Pohodový týden v Alpách - Val di Fiemme s kartou  

Kategorie = Pěší turistika Doprava = Autobus
Pohodový týden v Alpách - Val di Fiemme s kartou
 

 

Stát(y): Itálie

Středisko Val di Fiemme, nazývané často také Brána Dolomit, nabízí typické italské slunce a nepředražené služby. Díky krásnému panoramatu hlubokých alpských lesů se Val di Fiemme stalo jedním z nejnavštěvovanějších provincií v oblasti Trentino.

Val di Fiemme leží v nadmořské výšce 952 - 2 489 m n. m. Příroda Val di Fiemme je typicky alpská, charakteristická vysokým pohořím s nádherně zalesněnými horami. Řeka Avisio, tekoucí v údolí, dokresluje celkové panorama Val di Fiemme. Jih je ohraničen oblastí Lagorai a sever střediskem Latemar. Pro milovníky historie je zajisté zajímavou skutečností, že ve 12. století Val di Fiemme založilo feudální republiku - Magnifica Communita di Fiemme. Svědkové této doby, domy tehdejších aristokratů v Cavalese, se zachovali dodnes. Budeme ubytovaní v komfortním ****hotelu jen pár kilometrů od Predazza, ve kterém na nás čekají 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, fénem, sat. TV, ledničkou, telefonem a Wi-Fi zónou.Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech. Součástí hotelu je i relaxační zóna s krytým bazénem a saunou. Výhodou je určitě i karta na lanovky v celém údolí Val di Fiemme.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Odj./Příj.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit

Nejsou vypsány již žádné další aktuální termíny pro tuto sezónu. (Všechny termíny v aktuální sezóně již proběhly)

Cena zahrnuje

5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typická italská večeře, Fiemme Mountain Pass, vstup do relaxační zóny s krytým bazénem, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2500 Kč

Pojištění léčebných výloh vč. pojištění na horskou turistiku a připojištění storna zájezdu do 30 000 Kč: 385 Kč.

Informace o stravování

Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech.

Informace o ubytování

Ubytovaní v komfortním ****hotelu jen pár kilometrů od Predazza, ve kterém na nás čekají 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, fénem, sat. TV, ledničkou, telefonem a Wi-Fi zónou. Součástí hotelu je i relaxační zóna s krytým bazénem a saunou.

Program

1. Odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
2 .Příjezd do BELLAMONTE (1 300 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 4 hod., ↑240 m, ↓400 m): odjezd naším busem k přehradě LAGO DI PANÉVEGGIO (1 462 m) krátká procházka kolem přehrady, výstup na pevnost FORTE DOSSACCIO (cca 1 700 m) a zpět do hotelu sestupem do Bellamonte, večeře.
3. Snídaně, odjezd busem do PAMPEAGA, lanovkou a pěšky k chatě PASSO FEUDE (2 175 m). Základní varianta (3,z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup k nádherně položené chatě RIFUGGIO TORRE DI PISA (2 671 m), odkud jsou fantastické výhledy, dále téměř měsíční krajinou k soutěsce FORCELLA DEI CAMOSCI a zpět k horní stanici lanovky - krásná jedinečná túra v srdci Dolomit, která patří mezi nejhezčí panoramatické túry v Dolomitech. Sjezd lanovkou zpět k busu. Lehčí varianta (2 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓250 m): jen kratší výstup směrem k chatě Torre di Pisa a pak po vrstevnici k další chatě MAIERL-ALM (2 037 m) a zpět přes průsmyk PASSO PAMPEAGO (1 990 m) zpět k busu. Odjezd busem na hotel, večeře.
4. Snídaně, autobusem do CAVALESE. Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓1 000 m): výjezd lanovkou až na PAINON DEL CERMIS, pěknou cestou k jezeru BOMBASEL, sestup k jezeru LAGORAI a stálým klesáním až k horní stanici první lanovky (1 250 m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓180 m): od lanovky k jezeru BOMBASEL a zpět k lanovce přes TRAPPOLU (2 401 m), sjezd dolů lanovkou, krátká prohlídka města CAVALESE. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
5. Snídaně, pěšky do EL ZIRMO, výjezd lanovkou na AL CERVO (1 960 m), pěšky až pod průsmyk PASSO LUSIA. Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod., ↑400 m, ↓400 m): pod štíty CIMA DI LASTE k jezeru LAGO DI LUSIA (2 333 m), sestup k chatě MALGA BOCCHE a traverzem k horní stanici lanovky, sjezd dolů k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑300 m, ↓300 m): túra pouze k jezeru LUISA, zpět k horní stanici, sjezd lanovkou a pěšky do hotelu. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod., ↑800 m, ↓800 m): od jezera Lago di Lusia výstup na CIMA BOCCHE (2 785 m), nádherné vyhlídky a kolem zákopů z 1. sv. války k jezeru stejného názvu zpět k lanovce, večeře - typické místní speciality.
6. Snídaně, odjezd busem do průsmyku PAMPEAGO, výjezd lanovkou pod M. ANGELLO (2 358 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑400 m, ↓800 m): okružní túra kolem vrcholu M. Angello přes PELENZANA (2 169 m), BAITO VALBONA (2 194 m) ke spojnici turistických cest LA  PORTA, odkud se vydáme po vrstevnici s možností výstupu na CORNON (2 189 m), odkud už jen sestoupíme do údolí k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 2 hod., ↑300 m, ↓300 m): stejná cesta k odbočce LA PORTA a poté přímo k horní stanici lanovky a sjezd k busu. Přejezd naším busem do hotelu, všichni večeře.
7.  Snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.

Náročnost

2

Nástupní místa

Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Svoz je realizován při minimálním počtu 4 osob.

Jiná sdělení

Dětské ceny

děti do 12 let – 12 990 Kč

Dětské ceny jsou platné pouze při ubytování s 2 dospělými osobami.

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks