Polsko - Polské Bieszczady na kole v pohodě NOVINKA!!!  

Kategorie = Cykloturistika Ubytování = Hotel Doprava = Autobus Strava = PP
Polsko - Polské Bieszczady na kole v pohodě NOVINKA!!!
 

 

Stát(y): Polsko

Polské Bieszczady mají mnoho nej - jde o nejjižnější část Polska, kterou její řídké osídlení řadí k místům s nejmenším světelným znečištěním v Evropě. Poloniny polských Bieszczad (UNESCO) jsou nejzápadnější z Karpatských polonin a jejich nevelká výška (nejvyšší hora Tarnica měří 1 346 m) jim nic neubírá na jejich malebnosti a výhledy z nich nám dávají nahlédnout až na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi a Slovenska. Zájezd je zcela bez nočních přejezdů!

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Jakkoliv opuštěné, divoké a nepřístupné, jsou bieszczadské hory protkány hustou sítí lesních a polních cest, které jsou ideální pro cyklistické eskapády a jezdit po nich přináší opravdové potěšení. Nedávají tady prý dobrou noc lišky, ale spíše medvědi, rysi a vlci. Dá se tady celé týdny toulat a užívat si noční oblohy bez oslnění z města. Cesty údolími karpatských polonin nás zavedou na místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků. Poněkud rušněji bude u přehrady Solina, která je největší v zemi. K atrakcím parku, který leží v Podkarpatském vojvodství, patří i vlaková úzkokolejka původně vozící dřevo, dnes turisty. Klasická železnice sleduje stopy Švejka putujícího tímto zapomenutým koutem Polska na haličskou frontu. Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných též pro trekkingová kola. Některé úseky vedoucí přes hřebeny jsou vhodné pro „horaly“.

 
 

Termíny a rezervace

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín.

KódTermínNocí/Prog.Ubyt./StravaPojištění dnů/CenaCena zájezduCena FMKredit
27201 05.08.2021 - 11.08.2021 6/7 HOT / PP
0 / 0 Kč 15990 Kč
-
0

Pro rezervaci zájezdu klikněte na termín. Dětské ceny po rozkliknutí konkrétního termínu.

Kredit = věrnostní sleva, kterou získáváte účastní na tomto zájezdu. Nárok na věrnostní slevu získáváte den po absolvování tohoto zájezdu.
Cena FM = Cena First Minute s uplatněnou slevou za včasné objednání

Tip: Klikněte na termín pro zobrazení podrobností včetně ceny
Tip: Klikněte na ubytování pro zobrazení detailu ubytování a poptávkového formuláře daného ubytování

Jak se přihlásit na zájezd?

Dokumenty ke stažení k organizaci zájezdů

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem (2 000 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu, 6x ubytování v hotelu s polopenzí, sportovní instruktor, informační materiály.

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek, fakultativní akce, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu: 315 Kč

Informace o stravování

Polopenze

Informace o ubytování

Hotel

Program

1. Ranní odjezd z ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v centru Bieszczad ve středisku USTRZYKI GÓRNE.

2. Po silnici podél říčky Wolosaty do SMOLNIKU, kde se nachází dřevěný kostel sv. Michala Archanděla z 18. století zařazeného mezi památky UNESCO. Dále pokračujeme podél řeky San do DWERNIKU, kde si prohlédneme další z řady dřevěných kostelů sv. Michala Archanděla. Poté odbočíme na lesní cyklostezku vedoucí údolím skrze Caryňské poloniny podél kempů a Caryňského potoku. Následně vyjedeme na silnici, po které se vydáme směrem zpět od BEREŽKI do BRZEGI GORNE, kde nás bude čekat autobus, který nás zaveze na ubytování (40 km).

3. Po silnici vyjíždíme přímo z hotelu až do malé vsi CHMIEL s dřevěným kostelem sv. Mikuláše. Pokračujeme podél řeky San k ZATWARNICA, kde odbočíme na lesní cyklostezku. Pomocí pozvolného stoupání (400 m) jedeme k hřebenům, lesní cesta nás dovede až do obce LUTOWISKA, kde se zastavíme na nákupy a následně pokračujeme na kole přímo do hotelu (44 km).

4. Ráno autobusem do městečka CISNA. Dopolední výlet úzkokolejkou údolím říčky Solinky do nitra bieszczadských lesů. Již na kole budeme sjíždět z vrcholu 720 m do údolí Oslawy, kde budeme pokračovat podél stejnojmenné říčky až do vesničky TURZAŇSK s dalším dřevěným kostelíkem zaneseným na seznamu UNESCO (40 km). Údolím kolem řeky pojedeme až do většího města ZAGORZ. Odkud se vracíme autobusem zpět do ubytování (58 km). Alternativně lze tento den využít jako odpočinkový a po příjezdu do Turzaňsk jet do Sanoku autobusem s prohlídkou skanzenu (33 km). Autobusem obě skupiny zpět na ubytování.

5. Celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny - na vrchol KREMENEC (1 221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.

6. Celodenní výlet na kole do nejvýchodnější části Bieszczad. Horská silnice nás zavede k zubří rezervaci. Dále opuštěnou krajinou sjedeme k řece SAN tvořící hranici s Ukrajinou. Podél řeky pokračujeme k vřesovišti TARNAWA. Opuštěnou krajinou po štěrkové cestě pozvolna směřujeme vzhůru až do výšky 800 metrů. Pro zájemce je možnost po štěrkové cestě si prodloužit výlet dále až k zaniklé vesnici BENIOWA se zbytky hospodářských budov a základy kostela. Budeme projíždět vesnici MUCZNE se stylovou zájezdní restaurací a zakončíme jej u zubří farmy, odkud nás autobus doveze zpět na ubytování (Trasa: 55 km / s prodloužením 65 km)

7. Ráno po snídani odjezd domů, tranzit Polskem, večerní návrat do ČR.

 

 

Nástupní místa

Praha, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc

Jiná sdělení

POŘADATEL ZÁJEZDU CK POZNÁNÍ

Sdílet zájezd na Facebooku

Foto klientů

PŘIDAT VLASTNÍ FOTO Z TOHOTO ZÁJEZDU »

 

 

Podobné oblíbené zájezdy

 
Mazurská jezera

Mazurská jezera

Mazury čili Krajina velkých jezer mazurských se nachází na severovýchodě Polska. Krajina se tu vlní, malé kopečky střídají ďolíky, jeden hrb střídá druhý. Všude přítomné jsou borovicové lesy, pole nebo pastviny. A taky čápi, kteří se důstojně...

12990 Kč

 
 

 

« Zpět na nabídku zájezdů

   

© CK TRIP, s.r.o. 2021, design Marek Kotrouš, titulní foto MTB-GIGLACH-3095©Martin Huber, web VisionWorks

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.