Nejkrásnější trasy z Heidi + něco navíc  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Nejkrásnější trasy z Heidi + něco navíc
 

 

Stát(y): Rakousko

Po nejoblíbenějších trasách s výhledy
· úžasný start do zájezdu „balkónem“ Ewige Wand
· romantické salaše i středověké hrady
· alpská jezera a chytání pstruhů

Nově sestavený atraktivní program po nejoblíbenějších trasách vybraných našimi průvodci. Zavedeme Vás na proslavená i tajná místa po stezkách a horských silničkách kolem průzračných alpských bystřin i vodopádů, překrásných jezer i jezírek do oblasti Severních vápencových Alp a Taur. Denně se budeme kochat čarokrásnou přírodou. Naše trasy vedou romantickými údolími a na planiny se starými rázovitými horskými salašemi, zvoucími k občerstvení. Stoupání na vyhlídkové vrcholy a náhorní planiny nám usnadní autobus i lanovka.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, pobyt. taxa, polopenze, průvodce, povlečení a ručník, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně není lanovka na Planai (13,50 EUR), chytání pstruhů 11 EUR/os.

Informace o stravování

4x; resp. 7x polopenze v Pensionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 450 Kč/os., 900 Kč/os. u 20904).

TIP: možnost objednání svačin na etapu (35 Kč, objednávka i platba na místě).

Informace o ubytování

4x; resp. 7x ve studiích a apartmánech pro 2–4 osoby s 2–4lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou a. TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 300 Kč/noc na přistýlce. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 500 Kč/os./noc. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, zdarma WiFi, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.

TIP: navštivte www.apartmany-heidi.cz s bohatou fotogalerií a tipy na pěší a jiné výlety v okolí.

Program

1. Ranní přesun do Rakouska s atraktivním začátkem u chaty Predigstuhl. Skalním tunelem a balkónem vápencové stěny Ewige Wand do Bad Goisern. Po cyklostezce R2 Salzkammergutweg kolem jezera Hallstätter See s prohlídkou slavného Hallstattu (34 km). 2. Z Ramsau klesající silničkou a lesní cestou úpatím Dachsteinu a po cyklostezce do Schladmingu, kabinovou lanovkou na Planai (mezistanice 1342 m, vrchol 1906 m) a na kolech do romantického údolí Untertal s hospůdkami a mohutným vodopádem Riesachfall; zpět do Schladmingu divokou soutěskou (49 km). 3. Busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu Postalm, na kolech k salaším a panoramatický sjezd po staré Postalmstrasse a soutěskou do Abtenau (37 km). 4. Okruh z Filzmoos jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze, kolem 400 let starých horských chat Hofalmen (občerstvení, panoramata) a jezírka Almensee do údolí Neubachtal (40 km) .5. Údolím Zederhaustal a Riedingtal v alpské ablasti Lungau k chatě a jezírku Schlierer Alm a dál k salaším Königalm a Örgenhias Alm. Přes St. Michael a kolem hradu Moosham do Mauterndorfu se středověkým hradem (65/35 km, pouze u 20903). 6. Pěšky nebo na kolech do údolí Lammertal (10-16 km, oblíbené chytání a grilování pstruhů), zpět naším autobusem. Odpoledne aktivní odpočinek na koupališti Badesee ve St. Martinu (pouze u 20903). 7. Údolím Grossarltal z Grossarlu po nové cyklostezce přes Hüttschlag v Národním Parku Vysoké Taury k jezírku Ötzlsee na úpatí nejvyšších vrcholů Rakouska a zpět (34 km) nebo se zajížďkou k některé ze staletých horských salaší (46/60 km, 400-500 m převýšení, výhledy, občerstvení, pouze u 20903). 8. Ze St. Martina do Ebenu a po cyklostezce podél horního toku Enže až na „konec světa“ do netčeného údolí Marbachtal k rázovité chalupě s občerstvením, zpět do Flachau (20/46 km). Odjezd do ČR.

RELAXACE: večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 19 EUR/2 h. vč. sauny; uskuteční se při min. zájmu 8 účastníků). Infrasauna v Pensionu Heidi (200 Kč/h pro 3 osoby). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1×za pobyt.

Náročnost

2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Jiná sdělení

20903 * státní svátek

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Za krásami alpských jezer a jezírek

Za krásami alpských jezer a jezírek

Po říčních, údolních i rovinatých jezerních cyklostezkách pronikneme do nitra překrásné krajiny Solné komory, jakési jemné verze norských fjordů uprostřed nepřístupných hor. Spatříte jezera velká i hluboká, honosná...

8850 Kč

 
Meandry a termály Mošoňského Dunaje

Meandry a termály Mošoňského Dunaje

Dopřejte tělu i duchu lahodící kombinaci pohodové cykloturistiky v rovinatém maďarském Podunají, komfortního ubytování a koupání v termálních lázních! Trasy vedou lužními lesy, kolem romantických meandrů a říčních ramen Mošoňského Dunaje,...

7950 Kč

 
Cyklostezkou od Alp k Dunaji & Wachau & Mostviertel

Cyklostezkou od Alp k Dunaji & Wachau & Mostviertel

Projedeme přírodně nejpodmanivější část Podunajské stezky – Wachau a moštový kraj Mostviertel podél řeky Erlauf, spojující Alpy s Dunajem. Naše trasy lemují terasovité vinice, vrcholky Alp, malebné vesnice, kláštery a proslulé vinohrady. Každý den...

5750 Kč

 
Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol

Cyklostezky Dolomit a Východních Tyrol

Grossglocknerská panoramatická silnice v ceně zájezdu! Náš autobus vám usnadní průnik na jižním úpatí nejvyšší hory Rakouska, Grossglockner (3798 m). Atraktivně sestavený program nejoblíbenějších tras v Italských i Rakouských...

9450 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.