Nejkrásnější trasy z Heidi + něco navíc  

Kategorie = Cykloturistika Doprava = Autobus
Nejkrásnější trasy z Heidi + něco navíc
 

 

Stát(y): Rakousko

Po nejoblíbenějších trasách s výhledy
· úžasný start do zájezdu „balkónem“ Ewige Wand
· romantické salaše i středověké hrady
· alpská jezera a chytání pstruhů

Nově sestavený atraktivní program po nejoblíbenějších trasách vybraných našimi průvodci. Zavedeme Vás na proslavená i tajná místa po stezkách a horských silničkách kolem průzračných alpských bystřin i vodopádů, překrásných jezer i jezírek do oblasti Severních vápencových Alp a Taur. Denně se budeme kochat čarokrásnou přírodou. Naše trasy vedou romantickými údolími a na planiny se starými rázovitými horskými salašemi, zvoucími k občerstvení. Stoupání na vyhlídkové vrcholy a náhorní planiny nám usnadní autobus i lanovka.

 
 

Termíny a rezervace

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

doprava vč. kola, ubytování, pobyt. taxa, polopenze, průvodce, povlečení a ručník, informační materiály.

Cena nezahrnuje

V ceně není lanovka na Planai (13,50 EUR), chytání pstruhů 11 EUR/os.

Informace o stravování

4x; resp. 7x polopenze v Pensionu Heidi (česky hovořící personál). Večeře i snídaně – výběr ze dvou variant (první a poslední den menu jednotné). Začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč. Nebo bez polopenze z vlastních zásob ve vybavených kuchyňkách apartmánů (sleva 450 Kč/os., 900 Kč/os. u 20904).

TIP: možnost objednání svačin na etapu (35 Kč, objednávka i platba na místě).

Informace o ubytování

4x; resp. 7x ve studiích a apartmánech pro 2–4 osoby s 2–4lůžk. ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou a. TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 300 Kč/noc na přistýlce. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 500 Kč/os./noc. Povlečení a ručník v ceně. V jídelně možnost posezení, zdarma WiFi, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.

TIP: navštivte www.apartmany-heidi.cz s bohatou fotogalerií a tipy na pěší a jiné výlety v okolí.

Program

1. Ranní přesun do Rakouska s atraktivním začátkem u chaty Predigstuhl. Skalním tunelem a balkónem vápencové stěny Ewige Wand do Bad Goisern. Po cyklostezce R2 Salzkammergutweg kolem jezera Hallstätter See s prohlídkou slavného Hallstattu (34 km). 2. Z Ramsau klesající silničkou a lesní cestou úpatím Dachsteinu a po cyklostezce do Schladmingu, kabinovou lanovkou na Planai (mezistanice 1342 m, vrchol 1906 m) a na kolech do romantického údolí Untertal s hospůdkami a mohutným vodopádem Riesachfall; zpět do Schladmingu divokou soutěskou (49 km). 3. Busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu Postalm, na kolech k salaším a panoramatický sjezd po staré Postalmstrasse a soutěskou do Abtenau (37 km). 4. Okruh z Filzmoos jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze, kolem 400 let starých horských chat Hofalmen (občerstvení, panoramata) a jezírka Almensee do údolí Neubachtal (40 km) .5. Údolím Zederhaustal a Riedingtal v alpské ablasti Lungau k chatě a jezírku Schlierer Alm a dál k salaším Königalm a Örgenhias Alm. Přes St. Michael a kolem hradu Moosham do Mauterndorfu se středověkým hradem (65/35 km, pouze u 20903). 6. Pěšky nebo na kolech do údolí Lammertal (10-16 km, oblíbené chytání a grilování pstruhů), zpět naším autobusem. Odpoledne aktivní odpočinek na koupališti Badesee ve St. Martinu (pouze u 20903). 7. Údolím Grossarltal z Grossarlu po nové cyklostezce přes Hüttschlag v Národním Parku Vysoké Taury k jezírku Ötzlsee na úpatí nejvyšších vrcholů Rakouska a zpět (34 km) nebo se zajížďkou k některé ze staletých horských salaší (46/60 km, 400-500 m převýšení, výhledy, občerstvení, pouze u 20903). 8. Ze St. Martina do Ebenu a po cyklostezce podél horního toku Enže až na „konec světa“ do netčeného údolí Marbachtal k rázovité chalupě s občerstvením, zpět do Flachau (20/46 km). Odjezd do ČR.

RELAXACE: večerní návštěva Therme Amadé (vstupné 19 EUR/2 h. vč. sauny; uskuteční se při min. zájmu 8 účastníků). Infrasauna v Pensionu Heidi (200 Kč/h pro 3 osoby). Zdarma vstup do Seeparku v St. Martinu (jezírko, atrakce) denně po 15 h + na celý den 1×za pobyt.

Náročnost

2

Nástupní místa

Jablonec n. N., Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Stará Boleslav, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Jiná sdělení

20903 * státní svátek

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Okolo Neziderského jezera a krajem modré frankovky

Okolo Neziderského jezera a krajem modré frankovky

Vrchol vinařsko-cyklistické sezóny na rakousko-maďarském pomezí na cyklostezkách mezi vinicemi i rákosem okolo Neziderského jezera, v místě střetu nejvýchodnějších výběžků Alp a nejzápadnějších výběžků Pannonské nížiny. Etapa po cyklostezce...

5450 Kč

 
Amadé bike

Amadé bike

Po horských šotolinových cestách objevíte nové pohledy na světoznámé lyžařské středisko Ski Amadé. Důmyslně sestavené trasy pro milovníky alpských panoramat! Na kolech zdoláte dva vrcholy, které se pyšní vyznamenáním TOP 10 nejvyhlídkovějších...

8550 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2019, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks