Národní parky a moře Černé hory  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Národní parky a moře Černé hory
 

 

Stát(y): Černá Hora

V roce 1991 UNESCO vyhlásilo Černou Horu ekologickým státem, který je svými přírodními i kulturně-historickými poklady skutečným skvostem bývalé Jugoslávie.

Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko-albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2 500 m vysokým Bobotov Kukem, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem. Hlavní město Černé Hory (Montenegro) je Podgorica (dříve Titograd). Země hraničí se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem a Albánií. Podnebí je na pobřeží středomořské, ve vnitrozemí kontinentální se stálým příjemným počasím v letních měsících. Velmi úspěšná hitovka pro treková i horská kola se středně těžkou obtížností (stupeň 2-3, dle zvolených variant) v jedné z nejkrásnějších oblastí Balkánu.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem (3500km) se speciálním krytým vlekem na kola, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 7x polopenze nebo nižší cena: 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech s vlastní stravou (za příplatek 1222 Kč/os. 2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu), nebo nejnižší cena: 7x ubytování v kempu ve vlastních stanech s vlastní stravou, vedoucí zájezdu, informační materiály, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu.

 

 

Cena nezahrnuje

Strava u levnějších variant, 1x společná večeře v horách u varianty privátní dům a stan (porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije, cca 13 EUR, ale je součástí polopenze při jejím doplácení), vstupné do památek, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Další připlatky: místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních u varianty stan a privátní dům (večeře - tradiční balkánská jídla) 2 690 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní),

Informace o stravování

CAM: vlastní strava, všude v místech ubytování a každý den na cyklotúrách je možné se individuálně občerstvovat a stravovat za rozumné ceny. Příplatky: 7x místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2490 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní)

APT: vlastní strava, všude v místech ubytování a každý den na cyklotúrách je možné se individuálně občerstvovat a stravovat za rozumné ceny. Příplatky: 7x místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2690 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní)

HOT: 7x polopenze

 

Informace o ubytování

CAM: 7x ubytování v kempu ve vlastních stanech

APT: 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech v Žabljaku a u moře. Garance 2lůžkového pokoje 1 222 Kč/os.

HOT: 3x ubytování v hotelu v horách a 4x v aparthotelech nebo apartmánech na pobřeží ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 1lůžkový pokoj v hotelu za příplatek 2600 Kč.

Program

1–2. Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě Plevlja. Návštěva pašovy mešity Gazi Husein s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie. Krátká zastávka u unikátního pravoslavného kláštera Svaté trojice z 12. století. Přejezd ze sedla Mijakovići do pohoří NP Durmitor přes monumentální most v kaňonu řeky Tary (možnost 40km po nefrekventované silnici v závislosti na příjezdovém čase). Nocleh v hotelu/privátních domech/kempu v horském středisku Žabljak (3 noci na stejném místě).

3.–4. Durmitor nabízí cyklotúry dle individuálních schopností. Od nejjednodušší túry po hrubých asfaltkách k tajemným jezerům Vražje, Riblje k řeckému pohřebišti, nebo na vyhlídku Čuravc s výhledem do 1300 m hlubokého kaňonu divoké Tary. Pro zdatné okružní cesta Durmitorský prstenec kolem úbočí celého masivu ve výšce kolem 1500 m s lahůdkovým převýšením 2000 m a výhledy na celé pohoří (40-80 km). Jeden ze dnů možnost společné fakultativní večeře pro klienty ubytované v privátních domech nebo ve stanech - jehně nebo pstruh, salát, víno, rakije (cca 13 EUR).

5. Na kolech sjezd do kaňonu řeky Tara. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (UNESCO) až do Dubriloviny (klášter sv. Jiří z 16.st.), (45 km po nefrekventované asfaltce). Přejezd do NP Biogradska Gora se stejnojmenným jezerem ledovcového původu ve výšce 1094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Prohlídka kláštera Morača, přesun k moři do aparthotelu nebo apartmánu/privátních domů/kempu na Budvanské riviéře (4 noci na stejném místě). Večerní koupání.

6. Cesta autokarem desítkami serpentín a panoramatických vyhlídek na Boku Kotorskou (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v Njeguši (rodný dům černohorského vládyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu, za příplatek ochutnávka, přejezd přes pohoří Lovčen, možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vládyky Petra II. Petroviče Njegoše (45 km s možností zkrácení trasy, asfalt).

7. Celodenní výlet do NP Skadarské jezero na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka atd., desítky druhů ryb), návštěva městečka Virpazar. Cyklotrasa z Cetinje podél jezera přes Rijeku Crnojevici (kdysi kouzelné letovisko dvora sv. Nikoly) s překrásnými výhledy na vodní hladinu, nebo projížďka loďkou po jezeře s rybí pochoutkou k obědu (45 km prázdnou asfaltkou). Další variantou je individuální volno u moře.

8. Odpočinkový den u moře, možnost projížďky po Budvanské riviéře. Pro zájemce dopolední výlet busem do Kotoru.

9. Odjezd busem do Tivatu, rovinatá etapa kolem Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do Igala (cca 60 km), koupání, průjezd městem slavných námořníků, Perastem, ostrov Gospa od škrpljela. Noční přejezd přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domů.

10. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Náročnost

2-3

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava.

Jiná sdělení

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.