Pohodový týden v Alpách - Itálie - Kouzelné údolí Val Gardena a Piz Boe  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Pohodový týden v Alpách - Itálie - Kouzelné údolí Val Gardena a Piz Boe
 

 

Stát(y): ,Itálie

Během tohoto zájezdu navštívíme asi jednu z nejkrásnějších oblastí Dolomit - Alta Badiu, která se rozkládá od centra Selly až k úpatí horské oblasti Kronplatz.

Dosáhneme nejznámějšího vrcholu Piz Boe (3 152 m n. m.), projdeme se po náhorní planině Gherdenacia, poznáme staré obydlí Ladinů, kteří si ještě stále zachovávají svůj jazyk, vychutnáme si pohled na světoznámou Marmoladu a Civettu atd. Ubytování máme v ***hotelu v malém městečku Wolkenstein v nadmořské výšce 1563 m n. m. v elegantních a útulných pokojích se sprchou a WC, telefonem, sat. TV. Snídaně je formou švédského stolu a večeře výběrem z menu o 4 chodech (včetně dezertového a salátového švédského stolu). Jednou místo večeře máme typický místní večer a 1x ochutnávku místní pálenky - grappy.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typická italská večeře, 1x ochutnávka grappy, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků za 245  Kč a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Povinný příplatek za jednolůžkový pokoj 2700 Kč.

Informace o stravování

6x snídaně formou švédského stolu, 5x večeře výběrem z menu o 4 chodech (včetně dezertového a salátového švédského stolu, 1x typická italská večedřer a 1x ochutnávka místní pálenky - grappy.

Informace o ubytování

***hotel v malém městečku Wolkenstein v nadmořské výšce 1563 m n. m. v elegantních a útulných pokojích se sprchou a WC, telefonem, sat. TV.

Program

1. Odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.

2. Příjezd do WOLKENSTEINU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odjezd k lanovce, výjezd na COL RAISER (2 106 m). Základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↓450 m): po cestě na chatu REGESBURGER HÜTTE (2 037 m) s nádhernými výhledy, dále přes chatu JUAC HÜTTE (1 903 m) až do hotelu. Zbytek volného odpoledne lze využít k procházkám např. po staré cestě do PLANU, večeře.

3. Snídaně, pěšky k údolní stanici lanovky, výjezd do průsmyku GRÖDNER JOCH (2 298 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑400 m, ↓800 m): po dolomitské cestě č. 2 na chatu PUEZ HÜTTE (2 475 m), dále po stejné cestě, po cca 15 minutách odbočka na cestu č. 16 a nádherným údolím LANGENTAL až do hotelu - překrásná, středně těžká túra. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↓500 m): k chatě PANORAMA (2 130 m) - panoramatické výhledy na celé údolí Val Gardena i Langkofel, poté sestup vozovou cestou až do hotelu, večeře.

4. Odjezd busem do PORDOIJOCHU, výjezd lanovkou na SASS PORDOI (2 950 m). Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑200 m, ↓650 m): přes skalní stupně na vrchol PIZ BOE (3 152 m) - nádherný a nezapomenutelný výhled, zpět k chatě RIFUGIO PORDOI (2 829 m), dále strmou sutí na skalní římsu Selly až k chatě FRANZ KOSTNER (2 500 m) - úchvatné pohledy do údolí, sestup kolem jezera LECH DE BOE na CREP DE MONT, sjezd lanovkou do CORVARY - těžší, ale jedinečná túra s fantastickými „panoramaty“. Lehčí varianta (2 z 5; 6 hod., ↑350 m, ↓350 m): z Sass Pordoi zpět lanovkou, busem do průsmyku CAMPOLONGO (1 875 m), výstup kolem chaty KAISER k jezeru LECH DE BOE (2 230 m) pak stejnou cestou jako první skupina, odjezd do hotelu, večeře.

5. Snídaně, odjezd busem do GRÖDNER JOCHU (2 298 m). Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓550 m): po severním masívu Piz Boe k nádherným vodopádům a poté sestup do CORVARY. Pro zdatné možnost prodloužení o výstup na vyhlídku CREP DE SELA (1 867 m). Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↓550 m): z průsmyku pohodlnou cestou pod SAS CRAMPAS a přes chatu EDELWEISS (1 832 m) do CORVARY, zpět do hotelu busem, typická italská večeře.

6. Snídaně, odjezd busem do sedla SELLA JOCH (2 180 m). Základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓200 m): po cestě FRIDRICH-AUGUST-WEG kolem kouzelného velikána LANGKOFEL přes PLATTKOFEL HÜTTE (2 297 m) až k chatě COMICI (2 153 m), odtud k chatě CIAMPINOI (2 254 m), sjezd lanovkou k hotelu - středně náročná túra s fantastickými výhledy. Pro méně zdatné plnohodnotná náhrada - lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): od busu nenáročná túra pod stěnu LANGKOFEL okolo chaty COMICI až k horní stanici lanovky jako první skupina a sjezd dolů, večeře.

7. Snídaně, dopoledne odjezd do ČR s krátkou zastávkou na procházku ladinskými vesnicemi SERES a MISCI - jedná se o samoty na slunné straně prudkých údolních svahů s krásnými nedávno restaurovanými domy a mlýny. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Náročnost

2–3

Nástupní místa

Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha.

Svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava.

Jiná sdělení

Dětské ceny

děti do 6 let – 10 690 Kč

děti 7 –12 let – 11 990 Kč

Dětské ceny jsou platné pouze při ubytování s 2 dospělými osobami.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks