky Tary (možnost 40km po nefrekventované silnici v závislosti na příjezdovém čase). Nocleh v hotelu/privátních domech/kempu v horském středisku ŽABLJAK (3 noci na stejném místě).

3. - 4. den: DURMITOR nabízí cyklotúry dle individuálních schopností. Od nejjednodušší túry po hrubých asfaltkách k tajemným jezerům VRAŽJE, RIBLJE k řeckému pohřebišti, nebo na vyhlídku ČUROVAC s výhledem do 1300m hlubokého kaňonu divoké Tary. Pro zdatné okružní cesta DURMITORSKÝ PRSTENEC kolem úbočí celého masivu ve výšce kolem 1500 m s lahůdkovým převýšením 2000 m a výhledy na celé pohoří (40-80 km). Jeden ze dnů možnost společné fakultativní večeře pro klienty ubytované v privátních domech nebo ve stanech - jehně nebo pstruh, salát, víno, rakije (cca 13 EUR).

5. den: na kolech sjezd do kaňonu řeky TARA. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) až do DUBRILOVINY (klášter sv. Jiří z 16.st.), (45 km po nefrekventované asfaltce). Přejezd do NP BIOGRADSKA GORA se stejnojmenným jezerem ledovcového původu ve výšce 1094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Prohlídka kláštera MORAČA, přesun k moři do aparthotelu nebo apartmánu/privátních domů/kempu na Budvanské riviéře (4 noci na stejném místě). Večerní koupání.

6. den: celodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO obklopeného vysokými horami na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítky druhů ryb), návštěva městečka VIRPAZAR. Cyklotrasa z CETINJE podél jezera přes RIJEKU CRNOJEVICI (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s překrásnými výhledy na vodní hladinu, nebo projížďka loďkou po jezeře s rybí pochoutkou k obědu (45 km prázdnou asfaltkou). Další variantou je individuální volno u moře.

7. den: cesta autokarem desítkami serpentín a panoramatických vyhlídek na BOKU KOTORSKOU (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v NJEGUŠI (rodný dům černohorského vládyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, za příplatek ochutnávka, přejezd přes pohoří Lovčen, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km s možností zkrácení trasy, asfalt).

8. den: odpočinkový den u moře, možnost projížďky po Budvanské riviéře. Pro zájemce dopolední výlet busem do Kotoru.

9. den: odjezd busem do TIVATU, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (cca 60 km), koupání, průjezd městem slavných námořníků, PERASTEM, ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA. Noční přejezd přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domů.

10. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava.
Svozy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Mladá Boleslav, Turnov.

Informace o ubytování

CAM: 7x ubytování v kempu ve vlastních stanech

APT: 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech v Žabljaku a u moře. Garance 2lůžkového pokoje 1 222 Kč/os.

HOT: 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízenímPříplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu/aparthotelu 2600 Kč.

Informace o stravování

CAM: vlastní strava, všude v místech ubytování a každý den na cyklotúrách je možné se individuálně občerstvovat a stravovat za rozumné ceny. Příplatky:7x místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2490 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní)

APT: vlastní strava, všude v místech ubytování a každý den na cyklotúrách je možné se individuálně občerstvovat a stravovat za rozumné ceny. Příplatky: 7x místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2490 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní)

HOT: 7x polopenze

Jiná sdělení

Pořadatelem zájezdu je CK Poznání.

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.